MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Stertą spalonych ubrań Sobieszów wita gości

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 lipca 2013, 7:28
Aktualizacja: Sobota, 27 lipca 2013, 7:02
Autor: Angela
Fot. Czytelniczka
Spalony kontener, a obok niego sterta porozrzucanych ubrań – taki widok od kilku dni wita turystów koło przystanku MZK przy ul. Bronka Czecha w Sobieszowie – mówi nasza Czytelniczka Agnieszka, która wysłała nam zdjęcia.

– Kontener na ubrania ktoś podpalił w poniedziałek i do czwartku nikt tego nie posprzątał. Wstyd! Krew mnie zalewa, kiedy to codziennie widzę. Nikt nie raczy tego zabrać, a jest to ulica, którą m.in. turyści jeżdżą na Chojnik – pomstuje Czytelniczka.

Dawid Kiełbowicz z dolnośląskiego oddziału firmy Wtórpol, do której należą kontenery na odzież zapewnia, że nic o podpalonym kontenerze nie wiedział.

- Już wysyłam tam kierowcę, który posprząta - zapewniał nas przedstawiciel Wtórpolu. – Czwartego lipca ten kontener był opróżniany, bo regularnie co dwa tygodnie sprawdzamy każdy z pojemników. Nie mieliśmy żadnego zgłoszenia o podpalonym kontenerze, stąd brak naszej wcześniejszej reakcji – wyjaśniał Dawid Kiełbowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowa świetlica

Bardzo słabe wyniki matur

Zamknięta droga Chomontowa

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~ 26-07-2013 8:24
W kazdym kraju Unii stoja takie kontenery. Nikt nigdzie nie podpala. Z ubran korzystaja biedni i bezdomni, Caritas zajmuje sie tymi kontenerami. A w Polsce jest wyjatek.Opadaja rece.
~gość007 26-07-2013 8:53
No to normalny Wandalizm!!! No ale czy Caritas zajmuje się tą zbiórką ubrań to nie wiem. Raz oglądałem program (bodajże w Galileo), że prywatne firmy zbierają ciuchy z tych kontenerów na ponowny odzysk i sprzedaż. A Logo Caritas tylko sobie wynajmują.
~majeranek 26-07-2013 8:58
Niektóre kontenery na odież stoją nielegalnie na terenie naszego miasta . Odpowiednie władze już o tym wiedzą, tylko czego osoby odpowiedzialne za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia dowiadywały sie o tym od mieszkańców ????
CН.W.D.P. 26-07-2013 9:01
Vikuśka, NIE DRAMATYZUJ... NIE MASZ NIC WSPANIALSZEGO DO ROBOTY OD UPAJANIA SIĘ POLSKĄ I POLAKAMI f...rAMI ORAZ MARUDZENIA?? JA NP W NIEDZIELĘ CISNĘ NA SPŁYW KAJAKIEM PO BOBRZE I MIMO, IŻ NISKI STAN WODY NIE POZWALA, WEDŁUG ORGANIZATORA, NA POKONANIE CAŁEJ TRASY, TO I TAK POKONAM CAŁĄ, CHOĆBYM MIAŁ NIEŚĆ TEN KAJAK, A ORGANIZATOR POSTAWIONY ZOSTANIE PRZED FAKTEM DOKONANYM, GDY FAKTU DOKONAM I TRASĘ CAŁĄ POKONAM...
~ 26-07-2013 9:07
Czy ktoś mi wyjaśni co dzieje się z zawartością kontenerów. Gzie w Jeleniej Górze mieści się dolnośląski oddział firmy Wtórpol.
~ 26-07-2013 9:08
Bo to jest Sobieszow , Rumuni tam smieci rozrzucaja , Bulgarzy usuwaja domowe scieki do rzeki , a teraz pewnie Wietnamczyci spalili metalowa skrzynie ze starymi ubraniami . Tam w Sobieszowie to dziwne rzeczy sie dzieja . A prezydent miasta patrzy i patrzy i przeciera te swoje slepia i dalej patrzy i nic nie widzi . Jelenia Gora to za du pie . Czy mam to przeliterowac ?
