MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Staruszek spędził tydzień na przystanku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 września 2008, 14:26
Aktualizacja: 14:26
Autor: Angela
Dużo szczęścia miał 85–letni mieszkaniec Legnicy, który co najmniej siedem dni przebywał w na przystanku PKS w Jeleniej Górze, gdzie przyjechał bez wiedzy opiekunów. Starzec nie pamiętał nic poza miejscem zamieszkania oraz datą urodzenia. Dziwnym zachowaniem mężczyzny zainteresowali się jeleniogórzanie, którzy sprawę przekazali straży miejskiej.

To nie pierwsza wycieczka, jaką urządził sobie sędziwy legniczanin. Wcześniej odwiedzał już różne miejscowości, za każdym razem napędzając opiekunom sporo strachu. Tym razem wsiadł do pierwszego lepszego środka transportu i przyjechał do Jeleniej Góry.

Jak się okazało, mężczyzna nie ma żadnej rodziny. W jego mieszkaniu odwiedza go regularnie pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Legnicy. To stąd wiadomo, że „podróżnik” opuścił swoje lokum co najmniej siedem dni temu.

Mężczyznę na jeleniogórskim PKS-ie zauważyli mieszkańcy, którzy zaalarmowali dzisiaj straż miejską. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę, jednak przepisy nie pozwoliły im odwieźć go do domu, ponieważ Legnica nie jest regionem ich działania.

Dzięki uprzejmości jeleniogórskiego MOPS- u starzec do czasu przyjazdu pracowników socjalnych z Legnicy będzie przebywał w schronisku im. Brata Alberta.

- Chcielibyśmy podziękować dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze za zajęciem się sprawą tego mężczyzny – mówią strażnicy miejscy.

Odnaleziony 85-latek był wychudzony i brudny, ale bardzo grzeczny. Teraz ze schroniska odbiorą go pracownicy legnickiego MOPS – u. Niewykluczone jednak, że jakiś czas „podróżnik” kolejny raz wymknie się spod kontroli opiekunów i odwiedzi nasze miasto, bowiem Jelenia Góra, ponoć bardzo mu się spodobała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~hmmm 9-09-2008 15:19
zastanawia jak mogl nie zostac zauwazony.... przeciez jechal na gape a gdzie byli opiekunowie?! kolejny raz im uciekl .... pewnie biorą grube siano za opieke nad nim a mają go glęboko gdzies... pewnie staruszek ma jakies mieszkanie albo jakis inny dobytek i tylko czekają az zejdzie... tym razem jeszcze im sie to nie udalo
~adi 9-09-2008 17:10
"starzec...",ciekawe,hehe
~LJ 9-09-2008 17:59
Zastanawia mnie w tej historii jeden fakt " dzięki uprzejmości" tzn co? jak byliby nieuprzejmi ten człowiek gdzie by został. Nie ma wypracowanych procedur na wypadek takiego zdarzenia o co tutaj chodzi, za co urzędnicy biorą pieniądze.
~do hmmm 9-09-2008 19:07
hmmm jak będziesz miał 85 lat to będziesz wiedział że przejazdy publicznymi srodkami komunikacji w tym wieku sa bezpłatne.
~jaro 9-09-2008 19:30
Po raz kolejny SM robi coś ,co nie jest blokowaniem kół samochodów.Gdzie są zwyczajowe połajanki straży?Przecież zdaniem większości są zupełnie niepotrzebni, a oni wbrew wszystkim robią swoje.Brawo panowie..trzymajcie tak dalej.
~asd 9-09-2008 20:50
do adi - ciekawe jak będziesz wyglądał i zachwywał sie w wieku 85 lat - jak to napisałeś - ciekawe,hehe- Brawa dla Staży Miejskiej.
~Sabath 9-09-2008 21:50
jelenia góra spodobała ;-) no ktoś się odezwał
~do jaro 10-09-2008 11:09
"który co najmniej siedem dni przebywał w na przystanku PKS w Jeleniej Górze" - a gdzie SM była te 7 dni? Dworce chyba powinny być sprawdzane również przez wewnętrzną ochronę?
~puenta 10-09-2008 14:20
a najgorsze w tym jest to, że jasno widać, jak nikomu starzy ludzie nie są potrzebni - tułają się tak w ucieczce przed przejściem do "lepszego świata" - starość jest zdecydowanie fatalnym wynalazkiem, a - przynajmniej teoretycznie - wszystkich nas ona czeka...
~do 11.09 11-09-2008 16:42
wiesz nienawidzący sm idź i lecz sie w końcu
~jaro do 11:09 11-09-2008 23:48
Właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie.Dworce mają swoją wewnętrzną ochronę i SM oraz Policja przyjeżdza tam tylko na interwencje zgłaszane przez ochronę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla komfortu pasażerów

Czytelniczka: drogo i brudno

Most już po remoncie

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
529
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%