MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Staw jak wysypisko śmieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 31 marca 2009, 14:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: Angela
Fot. TEJO
To temat, który – jak bumerang – wraca co roku nie tylko na nasze łamy. Brzegi glinianki przy ul. Głowackiego i Mickiewicza usłane są odpadkami. Nikomu to nie przeszkadza na tyle, aby raz na zawsze zlikwidować problem.

Worki foliowe, puszki, butelki po piwie i napojach, papierki po słodyczach a nawet lodówki, po prostu horror – mówi Tamara Turkiewicz, jeleniogórzanka mieszkająca nieopodal. Najgorzej wyglądają wały od ulicy Mickiewicza nieopodal ogródków działkowych.

Zdaniem osób odpowiedzialnych za utrzymaniu porządku w tym miejscu, winę za bałagan ponoszą mieszkańcy, którzy przychodzą dokarmiać łabędzie i przy okazji ...śmiecą. – Przychodzi tam mnóstwo ludzi, którzy w workach foliowych z napojem pod pachą dokarmiają małym skrawkiem chleba łabędzie, a worki i butelki wrzucają do wody – mówi Sławomir Fronczak, prezes Ogrodów Działkowych „Chemik”.

Problem powraca co roku i co roku mamy tego sprzątania serdecznie dosyć. Byłem tam kilka dni temu i opadły mi ręce, jest po prostu tragedia. W tym roku umówiliśmy się z przedstawicielem Polskiego Związku Wędkarskiego, który obiecał nam pomóc w uprzątnięciu tego bałaganu przed rozpoczęciem sezonu. Śmieci znikną więc stamtąd na pewno przed majem – zapowiada S. Fronczak.

Prezes Fronczak obawia się jednak, że mimo zapowiadanych gruntownych porządków, zaśmiecania stawu nie da się rozwiązać. – Po naszych porządkach nie ma żadnego efektu. Kilka dni później teren wygląda dokładnie tak samo jak przed sprzątaniem – mówi.
Zamiast więc narzekać na osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku przy stawie, mieszkańcy powinni odpowiedzialnych za bałagan szukać w samych sobie. Jeśli bowiem osobiście nie śmiecą, dają na to społeczne przyzwolenie innym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kruszwicka z wykonawcą!

Promesa dla powiatu

Do parku narodowego z psami czy bez?

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~xyz 31-03-2009 16:05
a ja tam mieszkam i mi to nie przeszkadza
~ 31-03-2009 17:17
niech postawią więcej ławek od strony łabędzi plus śmietniki, stoi tam jedna ławka, czemu nie ma więcej? sami mamy sobie wkopać?
~graf 31-03-2009 17:38
cała Jelenia to przecież wysypisko, wszystkie jej ulice, co jest szokującego w tym, ze wyrzucają też do stawu? skoro do rzek wyrzucają, do jezior i sadzawek, to dlaczego nie mieliby śmiecić w stawie? to byłoby dopiero dziwne, gdyby tego nie robili, wszędzie syf a do stawu nie śmiecą - to dopiero temat na newsa
~żal 31-03-2009 19:08
irytują mnie właśnie tacy ludzie jak "graf". pewnie sam smieci, bo taką kulturę wyniosł z domu, i nie widzi w tym nic dziwnego.
~olo 31-03-2009 22:54
ja tam nie mieszkam i mi przeszkadza
~Jano 31-03-2009 22:59
a gdzie w jeleniej gorze nie ma smieci cale miasto tonie w smieciach a wladze nie daja sobie rady nie tylko ze smieciami , ale tez z psimi odchodami i reszta tego balaganu . wszedzie pelno dziur i wysypywanych smieci nie tylko na uboczach miasta ale tez w samym centrum
~~! 1-04-2009 1:59
Nasze społeczeństwo to w większości niestety śmieciarze.A wszelkie zmiany zaczynają się od nas samych.
~Ryba. 1-04-2009 7:15
Spojrzcie na to z optymistycznej strony. Nie sa to odpady radioaktywne.
~DAREK 1-04-2009 7:41
tutaj to parę śmieci..widzieliście co się dzieje wokół drogi od mechanika do różowego mostka jak się idzie w stronę grzybka/perły zachodu..tam to jest jakaś masakra...drugie wysypisko..ale te jest chyba większe od tego za Siedlęcinem
diablica 1-04-2009 13:43
Ryba jeżeli to jedyny pozytyw tej sytuacji to masz rację :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bulwar niemal gotowy

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Giną woreczki na psie odchody

O świetlicy mogą pomarzyć?

Będzie jaśniej

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
920
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%