MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Startuje „Wielka paka dla dzieciaka”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 listopada 2017, 9:24
Aktualizacja: Czwartek, 23 listopada 2017, 6:18
Autor: Przemek Kaczałko/ BS1
Fot. archiwum/ BS Nr 1
Już po raz dziewiąty wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze organizują akcję charytatywną pod hasłem „Wielka Paka dla dzieciaka”. Bursowy Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i workami pełnymi prezentów odwiedzi dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z naszego miasta, wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zanim jednak do tego dojdzie wolontariusze zbierają prezenty dla dzieci, m. in.: zabawki, maskotki, książki, słodycze i kosmetyki dla starszych dzieci oraz owoce. Każdy może się zaangażować w akcję. Wystarczy, że do 1 grudnia dostarczy do Bursy wskazane rzeczy, które później zostaną zapakowane przez wolontariuszy i przekazane potrzebującym rodzinom.

- W naszym mieście takich rodzin jest wiele, mają one ogromne problemy z zapewnieniem podstawowych potrzeb niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania dzieci na co dzień. Mikołajkowy prezent to luksus, na który ich nie stać, stąd pomysł na zorganizowanie akcji - powiedziała Dorota Mazur, wicedyrektor ds. pedagogicznych Bursy Szkolnej Nr 1.

- Sprawmy, by choć raz w roku na buziach tych dzieci pojawił się uśmiech. Dla nas przekazać zabawkę, książkę, grę czy słodycze to nie jest duże wyrzeczenie, dla nich to moment, w którym wierzą, że cuda się zdarzają, że jest nadzieja, radość i marzenia. W ubiegłym roku udało się obdarować przeszło setkę potrzebujących dzieci, a w tym roku nie zwalniamy tempa i mamy nadzieję, że uda nam się pomóc jeszcze więcej. Dlatego prosimy o wsparcie akcji charytatywnej zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorców. Dary można przekazywać do 1 grudnia przez 7 dni w tygodniu, 24h na dobę do Bursy Szkolnej Nr 1 przy ulicy Kilińskiego 5/7. Dziękujemy za każdą darowiznę, która jest dla nas niezwykle ważna - apeluje inicjatorka i koordynatorka wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bike Maraton 2020  

Finał na lawecie

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 22-11-2017 14:33
No cóż, kto chce ten bawi się w Mikołaja... I dobrze! Ale w związku z tym,ze moje niezwykle zawistne oczy wypatrzyły ,że okoliczna patologia i żulia od wprowadzenia pincetów plus, zaczyna wozić tyłki taksowkami,to pytam: a co pincety już nie wystarczają ?W końcu kosztem społeczeństwa pincety są wypłacane! Może tak wypłacający dopilnują,żeby z tych pincetów coś do dzieci trafiło,na proste przyjemności, nie tylko dla żulistych mam i tatusiów.
~ 22-11-2017 17:13
Niestety zgadzam się z powyższym komentarzem. Przy normalnie wydawanym 500+ oraz pracujących rodzicach (TAK PRACUJĄCYCH ) niczego nie powinno brakować. Praca jest tylko chęci trzeba.
~abc 22-11-2017 20:02
Pani Rafalska rozpływając się nad programem 500 +oświadcza ,ze w Polsce w rodzinach z dziećmi już nie ma ubóstwa,po prostu zniknęło więc dla kogo ta akcja Zbierajcie lepiej na pozostających w niedostatku samotnych emerytów którzy często bez obecności nikogo bliskiego zasiadają do skromniutkiej Wigilii.A nie wszyscy mają siły i odwagę ,aby uczestniczyć w spotkaniach opłatkowych zorganizowanych przez organizacje pozarządowe lub związki emerytów
~budda 22-11-2017 20:27
Dzieciaczki drogie,po co wy się męczycie,po co zbieracie fanty dla biednych dzieci skoro biedy w poszy już nie ma i nie będzie,przecież Irlandię już dogoniliśmy kilka lat temu(za rządów tuska),teraz to już pewnie ją przegoniliśmy pod każdym względem,rozejrzyjcie się trochę wokoło siebie,od kiedy mamy super inteligentnych polityków nie musicie się bać o to,że kogokolwiek w tym kraju dotknie niedostatek,od kiedy rządzi pis nasza rozpędzona gospodarka wręcz szybuje do góry...Polska jest krainą mlekiem i miodem płynącą,nie musicie się bać o swoją przyszłość,wszyscy będziecie zawsze piękni,młodzi i bogaci:)
~elf 23-11-2017 0:30
do: ~budda (20:27)
Jest dużo biedy i tam nie ma patologii.Wystarczy choroba albo niepełnosprawność.Nie można być takim jak Ty człowiekiem. Możesz też, czego Ci nie życzę, doświadczyć niepełnosprawności i biedy. Obiecał Ci ktoś, że zawsze będzie Ci się dobrze działo?
~budda 23-11-2017 17:36
do: ~elf (0:30)
Drogi Elfie,czy ja wspomniałem w swoim komentarzu o patologii? Wręcz przeciwnie,widzę,że polska jest krajem,który ma coś do zaoferowania swoim obywatelom i w ogóle u nas bidy nie ma! Nie oglądasz Wiadomości?Nie słuchasz radia?
~budda 22-11-2017 20:27
OOO lepiej pomóżcie zwierzakom w schronisku.
~Bursant 25-11-2017 16:42
do: ~budda (20:27)
Pomagamy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Nowy program "Moja woda"

Mobilizacja przed II turą

„Zielony” przystanek

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2164
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%