~hmmm?? 26-07-2013 9:36
Ciekaw gdzie u nas kontenery, z których ubrania te idą do Caritasu? X) przecież to zabiera firma dostarczająca używaną odzież do sklepów typu "tani ciuszek", a nie do biednych i potrzebujących... o lol !!! polecam przeczytanie tabliczki na danym kontenerze.. nic tam nie widnieje o działalności charytatywnej ^_^
~Ryś z Klanu 26-07-2013 9:51
Niestety z tych ubrań nie korzystają biedni.właściciel tych kontenerów przerabia te ubrania czyściwo.jest to działalność ustawiona na zysk.
~......... 26-07-2013 9:54
bardzo dobrze ze sie spaliły te ciuchy bo tak naprawdę nie trafiają do biednych tylko na rynek niemiecki i te firmy trzepią siana tylko na tym jedna z takich firm znajduje sie na starym szpitalu w cieplicach gdzie takich kontenerów rzekomego Caritasu stoi kilkadziesiąt wiec ludzie nie płaczcie to tylko zwykły polski biznes a nie żadna pomoc
~rumcajs54 26-07-2013 9:54
Przydałoby się umieścić na kontenerach jakieś namiary na ich właściciela.
rymcycymcy 26-07-2013 9:59
To na prawdę miłe, że czytelniczka zamiast powiadomić właściciela kontenera ...powiadomiła nas ! :) Dzięki temu możemy sobie popychać bajerę o spalonych gaciach ! :)
~kpiara 26-07-2013 10:00
CН.W.D.P. a co Ty taki zdeterminowany jesteś z tym spływem? Jakieś nagrody wypasione będą czy tak z zamiłowania będziesz zasuwał z kajakiem na grzbiecie ? ;-)
~ 26-07-2013 10:08
ha ha ha!!!!!!!!!!!!! "Te ciuchy trafiaja na rynek niemiecki" No bo padne! Trupem! Niemcy potrzebuja ciuchy z polskich kontenerow......najlepszy dowcip, jaki ostatnio uslyszalam......
~Leoś Kotwica 26-07-2013 10:11
CH.W.D.P. ja akurat strasznie Cię rozumiem i chylę czoła za taką postawę, bo sam mam podobne podejście...Tyle że do wypadów rowerowych po górach. Jak sobie zaplanuję że mam gdzieś wjechać, jak się uprę, to wjeżdżam choćby nie wiem co...Wystarczy tylko dobra współpraca z p...łami ;)
CН.W.D.P. 26-07-2013 10:16
kpiarko, JA WŁAŚNIE ZAKPIĆ PRAGNĘ Z ORGANIZATORA, ŻE JAK TO SIĘ NIE DA, JAK SIĘ DA... A PONADTO DOWIEŚĆ PRAGNĘ, IŻ JESZCZE SIĘ KTOŚ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY MIAŁ PRAWO MI MÓWIĆ, CO JA MOGĘ, A CZEGO NIE.
~ 26-07-2013 10:18
"Skąd się bierze używana odzież w polskich szmateksach? Nasz rozmówca dokładnie wyjaśnia ten proces. – W krajach, z których eksportowane są do Polski te ubrania, stoją specjalne pojemniki(kontenery) należące do organizacji charytatywnych. Bywa także, że zbiórki używanej odzieży organizowane są w określony dzień tygodnia przez Kościół lub jakąś fundację – informuje O. – Ludzie wystawiają wtedy przed domy worki z używanymi rzeczami."
