Wtorek, 30 kwietnia
Imieniny: Katarzyny, Mariana
Czytających: 10089
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stawiamy na rozwój

Czwartek, 4 kwietnia 2024, 23:11
Aktualizacja: 23:17
Autor: TS/KWW Koalicja dla Jeleniej Góry
Jelenia Góra: Stawiamy na rozwój
Jelenia Góra, kiedyś perła Karkonoszy, od lat ma problemy z rozwojem, bezpieczeństwem, czystością, brakiem miejsc pracy, miejsc w żłobkach, przedszkolach oraz jakością życia.

Poszczególne części miasta, wcześniej stanowiące odrębne jednostki administracyjne jak najstarsze polskie uzdrowisko - Cieplice Śląskie Zdrój, Sobieszów, Jagniątków, Goduszyn, dziś są pomijane i zaniedbywane przez władze.

Dlatego też, Mieszkańcy mający dość dziwnych pomysłów ludzi z ratusza, zadłużania miasta, wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili stworzyć alternatywę dla obecnej skostniałej władzy w mieście. Ludzie chcą, aby odmieniło ono swoje oblicze i miało przed sobą przyszłość.

Stawiamy na rozwój i innowacje bo zależy nam wszystkim na tym, aby Jelenia Góra postrzegana była jako centrum nauki, rozrywki oraz jako lokalizacja idealna do życia, pracy i aktywnego wypoczynku.

W naszym mieście jest wiele do zrobienia i my - KWW Koalicja dla Jeleniej Góry (lista nr 10) – mamy na to pomysły, konkretny plan i wiemy jak go zrealizować. Program dostępny jest na naszej stronie http://www.koalicjadlajeleniejgory.pl/

Program obejmuje każdą część naszego Miasta:

1) w Jagniątkowie będziemy dążyć do m. in.: odtworzenia punktu widokowego Kotliska, stworzenia parkingów dla turystów np. na początku ulicy Agnieszkowskiej, rewitalizacji i posprzątania terenu koło przystanku MZK, utworzenia filii JCK Muflon np. w obiekcie po dawnym Klubie Rolnika
2) w Goduszynie brakuje miejsca spotkań, świetlicy, dobrych dojść do punktów widokowych oraz również nie jest rozwiązana kwestia sieci kanalizacyjnej i możliwości zabudowy.
3) w Sobieszowie istotne jest powstrzymanie niekontrolowanej zabudowy przy ulicy Bronka Czecha, naprawa dróg, rozwój infrastruktury sportowej, uporządkowanie terenu z budynkiem dawnej Wyższej Szkoły Menadżerskiej.
4) w Cieplicach Śląskich Zdrój przekazanie większej niezależności i samodzielności, wyposażenie Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej w większe kompetencje, kompleksowe zagospodarowanie ternu dawnego basenu przy ulicy Lubańskiej.

Naszymi kandydatami z okręgów nr 3 i 4 są:

Okręg nr 3

1. Janic Kamil Gabriel - technik informatyki, obecnie studiuje prawo w biznesie. Jeden z liderów młodego pokolenia w Jeleniej Górze i założyciel stowarzyszenia Przyszłość Karkonoszy. Pracuje jako grafik komputerowy. Był kandydatem do Sejmu RP w wyborach 2023 oraz najmłodszym finalistą plebiscytu „Człowiek Roku” Nowin Jeleniogórskich. Jest także fanem piłki nożnej i miłośnikiem Karkonoszy. Aktywnie będzie reprezentował głos młodego pokolenia w Radzie Miejskiej.

2. Bartniczak Katarzyna - absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oraz kontroli i audytu wewnętrznego. Ma 17-letni staż pracy w administracji samorządowej, była kierownikiem działu rozwoju i zamówień w spółce wodociągowo-kanalizacyjnej, koordynatorem projektów unijnych. Uwielbia górskie wędrówki oraz jazdę na rowerze. Chce zadbać o prawidłową realizację inwestycji w mieście. Priorytetem dla niej będzie poprawa stanu dróg, rozbudowa ścieżek rowerowych, utworzenie stref rekreacji wzdłuż rzeki Kamienna oraz rewitalizacja basenów miejskich przy ul. Sudeckiej i Lubańskiej oraz Parku na Wzgórzu Kościuszki i Parku Żiżki.

