MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Startują "Biegi na Igrzyska"

Wiadomości: Polska
Wtorek, 10 stycznia 2017, 20:24
Aktualizacja: 21:26
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Startuje drugi sezon Lig Regionalnych Grupy AZOTY. W tym tygodniu najmłodsi biegacze narciarscy będą rywalizować w Zakopanem, Istebnej–Zaolziu, Tomaszowie Lubelskim, Szklarskiej Porębie i Białymstoku.

Już w tym tygodniu zostanie zainaugurowany drugi sezon Lig Regionalnych - projektu skierowanego do najmłodszych adeptów narciarstwa biegowego. Cykl 25 jednodniowych zawodów został podzielony tak jak w zeszłym roku na pięć Lig Regionalnych. W każdej z Lig, w sezonie 2017, zostanie rozegranych pięć edycji zawodów. Wystartują w nich przede wszystkim juniorki i juniorzy E, dla których będą to główne starty w sezonie.

Najlepsi z najmłodszej grupy wiekowej zakwalifikują się do finałowych zawodów Pucharu Grupy AZOTY. Pierwsze zawody Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY odbędą się w środę 11 stycznia na trasie w Istebnej Zaolziu. Najmłodsi pobiegną na 2 km stylem klasycznym, starsze roczniki będą rywalizować na 2,5 oraz 3 km. W Białymstoku także 11 stycznia zainauguruje sezon Mazowiecko-Północna Liga Regionalna Grupy AZOTY. Juniorzy E będą rywalizować łyżwą na dystansie 1 km, dla juniorów C i D przygotowano trasę o długości odpowiednio 2 i 3 km.

W Szklarskiej Porębie biegowa młodzież Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY spotka się 12 stycznia na Polanie Jakuszyckiej. Tu także rywalizacja toczyć się będzie łyżwą na dystansie 3 i 2 km. Małopolska Liga Regionalna SZS o Puchar ON Kotelnica Białczańska – Liga Regionalna Grupy AZOTY rusza 11 stycznia w Zakopanem. Dystanse w zależności od grupy wiekowej od 3 do 1 km klasykiem. Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy AZOTY zainauguruje sezon w Tomaszowie Lubelskim. Na trasach Siwej Doliny 11 stycznia juniorzy E pobiegną na 2 km stylem dowolnym, juniorzy C i D na 4 km.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Listy eurokandydatów

Świętowali nasi strażacy

Rajd zdewastował las?

Dziś wybory do Europarlamentu

Srebro Julka w stolicy Czech!

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

KSWiK bez prezesa

Wrócili z MDŚ z aż pięcioma krążkami!

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
380
Tak
34%
Nie
61%
Nie mam zdania
6%