~Jerrry 26-07-2013 10:21
Do 09 08 te dziwne wybryki to niestety ale Polaczki sie tak bawią
~ 26-07-2013 10:23
"Wielu wciąż myśli, że wrzucając do nich niepotrzebne ubrania pomaga biednym, ale ani wrzucone tam rzeczy, ani pieniądze z ich sprzedaży nie idą na rzecz ludzi w potrzebie. Zarabia na nich właściciel firmy, który korzysta z niewiedzy niektórych ludzi. Ubrania z kontenerów polskich i zagranicznych trafiają do lokalnych szmateksów. Może więc zdarzyć się tak, że ubranie, które wrzucisz do takiego pojemnika, kupi w osiedlowym szmateksie twój sąsiad."
rymcycymcy 26-07-2013 10:30
10:23 | ~ | To bardzo możliwe co mówisz VIki ! :) ...ostatnio jak wyrzuciłem moje stringi w panterkę, co używałem tylko u sąsiadki, to za miesiąc dostałem od własnej starej ...na urodziny ! :)
CН.W.D.P. 26-07-2013 10:34
Vikuśka, CZYLI CO TERAZ?? CZYLI NIE NALEŻY WRZUCAĆ CIUCHÓW ZJECHANYCH DO TYCH KONTENERÓW?? NALEŻY NIE DAĆ MOŻLIWOŚCI ZARABIANIA JAKIMŚ WŁAŚCICIELOM SZMATEKSÓW ORAZ POŚREDNIKOM POŚREDNICZĄCYM W OBROCIE I HANDLU ODZIEŻĄ UŻYWANĄ, JAK I NIE POZWOLIĆ NALEŻY, BY LUDZIE BIEDNI MIELI KORZYŚĆ POLEGAJĄCĄ NA MOŻLIWOŚCI ZAKUPIENIA DOBRYCH RZECZY ZA DOBRĄ, BO NISKĄ BARDZO CENĘ!! FUCK!! CO DZIEŃ RANO BĘDĘ OD DZIŚ PLUŁ NA LUSTRO W ŁAZIENCE, BOWIEM JESTEM HANDLARZEM UŻYWANĄ ODZIEŻĄ - MAM SZMATEKS...
~ 26-07-2013 10:41
nalezy wyrzucac- czemu nie? niech ktos zobie zarobi, a ktos inny kupi; w szmateksach na calym swiecie mozna ubrac sie bardzo dobrze, jestem za!Szmateksy w Londynie czy Hamburgu- palce lizac!Mnie nie stac na nowy plaszcz z G. Armani, a w Hamburgu kupilam za 80 Euro (nowy kosztuje moze 800)......tylko nie pieprzyc farmazonow, ze ciuchy z polskich kontenerow sprzedawane sa w Niemczech, bo to przesada. Secon hand sklepy na Zachodzie sprzedaja przede wszystkim markowe ciuchy. PS rymcy, z tymi gaciami miales pecha, zreszta...facet w stringach to....kwestia gutu(sasiadki). Pozdr.
~ 26-07-2013 10:44
kwestia gustu i second hand
CН.W.D.P. 26-07-2013 10:48
AHA... Vikusiu, CZYLI NIE PLUJEMY NA WŁAŚCICIELI SZMATEKSÓW ANI NAWET NA WŁAŚCICIELA FIRMY WYSTAWIAJĄCEJ KONTENERY?? A NAWET CHWALIMY ICH, IŻ DOBRĄ WYKONUJĄ ROBOTĘ... DZIWNA JESTEŚ DZIŚ!!
~ 26-07-2013 10:52
Dla wyjasnienia: ciuchy w "zachodnich" szmateksach nie pochodza z kontenerow. Procedura jest inna: idziesz do sklepu second hand, przynosisz tam rzeczy (musza byc czyste, wyprasowane, pchnace i najlepiej markowe) oddajesz na jakis czas w komis. Oni dla ciebie sprzedadza i dzielicie sie "zyskiem". Jak nie sprzedadza, musisz odebrac po umowionym czasie.Wiem, bo oddaje tak ciuchy moich corek; sa to rzeczy dobre i nie bede ich wyrzucac.