3. Kajzer-Ragiel Jolanta - kierownik w Szkole Podstawowej Nr 10, w której zrealizowała już trzy projekty z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Lubi angażować się w sprawy społeczne i nieść pomoc innym. Chce sprawić, by miasto, w którym mieszkamy stało się czyste i przyjazne dla swoich mieszkańców i turystów. Zależy jej na poprawie bazy sportowej, jakości placów zabaw i strefy gier dla dzieci i młodzieży. Prywatnie uwielbia jazdę na rowerze i górskie wędrówki. Interesuje się architekturą, ogrodnictwem oraz aranżacją wnętrz. Planuje, aby w Parku na Wzgórzu Kościuszki został zrobiony wybieg dla psów, modernizacje placów zabaw dla dzieci, zamontowanie ławeczek koło stawu przy ul. Morcinka, utwardzenie ścieżki i postawienie automatów z karmą dla kaczek i łabędzi.

4. Zobel Izabela - dzieci, młodzież oraz kultura to sprawy, które leżą jej na sercu. Od wielu lat wspomaga domy dziecka, MOW, niepełnosprawnych i wszystkich w potrzebie. Od 2016 roku prowadzi Fundacje Maxibene. Jej hasło to „Pomagam, bo kocham ludzi”. Organizuje koncerty muzyki poważnej. W 2023 r. było ich 13, zarówno w Polsce jak i we Włoszech. Od kilku lat z powodzeniem promuje utalentowaną młodzież z Jeleniej Góry poza granicami Polski, szczególnie we wspomnianych Włoszech, które stanowią jej wielką pasję. W życiu wychodzi z założenia, że wspólnie możemy zdziałać bardzo dużo. Tylko w jedności i przyjaźni jest siła do realizowania potrzeb, usuwania przeszkód życia.

5. Klimek Oskar - sport, rozwój bazy sportowej oraz szkolenie młodzieży to kwestie na których chce się skupić w pracy w Radzie Miejskiej. Jego motto to „Istnieją dwa sposoby, żeby powiedzieć ludziom, co mają robić: można wydać im rozkaz albo stać się przykładem i zachęcić ich, by poszli Twoim śladem”. Ukończył licencjat i studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, kierunek Zarządzanie, specjalizacja zarządzanie w nowej gospodarce. Kocha piłkę nożną, prowadzi klub – Akademia Piłkarska Karkonosze. Jest również trenerem grupy seniorskiej w Klubie KS Wojcieszyce – Szklarska Poręba. Jego cel to modernizacja funkcjonujących w mieście obiektów sportowych i rekreacyjnych. Ponadto chciałby stworzyć nowe miejsce, które wzbogaci jeleniogórski teren, a zarazem zachęci dzieci i młodzież do uprawiania sportu i większej aktywności fizycznej.

6. Kołc Urszula - pomoc dla potrzebujących ludzi oraz sprawy społeczne to główne cele jej aktywności. Ma 41 lat, wspaniałe córki, urodziła się na Dolnym Śląsku, mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Lubi pomagać innym oraz udzielać się charytatywnie. Startuje na Radną Miasta, ponieważ chcę nieść pomoc ludziom. Hobby to kwiaty w ogrodzie, muzyka, podróże, wycieczki rowerowe oraz latanie na paralotni.

7. Kielar Marcin - rozwój Jeleniej Góry, ożywienie miasta to jego priorytety. Urodził się w Jeleniej Górze. Jest pracowity, ambitny, bardzo zdeterminowany w osiąganiu celów, ale tez wrażliwy. Od 10 lat udziela się charytatywnie starając się dzielić tym co posiada, ponieważ to sprawia mu ogromną radość. Chce mieć wpływ na losy swojego miasta. Kocha swoje miasto i swój region, od młodzieńczych lat korzysta z niego w 100%, latem chodzi po górach, zimą jeździ na biegówkach. Jest chodzącą reklamą naszego regionu, gdyż uważa ze nie wszyscy mieszkańcy doceniają gdzie mieszkamy.

