MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Startuje Ekoglass Festiwal 2011

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 1 lipca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
Dziś, w Domu Carla i Gerharda Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, rozpocznie się czwarta edycja Pleneru i Sympozjum Szkła Artystycznego „Ekoglass Festiwal”, który potrwa do 16 lipca.

O godz. 17.00 odbędzie się wernisaż prac z poplenerowej wystawy „Ekoglass Festiwal 2010”.
Zostaną przedstawione prace ze szkła odpadowego tzw. stłuczki szklanej, które tworzyli w ubiegłym roku nie tylko artyści, hutmistrzowie i technolodzy z Polski i Czech, ale również ze Słowacji. W ramach Festiwalu Ekoglass odbędą się pokazy artystyczne przy piecach hutniczych, otwarte dla publiczności warsztaty witrażowe i palnikowe, sympozjum dotyczące sztuki szkła i ekologii w przemyśle szklarskim oraz dyskusje panelowe.

W „Leśnej Hucie” w Szklarskiej Porębie w dniach 11-13 lipca, od godziny 12.00 będą trwać pokazy artystyczne szkła hutniczego, a w dniach 5-13 lipca pokazy technik palnikowych. 15 lipca, w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie, o 12.00 rozpocznie się sympozjum, podczas którego zostaną poruszone tematy: „Dlaczego szkło pęka” oraz „Moje szkło”. Odbędzie się również prezentacja projektu polsko-czeskiego szlaku szklarskiego na pograniczu izerskim, spotkanie z artystami Ekoglassu, a także pokaz filmu dokumentalnego „Ekoglass 2010” zrealizowanego przez TVP Wrocław.

Pokazy plenerowego pieca szklarskiego, prowadzone przez Związek Polskich Artystów Szkła oraz kiermasz szkła artystycznego odbędą się również w Stacji Turystycznej Orle w dniach 15 i 16 lipiec. Tu także będzie miało miejsce „Święto Mostka”, czyli uroczyste zakończenie festiwalu, podczas którego na mostku granicznym na Jizerce spotkają się uczestnicy i mieszkańcy ze Szklarskiej Poreby, Harrachova i Jizerki. Nie zabraknie dobrej muzyki w wykonaniu czeskiej orkiestry dętej oraz grilla i czeskiego piwa.

Projekt jest współfinansowany przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej w ramach konkursu "Forum polsko-czeskie - wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich 2011".

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wystawa pocztówek sportowych w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jan 1-07-2011 8:31
Brawo Szklarska, świetna impreza promująca tradycje hutnicze miasta i ekologię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

O fontannie Donatella

Spotkanie z autorem wystawy

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
949
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%