~ 26-07-2013 10:59
do 10:48- nie dzisiaj nie. Dzis mam lepszy plujoobiekt: Piipi, ktora kaze mi z mojego psa zrobic wegetarianina i karmic go pszenica badz ogorkami (malosolnymi?). Bo to niemo...lne, zeby psy jadly mieso.... Uwielbiam ta Piipi i lubie bardzo na niej pojezdzic. Rzadko czytam takich gluptasow, jak ona. Wiec goscia ze szmateksu zostawiam dzis-wyjatkowo- w spokoju....
CН.W.D.P. 26-07-2013 11:00
Vikuśko, JA WŁAŚNIE PRZECZYTAŁEM DOPIERO TEN TWÓJ PIERWSZY WPIS I ZROZUMIAŁEM GO OPACZNIE (BOWIEM PRZECIEŻ NIE PRZYZNAM SIĘ, ŻE NIE ZROZUMIAŁEM, BO JA PRZECIEŻ WSZYSTKO ROZUMIEM, JAK TY, TYLKO CZASEM OPACZNIE), DLATEGO PROSZĘ CIĘ O WYJAŚNIENIE: DLACZEGO TOBIE OPADAJĄ RĘCE??
~ 26-07-2013 11:08
...opadaja rece, bo jest goraco, a po drugie wandale grasuja i kontenery psuja (=czuje, ze rymuje).Ament.
~to tylko 26-07-2013 11:10
uwiąd służb miasta i ich szefa.Gdzie byli jak sie palilo i potem?
CН.W.D.P. 26-07-2013 11:11
Vikuśku, MÓJ BYŁY KOT, CO z...ł Z POWODU CHOROBY NEREK WYWOŁANEJ ŻARCIEM RAZEM ZE MNĄ ZUPY I INNYCH SOLONYCH POTRAW, BYŁ WEGETARIANINEM... NAJBARDZIEJ LUBIŁ GROCHÓWKĘ. PONADTO NADER CHĘTNIE KONSUMOWAŁ GOTOWANY BÓB, ZIEMNIAKI RÓWNIEŻ GOTOWANE, RYŻ, PIETRUSZKĘ Z ROSOŁU... OGÓLNIE NAWET WSZYSTKO, CO NIE BYŁO MIĘSEM, BYLEBY BYŁO GOTOWANE I SOLONE. JEDNAK WŁAŚNIE NIESTETY WEGETARIANIZM GO ZABIŁ, CO DOWODZI FAKTOWI, IŻ NIEJEDZENIE MIĘSA JEST GŁUPIE, BOWIEM SZKODZI ZDROWIU I ZABIJA... TAK WIĘC TY, JAKO IŻ JESTEŚ WEGETARIANKĄ, PRZYGOTUJ SIĘ NA FAKT CZEKAJĄCEJ CIĘ ŚMIERCI.
~ 26-07-2013 11:18
Na ten fakt jestem przygotowana, na moim pogrzebie bedzie muzyka ACDC (T&T!) oraz inne takie tam. Nie bedzie ksiedza, a jak przyjdzie, to maja wygonic.PS uwielbiam gotowany bob, ale go tu ni ma.............i nigdzie nie idzie kupic.
CН.W.D.P. 26-07-2013 11:19
Vikuśko, CO DO KWESTII GRASUJĄCYCH WANDALI, TO NIE NARZEKAM, BOWIEM W MOIM SECOND HANDZIE HANDLUJĘ ODZIEŻĄ UŻYWANĄ POCHODZĄCĄ Z WIELKIEJ BRYTANII, DLATEGO WANDALIZM POLSKI NIE MA WPŁYWU NA RENTOWNOŚĆ MOJEGO SECOND HANDU... DLACZEGO JEDNAK TY NARZEKASZ, SKORO TWIERDZISZ, IŻ SZMATY Z POLSKICH KONTENERÓW NIE IDĄ NA NIEMIECKI RYNEK?? CZY W JAKIŚ SPOSÓB DOTYCZY CIĘ DZIAŁALNOŚĆ POLSKICH WANDALÓW?? JESTEŚ WŁAŚCICIELKĄ SPALONEGO KONTENERA??