Okręg nr 4

1. Ładziński Zbigniew - kieruje się w życiu mottem „Uczynność ponad potrzeby własne”. Od wielu lat prowadzi firmę rodzinną „Grupa Ładziński”, którą stworzył od podstaw – zakładu rzemieślniczego. Od 18 lat pełni funkcję prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu oraz jest Starszym Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorstw w Jeleniej Górze. Za działalność na niwie gospodarczej otrzymał medal ”Zasłużony dla gospodarki Polski”. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, prezydenta Rotary RC Jelenia Góra oraz V-ce przewodniczącego wojewódzkiej rady dialogu społecznego wspierając wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców Jeleniej Góry. Aktywnie angażuje się w działania charytatywne, za które otrzymał liczne wyróżnienia, między innymi „Miłosierny Samarytanin”, „Człowiek dobrego serca”, „Człowiek Roku Województwa Jeleniogórskiego”. W dalszym ciągu planuje aktywnie wspierać wszelkie działania na rzecz pomocy dzieciom i osobom w potrzebie oraz rozwój sportu dzieci i młodzieży.

2. Szklarska Alicja - jej priorytety to poprawa jakości powietrza nad uzdrowiskiem, stanu dróg i chodników w centrum Cieplic oraz ich czystości, likwidacja barier dla osób niepełnosprawnych, zmiana wyglądu targowiska. Jest mieszkanką Cieplic-Śląskich, z wykształcenia technik-chemik, obecnie na emeryturze. Była Wiceprezesem w Stowarzyszeniu Miłośnicy Cieplic, Wiceprzewodniczącą w Radzie Jednostki Pomocniczej Uzdrowisko Cieplice, radną Rady Miejskiej Jeleniej Góry w kadencji 2014-2018. Wiele lat pracowała społecznie, doskonale zna potrzeby mieszkańców Naszego miasta. Tylko mieszkaniec Twojej dzielnicy zrozumie Twoje problemy. Najważniejsze jest, aby mieszkańcy czuli, że miejski samorząd jest dla Nich.

3. Roszak Marcin - będzie działał na rzecz zwiększenia samodzielności Cieplic poprzez nadanie Radzie Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice odpowiednich kompetencji oraz budżetu w wysokości przynajmniej wpływów z opłaty uzdrowiskowej. Obecnie Rada Dzielnicy jest organem fasadowym, pozbawionym jakichkolwiek możliwości. Z wykształcenia jest matematykiem, z zawodu programistą, autorem projektu rewitalizacji Wieży i jej otoczenia na Sołtysiej Górze, był członkiem Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. Jest prezesem Karkonoskiego Klubu Łączności LOK.

4. Żabiński Bartosz - 34-letni magister inżynier, z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie konstruktora. Aktywnie działający w ruchach wolnościowych od 2015 r. Założyciel i społecznik stowarzyszenia „Przyszłość Karkonoszy”. Pasjonat szachów, sportu i publicystyki. Oddany rodzinie mąż, posiadający wizję lepszej przyszłości dla Jeleniej Góry.

5. Taraszkiewicz Violetta - jej priorytetem jest edukacja, wszechstronny rozwój i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz wspieranie rodziców i opiekunów w rozwiązywaniu problemów. Jest ciepliczanką od trzech pokoleń. Rodzice – Zofia i Mikołaj Jefimczykowie całe życie pracowali na rzecz Cieplic. Mama jako nauczycielka, tata pracownik Fampy i radny Cieplic. Chce kontynuować ich pracę. Jest nauczycielką i zastępcą dyrektora w Szkole Podstawowej nr 2. Była ekspertem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ds. oceny projektów unijnych.

