MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Staw jak wysypisko śmieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 31 marca 2009, 14:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: Angela
Fot. TEJO
To temat, który – jak bumerang – wraca co roku nie tylko na nasze łamy. Brzegi glinianki przy ul. Głowackiego i Mickiewicza usłane są odpadkami. Nikomu to nie przeszkadza na tyle, aby raz na zawsze zlikwidować problem.

Worki foliowe, puszki, butelki po piwie i napojach, papierki po słodyczach a nawet lodówki, po prostu horror – mówi Tamara Turkiewicz, jeleniogórzanka mieszkająca nieopodal. Najgorzej wyglądają wały od ulicy Mickiewicza nieopodal ogródków działkowych.

Zdaniem osób odpowiedzialnych za utrzymaniu porządku w tym miejscu, winę za bałagan ponoszą mieszkańcy, którzy przychodzą dokarmiać łabędzie i przy okazji ...śmiecą. – Przychodzi tam mnóstwo ludzi, którzy w workach foliowych z napojem pod pachą dokarmiają małym skrawkiem chleba łabędzie, a worki i butelki wrzucają do wody – mówi Sławomir Fronczak, prezes Ogrodów Działkowych „Chemik”.

Problem powraca co roku i co roku mamy tego sprzątania serdecznie dosyć. Byłem tam kilka dni temu i opadły mi ręce, jest po prostu tragedia. W tym roku umówiliśmy się z przedstawicielem Polskiego Związku Wędkarskiego, który obiecał nam pomóc w uprzątnięciu tego bałaganu przed rozpoczęciem sezonu. Śmieci znikną więc stamtąd na pewno przed majem – zapowiada S. Fronczak.

Prezes Fronczak obawia się jednak, że mimo zapowiadanych gruntownych porządków, zaśmiecania stawu nie da się rozwiązać. – Po naszych porządkach nie ma żadnego efektu. Kilka dni później teren wygląda dokładnie tak samo jak przed sprzątaniem – mówi.
Zamiast więc narzekać na osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku przy stawie, mieszkańcy powinni odpowiedzialnych za bałagan szukać w samych sobie. Jeśli bowiem osobiście nie śmiecą, dają na to społeczne przyzwolenie innym.

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Mozaika pod ochroną

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~xyz 31-03-2009 16:05
a ja tam mieszkam i mi to nie przeszkadza
~ 31-03-2009 17:17
niech postawią więcej ławek od strony łabędzi plus śmietniki, stoi tam jedna ławka, czemu nie ma więcej? sami mamy sobie wkopać?
~graf 31-03-2009 17:38
cała Jelenia to przecież wysypisko, wszystkie jej ulice, co jest szokującego w tym, ze wyrzucają też do stawu? skoro do rzek wyrzucają, do jezior i sadzawek, to dlaczego nie mieliby śmiecić w stawie? to byłoby dopiero dziwne, gdyby tego nie robili, wszędzie syf a do stawu nie śmiecą - to dopiero temat na newsa
~żal 31-03-2009 19:08
irytują mnie właśnie tacy ludzie jak "graf". pewnie sam smieci, bo taką kulturę wyniosł z domu, i nie widzi w tym nic dziwnego.
~olo 31-03-2009 22:54
ja tam nie mieszkam i mi przeszkadza
~Jano 31-03-2009 22:59
a gdzie w jeleniej gorze nie ma smieci cale miasto tonie w smieciach a wladze nie daja sobie rady nie tylko ze smieciami , ale tez z psimi odchodami i reszta tego balaganu . wszedzie pelno dziur i wysypywanych smieci nie tylko na uboczach miasta ale tez w samym centrum
~~! 1-04-2009 1:59
Nasze społeczeństwo to w większości niestety śmieciarze.A wszelkie zmiany zaczynają się od nas samych.
~Ryba. 1-04-2009 7:15
Spojrzcie na to z optymistycznej strony. Nie sa to odpady radioaktywne.
~DAREK 1-04-2009 7:41
tutaj to parę śmieci..widzieliście co się dzieje wokół drogi od mechanika do różowego mostka jak się idzie w stronę grzybka/perły zachodu..tam to jest jakaś masakra...drugie wysypisko..ale te jest chyba większe od tego za Siedlęcinem
diablica 1-04-2009 13:43
Ryba jeżeli to jedyny pozytyw tej sytuacji to masz rację :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Było nastrojowo

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Radosne Mikołajki

Karpacz już w świątecznej szacie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
643
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%