Nοstradamus 26-07-2013 11:23
50m od tego kontenera wisi KAMERA MONITORINGU, ta kamera kosztowała ponad 25 tys. Miesięcznie kosztuje nas mieszkańców około 1000 zł jej utrzymanie. Kamera na zoom optyczny x24 z odległości 50m można nią odczytać czcionkę wysokości 18 punktów. Kontener został podpalony ale sprawców ustalić się nie da! Zadam proste pytanie: PO CHOLERĘ BYŁO INWESTOWAĆ W TE KAMERY?! CZY ONE SŁUŻĄ TYLKO DO ZAGLĄDANIA DO ŁAZIENEK?! DLACZEGO KAMERY DO DZISIAJ NIE MAJĄ ZAPROGRAMOWANYCH tzw. ŚCIEŻEK PATROLOWYCH czyli programów które bez obsługi manualnej przemieszczają się po punktach w okolicy wymagających dozoru?! Ścieżkę programuje się tak" zbliżenie na przystanek 1 (2s) , zbliżenie na przystanek 2 (2s), panorama ogólna, zbliżenie np. na sklep (2s) odjazd i panorama szerokokątna, zbliżenie na śmietnik A itd.
Nοstradamus 26-07-2013 11:27
KAMERY tego typu po to właśnie mają ZOOM, silniki obrotowe, programowalne ścieżki patrolowe itp. aby JEDNA KAMERA ZASTĘPOWAŁA np. 10 szt. Ale 90% OBROTOWYCH KAMER w tym mieście się nie porusza, co widać gdy się na nie popatrzy. One mają się poruszać ZAWSZE gdy operator nie przejmuje nad nimi manualnej kontroli. Jeżeli się nie poruszają to znaczy że PIENIĄDZE ZOSTAŁY ŹLE WYDANE a miejsce montażu nie wymagało PIEKIELNIE DROGIEJ OBROTOWEJ KAMERY.
~ 26-07-2013 11:29
hmmm..tyle pytan...za szybko dla mnie. Otoz kontenery i nawet ten spalony mnie nie dotycza. Powiem wiecej: niech sobie stoja. Ale lubie sie dziwic. W szczegolnosci dziwi mnie polski wandalizm. Chyba bede pisac prace doktorska na ten temat ("Polski wandalizm w obliczu smutnosci biedy ogolnokrajowej; ocena z perspektywy porownawczej Unii Europejskiej"...czy cos w tym rodzaju. Takie prace maja zawsze waznosciowe tytuly...). Nie lubie wandalizmu, go...lskiej muzyki i meczenia zwierzat oraz kosciola katolickiego. To taki ogolny zarys moich wrogow:-)
CН.W.D.P. 26-07-2013 11:36
Nοstradamus, CO TY ZA GŁUPOTY GADASZ?? TAKA KAMERA TERAZ KOSZTUJE PODATNIKA 1000 ZŁ MIESIĘCZNIE... ALE JAKBY SIĘ PORUSZAŁA BEZ PRZERWY, TO WTEDY KOSZTY JEJ PRACY WZROSŁYBY NIEBOTYCZNIE, BOWIEM PRZECIEŻ KAMERĄ PORUSZAJĄ SILNIKI ELEKTRYCZNE, A PRĄD JEST DROGI, NO I W OGÓLE TAKIE PRACUJĄCE NON STOP I PORUSZAJĄCE SIĘ KAMERY ZUŻYWAJĄ SIĘ ZNACZNIE SZYBCIEJ, CO GENERUJE KOLEJNE I TO NIEMAŁE KOSZTA... ZAŁAMAŁEŚ MNIE, CHŁOPIE, TYM SWYM DYLETANCTWEM... STRACH POMYŚLEĆ, CO TO BĘDZIE, GDY TWÓJ IDOL JAROSŁAW POLSKĘZBAW POWRÓCI DO WŁADZY...
