MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Startują "Biegi na Igrzyska"

Wiadomości: Polska
Wtorek, 10 stycznia 2017, 20:24
Aktualizacja: 21:26
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Startuje drugi sezon Lig Regionalnych Grupy AZOTY. W tym tygodniu najmłodsi biegacze narciarscy będą rywalizować w Zakopanem, Istebnej–Zaolziu, Tomaszowie Lubelskim, Szklarskiej Porębie i Białymstoku.

Już w tym tygodniu zostanie zainaugurowany drugi sezon Lig Regionalnych - projektu skierowanego do najmłodszych adeptów narciarstwa biegowego. Cykl 25 jednodniowych zawodów został podzielony tak jak w zeszłym roku na pięć Lig Regionalnych. W każdej z Lig, w sezonie 2017, zostanie rozegranych pięć edycji zawodów. Wystartują w nich przede wszystkim juniorki i juniorzy E, dla których będą to główne starty w sezonie.

Najlepsi z najmłodszej grupy wiekowej zakwalifikują się do finałowych zawodów Pucharu Grupy AZOTY. Pierwsze zawody Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY odbędą się w środę 11 stycznia na trasie w Istebnej Zaolziu. Najmłodsi pobiegną na 2 km stylem klasycznym, starsze roczniki będą rywalizować na 2,5 oraz 3 km. W Białymstoku także 11 stycznia zainauguruje sezon Mazowiecko-Północna Liga Regionalna Grupy AZOTY. Juniorzy E będą rywalizować łyżwą na dystansie 1 km, dla juniorów C i D przygotowano trasę o długości odpowiednio 2 i 3 km.

W Szklarskiej Porębie biegowa młodzież Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY spotka się 12 stycznia na Polanie Jakuszyckiej. Tu także rywalizacja toczyć się będzie łyżwą na dystansie 3 i 2 km. Małopolska Liga Regionalna SZS o Puchar ON Kotelnica Białczańska – Liga Regionalna Grupy AZOTY rusza 11 stycznia w Zakopanem. Dystanse w zależności od grupy wiekowej od 3 do 1 km klasykiem. Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy AZOTY zainauguruje sezon w Tomaszowie Lubelskim. Na trasach Siwej Doliny 11 stycznia juniorzy E pobiegną na 2 km stylem dowolnym, juniorzy C i D na 4 km.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy we dworze

Wybory: Zwycięstwo PiS

Szachowy turniej Jelonka Open

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Nagrody dla nauczycieli

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%