MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Startuje rowerowo–koncertowy weekend

Wiadomości: Łomnica
Piątek, 21 września 2018, 23:02
Aktualizacja: 23:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W sobotę i niedzielę (22–23.09) Jelenia Góra będzie opanowała przez miłośników jazdy na dwóch kółkach. W sobotę odbędzie się parada rowerów, a na terenie Parku Paulinum do rywalizacji przystąpią kolarze górscy w wyścigu firmowanym przez Maję Włoszczowską, a niedziela to czas na Bike Maraton oraz koncerty na Placu Ratuszowym. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży.

Na liście startowej nie zabraknie naszej reprezentantki, czyli Mai Włoszczowskiej, która ma za sobą wyczerpujący sezon zwieńczony 5. miejscem w Mistrzostwach Świata MTB w szwajcarskim Lanzerheide oraz medalem w Mistrzostwa Świata w maratonie MTB.

Wyścig był bardzo ciężki i trwał 1,5 godziny. Była to jedna z najtrudniejszych tras, na których rywalizowałam – wspomina Maja Włoszczowska, brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata w maratonie MTB.

W sobotę rywalizacja w Parku Paulinum rozpocznie się o godz. 10:00. Na godz. 11:30 zaplanowano start parady rowerów, która wyruszy z Placu Ratuszowego. Około godz. 13:30 planowane jest otwarcie imprezy w Parku Paulinum, a kwadrans później start elity kobiet z Mają Włoszczowską i światową czołówką w stawce zawodniczek. Eliat panów wyruszy na trasę o 15:45. Z kolei w niedzielę o godz. 11:00 z Placu Ratuszowego wyruszy Bike Maraton UCI MTB Marathon Series, a od godz. 18:00 w centrum miasta koncerty – jako support Ania Karwan, a gwiazdą wieczoru Grzegorz Hyży.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sankami w memoriale Warzyboka

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

40 lat pracy Stanisława Firszta

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%