MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Startuje nowy budżet obywatelski Karpacza

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 8:03
Aktualizacja: Wtorek, 6 sierpnia 2019, 6:56
Autor: WAC
Fot. WAC
Do 19 sierpnia mieszkańcy Karpacza mogą zgłaszać propozycje zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego miasta na 2020 rok.

W przyszłorocznym budżecie samorządu Karpacza na projekty, które zostaną zgłoszone w ramach budżetu partycypacyjnego zarezerwowano 300 tysięcy złotych, o 40 tysięcy więcej niż w tym roku. W tym na projekty, których realizacja może następować na terenie całego obszaru miasta przeznaczone będzie 100 tysięcy złotych, a na projekty realizowane w poszczególnych czerech strefach, na jakie na potrzeby budżętu obywatelskiego podzielono Karpacz, po 50 tysięcy złotych dla każdej ze stref.

Propozycje inwestycji można złożyć drogą elektroniczną na adres: budzet-obywatelski@karpacz.eu, pocztą tradycyjną lub w kancelarii Urzędu Miejskiego w Karpaczu.

W ramach budżetu obywatelskiego Karpacza nie mogą być realizowane projekty które: naruszają prawa osób trzecich, w szczególności prawo własności lub prawa autorskie, sprzeczne z planami, strategiami, programami lub zamierzeniami gminy Karpacz, zakładające wytworzenie infrastruktury poza obszarem gminy Karpacz, które generowałyby koszty eksploatacji niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości danego projektu, które nie spełniają kryterium ogólnodostępności, których szacunkowy koszt realizacji przekracza pulę środków finansowych dostępnych w ramach budżetu obywatelskiego na dany rok budżetowy, które naruszają zasadę uczciwej konkurencji i których realizacja jest niemożliwa w trakcie jednego roku budżetowego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Radosław 5-08-2019 8:29
a co z obiecaną przez Burmistrza oczyszczalnią ścieków ??!!
~Ad Rem 5-08-2019 12:16
Czemu ciagle już wyświetla się reklama tego Mroża skoro nie ma jeszcze wyborów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyborcze obiecanki cacanki

Ktoś zniszczył choinki

Cleo i Pectus zaczarowali scenę!  

W szkole o używkach

O przemianie byłego więźnia

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
912
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%