~ 26-07-2013 11:41
PS CHWDU- to ty TERA juz nie jestes policjantem? wyp.... cie? masz sklep z ciuchami?a to fajnie; zbieraj pod lada jakies lepszejsze cukiereczki dla cioci Viki, to sie obkupie u ciebie...rozmiar 36/ wzrost 175 cm, but 40. Dzieki.
Nοstradamus 26-07-2013 11:47
CH.W.D.P - Zajmuję się programowaniem takich kamer więc wiem o czym mówię. Jeżeli miasto kupiło OBROTOWE KAMERY PTZ po to aby one się nie poruszały, to ZMARNOWANO NASZE PIENIĄDZE. Różnica w cenie pomiędzy kamerą nieruchomą a głowicą tego typu to około x10. Na cenę utrzymania JEDNEJ KAMERY składają się koszty: serwisu kamer, amortyzacji-dzierżawy łącz, linii przesyłowych, zasilania, pomieszczeń kontrolera monitoringu, amortyzacje komputerów, wypłat dla operatorów i całej masy innych kosztów ukrytych dzięki kreatywnej księgowości. Monitoring miejski to jest BARDZO DROGA ZABAWKA. Tutaj nie ma mowy o fuszerce od projektu przez realizację i obsługę. A Ty mały zjadaczu chleba, zacznij od naprawienia klawiatury, później przejdziemy do dyskusji o programowaniu głowic PTZ kamer obrotowych.
CН.W.D.P. 26-07-2013 11:56
Vikuśku, PO RAZ KOLEJNY ZAPYTAM SIĘ CIEBIE: GDZIE JA KIEDYKOLWIEK POWIEDZIAŁEM, IŻ JESTEM POLICJANTEM?? WSKAŻ MNIE I NAM WSZYSTKIM TU TE MIEJSCE!! PRZY OKAZJI MOŻESZ TEŻ WSKAZAĆ MIEJSCE, GDZIE POWIEDZIAŁEM, IŻ JESTEM INWALIDĄ NA WÓZKU... A POZA TYM DODAM, IŻ TY SIĘ COŚ JAKBY WYPALIŁAŚ, BOWIEM KIEDYŚ WCZEŚNIEJ BYŁAŚ ŚMIESZNIEJSZA I W OGÓLE CHĘTNIEJ SOBIE Z CIEBIE TARGAŁEM ŁACHA, A OSTATNIO JAKAŚ PRZYGASZONA JESTEŚ...
CН.W.D.P. 26-07-2013 12:14
Nοstradamusu, NIE RZEKAJ MI TU OD MAŁYCH, BO POMYŚLĄ LUDZIE, IŻ MY PO JEDNYM OJCU... CHLEBA TEŻ NIE JADAM!! ZUPKĘ CHIŃSKĄ WŁASNEJ PRODUKCJI WŁAŚNIE ZJADŁEM... PODAJĘ PRZEPIS: CZTERY NOGI z...łYCH PTAKÓW (MOGĄ TO BYĆ KURY), MROŻONA PACZKA ZIELENINY Z CHIN, DWIE TOREBKI CHIŃSKIEGO FIXA FIRMY KNORR®, KOSTKA ROSOŁOWA JEDNA, PÓŁ SZKLANKI RYŻU, CHILI EWENTUALNIE I MOŻE BYĆ JAKIŚ TŁUSZCZ... SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: ZAGOTOWAĆ WSZYSTKO WE WODZIE...
~ 26-07-2013 12:30
Wikusiu wel jadżka,jaki kraj takie palenie. U was to pochodnie,żywe z obcokrajowców, u nas śmietniki, pojemniki... Wkurzające to jest, no ale głupota nie zna granic.A co ciekawsze, cudnie bawią się dzieci ...z dobrych ! (lekarskich ! ) rodzin.Za moich, młodzieńczych czasów, szanowany obecnie dr n.med. zabawiał się tak :wprawiwszy się w stan wesołości( będąc nieletnim)procentami, wyhaftował cały taras sąsiadom mojej koleżanki gdzie był melanż, potem PODPALIŁ wycieraczki sąsiadom i próbował je gasić własnymi .... Pewnie u was w niemcach tego nie ma ? Oj ,chyba jest , bo czym skorupka itd.
