MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Statuetki w podzięce dla wolontariuszy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 stycznia 2017, 9:15
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2017, 8:25
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (26.01) w jeleniogórskim Ratuszu ponad dwadzieścia firm, instytucji, szkół i osób prywatnych otrzymało z rąk prezydenta miasta Marcina Zawiły, starosty powiatu Anny Konieczyńskiej i zastępcy prezydenta miasta Jerzego Łużniaka statuetki „Wolontariusz 2016”. Wydarzenie to było efektem prac „Koalicji Na Rzecz Bezpieczeństwa”, która bardzo aktywnie działa na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Rocznie w ramach „Koalicji” przeprowadzonych jest około 80 imprez dotyczących bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

- Wszyscy bardzo ciężko pracujemy przez cały rok w „Koalicji Na Rzecz Bezpieczeństwa”. W ramach naszej działalności wspieramy różne instytucje, takie jak: szkoły, przedszkola, spotykamy się osobami starszymi i edukujemy wszystkich jak zachować się w dniu codziennym żebyśmy byli bezpieczni - powiedziała st. sierż. Beata Sosulska-Baran współorganizator wczorajszego wydarzenia.

- Mamy wielką pomoc od naszych przyjaciół, którzy nas wspomagają. Dzięki ich środkom mogliśmy kupić odblaski i przeprowadzić akcję „Odblaskowy uczeń”. Niedługo będziemy rozdawać kamizelki odblaskowe, kupujemy różnego rodzaju sprzęty dydaktyczne dla szkół. Tutaj chciałbym podziękować za zaangażowanie jeleniogórskich szkół w działaniach koalicji, które dają nam wolontariuszy, a bez nich większość wydarzeń nie mogłoby się odbyć i dzisiaj wręczając statuetki „Wolontariusz 2016” dziękujemy im za pomoc – mówił Grzegorz Rybarczyk współorganizator uroczystości.

Jednym z laureatów została Grupa Karkonoska GOPR, która chętnie uczestniczy w tego typu przedsięwzięciach. - Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym wyróżnieniem i cieszymy się z nagrody. Przypomnę, że Grupa Karkonoska GOPR istnieje od 1952 roku i nasi ratownicy jako pierwsi po wojnie wolontariusze działali w Karkonoszach - powiedział prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki.

Z dużym uznaniem o wolontariuszach mówił Andrzej Marchowski, który w imieniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odebrał statuetkę „Wolontariusz 2016”. - Działanie wolontariuszy w takich akcjach jest kluczowe. Musimy wiedzieć, że to są osoby , które nie muszą niczego takiego robić, one po prostu chcą pomagać, chcą robić coś sensownego i tu jest także duży ukłon w stronę tych młodych wolontariuszy ze szkół średnich i gimnazjalnych, że chcą robić coś dla drugiego człowieka – stwierdził.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śliskie Karkonosze

Jednostronna debata  

Informacja parkingowa

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~statuetka 27-01-2017 13:08
Znowu potężna gafa!!!Dlaczego nic nie dostała Zofia Czernow?
~ 27-01-2017 16:02
Bagrowska i Markowski to tacy wolontariusze, że ja prdlę... Rozumiem, że zrzekli się już pensji i teraz uprawiają wolontariat, tak?
~pan Andrzej 27-01-2017 16:06
Sarnie Zniwo
~ 27-01-2017 18:15
to tacy najlepsi żebracy z okolic Jeleniej Góry
~gluś 27-01-2017 21:43
już nie wiem co to znaczy wolontariusz, skoro taki tytuł nadaje się np. opłacanym urzędnikom oraz przewodniczącym niektórych działających miejskich komisji
~Miecio 28-01-2017 3:11
a moim rodzicom majacym 50 rocznice slubu w listopadzie 2016 roku zadem d..ek z ratusza nie wyslal nawet kartki pocztowej nie mowac o medalu za dlugie pozycie malzenskie , do dzis czekaja ze jakis gfrajer da im to , co im sie prawnie nalezy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok  

Inauguracja senatora

Rolety rzymskie — stylowa ochrona przed słońcem i wzrokiem sąsiadów

Duch Gór dla Ani

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
421
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%