6. Polikowski Marcin - od lat przygląda się jak nasze miasto, ta nasza mała ojczyzna nie wykorzystuje swojego potencjału. Kandydując do Rady Miejskiej chciałby poświęcić swój czas i energię na promowanie Jeleniej Góry jako miejsca, do którego warto przyjechać a nie tylko minąć w drodze do Karpacza lub Szklarskiej Poręby. Ma 43 lata, jest żonaty, ma dwójkę dzieci, wykształcenie wyższe, magister politologii o specjalności ustrojowo – samorządowej. Zawodowo pracuje jako dyrektor obiektu hotelowego w Szklarskiej Porębie, przedsiębiorca w branży beauty i gastronomicznej. Żołnierz WOT-u z poczuciem głębokiego patriotyzmu.

7. Różanek Beata - sprawy społeczne, kwestie kobiet są dla niej najważniejszym zadaniem. Ma wykształcenie wyższe, pracuje zawodowo, po śp. mężu Tadeuszu Różanku przejęła prowadzenie firmy, uczestniczyła też w marszu kobiet w Jeleniej Górze i marszach wolności w Warszawie, brała udział w akcji obrony, nie zamykania oddziału chirurgii dziecięcej WCSKJ w Jeleniej Górze. Jest wolontariuszem akcji Szlachetna Paczka.

8. Łuczkiewicz-Klimek Agnieszka - kwestie społeczne, oświaty i opieki nad dziećmi są dla niej najważniejsze. Ma wykształcenie wyższe prawnicze i pedagogiczne. Jest nauczycielką wychowania fizycznego i wychowawcą w Domu Dziecka.

Naszymi głównymi hasłami są:

1. Budowa wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej.
2. Unowocześnienie lotniska, aby było wykorzystywane przez Mieszkańców i turystów.
3. Budowa nowego mostu oraz poprawa przepustowości istniejących.
4. Poprawa stanu dróg oraz stworzenie systemu ścieżek rowerowych.
5. Zwiększenie dofinasowania do remontów zabytków oraz elewacji.
6. Zagospodarowanie terenu po dawnych targowiskach miejskich.
7. Bezpieczne i dobrze wyposażone place zabaw dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami.
8. Czyste, bezpieczne miasto.
9. Likwidacja barier dla osób z niepełnosprawnościami oraz dofinansowanie do realizacji ich najpilniejszych potrzeb.
10. Szeroko prowadzone nasadzenia drzew dla lepszego mikroklimatu.
11. Nowe miejsca parkingowe, tworzone w sposób mądry i w zgodzie ze środowiskiem.
12. Otwarcie nowych atrakcji turystycznych w mieście np. jeleniogórskich podziemi koło dworca PKP.
13. Wprowadzenie większej transparentności i jawności w zakresie oceniania, awansowania i wynagradzania w Urzędzie Miasta i podległych jednostkach.
14. Wsparcie instytucji kultury w mieście, klubów sportowych w organizowaniu zajęć pozaszkolnych oraz innych form aktywności dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.
15. Dostępność mieszkań dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, poprzez innowacyjne i skuteczne strategie zwiększające podaż mieszkań na rynku.
16. Uruchomienie inkubatora przedsiębiorczości zapewniającego wsparcie dla nowych i rozwijających się firm, oferując dostęp do wiedzy, mentorów i sieci kontaktów biznesowych.
17. Rewitalizacja parków miejskich z uwzględnieniem wybiegów dla psów.
18. Rewitalizacja basenów miejskich przy ul. Lubańskiej i Sudeckiej wraz z budową parku wodnego.
Przyszłość Jeleniej Góry zależy od Was
KWW Koalicja dla Jeleniej Góry
Lista nr 10
𝓩 sercem 𝓭𝓵𝓪 𝓙𝓮𝓵𝓮𝓷𝓲𝓮𝓳 𝓖𝓸́𝓻𝔂.

Materiał sfinansowano ze środków KWW Koalicja dla Jeleniej Góry

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy chodzę na koncerty do Filharmonii lub gdzieś indziej?

Oddanych
głosów
480
Tak
42%
Nie
49%
Koncerty to nie moja "bajka"
9%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Uwielbiam wracać do Jeleniej Góry
 
Kultura
Gra z cieniem
 
112
Skoczył z wiaduktu
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 29 kwietnia 2024
 
Jelonka wczoraj
Z Wielkiej Izery została tylko Chatka Górzystów
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group