~ 26-07-2013 12:36
A i tak pomyślałam sobie,że masz wiki wel jadżka rację to nie polaczki, to mieszańce międzynarodowe przyjeżdżają sobie do Polski ,potrenować sobie , przed konkretnym całopaleniem , niemiec wszak musi być cały czas gotowy ( jak historia prawi: krzyżacy, niemcy I i II w.)a taki folksdojcz tym bardziej, ) A , historia kłamie, pewnie powiesz...
~ 26-07-2013 12:46
Ale wikusiu przesiąkłaś tymy niemcami, też przywiązujesz duże znaczenie do przedmiotów MARTWYCH ? Niemiec to miał głowę od zawsza, torby ze skór podludzi, materace z ich włosów a mydło z resztek ich tłuszczu. Ot, gspodarność niemiecka ,chylić czoła. /żrodło : T.Borowski ,np./A moimi wrogami jest tory i niemiecka mentalność ( opisana w literaturze.oczywiście)
~A/A 26-07-2013 13:22
Zabierzcie wreszcie te pojemniki z naszego krajobrazu i po co tyle dyskusji. Moze to wina czyjaś dla hajterów.?
~... 26-07-2013 13:30
Piszecie o tych szmatach,tych starych łachach wynoszonych do granic możliwości jakby były ciuchami prosto ze sklepowego wieszaka.BIEDNI ICH NIE DOST ANĄ....OCZYWIŚCIE, ŻE NIE.WSTYD BYŁOBY DAWAĆ KOMUŚ TAKIE SZMATY! Ważne, źe nie gniją na śmietnikach tylko są przerabiane. To się nazywa recykling, po prostu....
~xxx 26-07-2013 14:09
Waszym zdaniem lepiej spalić/wyrzucić stare ciuchy, jak nie ma się komu ich oddać? Serio... Niech sobie zarabiają, ludzie dają, bo nie mają co z tym zrobić. Nawet jeśli to jest "nastawione na zysk".
Piipi Jelonkowa 26-07-2013 16:50
~OJEJ ! .. biedny Strach ! .. goły, będzie musiał uważac na wróble
~kingu 26-07-2013 18:37
W polsce tez mozna oddac do komisów lub sprzedac na allegro jak sa mozno znieszczone mozna sprzedac wieksza ilosc za grosze i niech kupuje lumpeks itp
~Stachu 26-07-2013 21:04
Vikusia czy jak jej tam pisze że lubi pojeździć na Piipi...Ciekawe. Robi się klimacisko na Jelonce. Można się przyłączyć ?
~ 26-07-2013 22:29
21.04 - dOOOOOOBRE TO! dAŁABYM LAJKA,ALE...nie ma opcji. Swoja drogą to się w tech niemcach narobiło, matka dzieciom,żona (podobno) mężowi a tu takie jazdy jej się w główce wymarzyły , a co Piipi na to? Wszak to sodomia i gomoria, a teraz wiem dlaczego o emigrantkach z polskiej ziemi (nieważne czy Polka czy zet z kropką czy ruska czy romka) uważana jest za krzywą tutkę bo prostych nie byłó !
~123 27-07-2013 9:23
powiem tak-LEPIEJ PIĆ NIŻ WISIEĆ;D
~SONIA 27-07-2013 23:58
A PO CO SĄ KAMERY W SOBIESZOWIE?
~miś 28-07-2013 3:36
mąż pani K. wyrzucił worek z ciuchami a ona tam miał kilkaset tyś dolarów z Ameryki,jak K. się dowiedziała to mało na zawał nie umarła,to mąż z jej synem zrobili całe szczęście że nikt nie opróżnił kontenera,wariatka zamiast do banku wpłacić,to do worka z łachami schowała.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

60 okrążeń na 60 lat

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czytelniczka: drogo i brudno

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
832
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%