MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Start kampanii Roberta Prystroma: liczą się konkrety

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 listopada 2010, 12:33
Aktualizacja: Wtorek, 9 listopada 2010, 7:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Lider Wspólnego Miasta dzisiejszą konferencją prasową rozpoczął oficjalnie bój o fotel prezydenta Jeleniej Góry oraz o wyborcze zwycięstwo list WM. Dziennikarzom przedstawił swoją wizję Jeleniej Góry. Podsumował też kadencje poprzedników.

– Mijająca kadencja kończy się utratą 350 etatów w firmie Draexelmaier, która ostatecznie zwija się z miasta – zaznaczył Robert Prystrom. Dodał, że władze nie miały pomysłu na organizację specjalnej strefy przedsiębiorczości podkreślając, że jej rozwój to jeden z głównych punktów programu wyborczego Wspólnego Miasta. Prystrom zamierza zainwestować w Karkonoski Park Technologiczny, który byłby inkubatorem przedsiębiorczości.

Robert Prystrom zapowiedział także powołanie Regionalnej Wytrzeźwień, w której utrzymaniu partycypowałyby gminy powiatu jeleniogórskiego. Kandydat jest zdania, że obecnie przyjmowanie osób nietrzeźwych w szpitalu wojewódzkim kosztuje stanowczo za dużo (do dwóch milionów złotych), a „pacjenci” ograniczają dostęp do usług medycznych tym, którzy rzeczywiście ich potrzebują.

Kandydat dodał także, że myśli o utworzeniu całodobowej przychodni z dyżurami internisty, chirurga i stomatologa, a także 24-godzinnej apteki. Placówki te miałyby działać w jednym miejscu. Zamiarem R. Prystroma jest także odkupienie od urzędu marszałkowskiego budynku po byłej przychodni na ulicy Mickiewicza i utworzenie tam zakładu opiekuńczo-lczniczego.

Lider Wspólnego Miasta chce także stworzyć bazę sportową i przeznaczyć na sport trwale zapisane w budżecie pięć milionów złotych rocznie. Zaproponuje budowę nowego stadionu przy ulicy Złotniczej przy odpłatnym wykorzystaniu modelu legnickiego. Zamierza także wrócić do organizacji Szkolnych Klubów Sportowych i powołać tzw. trenerów dzielnicowych, którzy zadbaliby o racjonalne wykorzystanie istniejących obiektów (turnieje międzyszkolne i międzydzielnicowe).

Robert Prystrom zamierza także postawić na rozwój ścieżek rowerowych, aby – jak zaznaczył – hasło „Jelenia Góra rowerową stolicą Polski” nie było puste. Kandydat pragnie połączyć siecią dróg rowerowych siedem dzielnic naszego miasta. Chce także powołać funkcję oficera rowerowego. – Mam już kandydata: to Zbigniew Leszek – powiedział prezes WM dodając, że nie przeszkadza mu fakt, iż lider rowerzystów jeleniogórskich kandyduje z konkurencyjnego sztabu wyborczego (Platforma Obywatelska). – Zbigniew Leszek kocha, co robi. Jestem pewien, że to odpowiedni człowiek do takiego zadania – podkreślił.

Kandydat ma także pomysły dotyczące kultury. Jednym z nich jest organizacja w Jeleniej Górze trzytygodniowego Summer Hanza Festiwal, festiwalu miast hanzeatyckich, do których przed laty należała także Jelenia Góra słynąca z handlu zamorskiego głównie lnem. – To pozwoliłoby na zorganizowanie imprez w Teatrze im. Norwida, który niemal przez całe wakacje stoi pusty – powiedział Prystrom. Zaproponuje także, aby Dom Gerharta Hauptamanna wraz z miastem zapraszali cyklicznie do nas rozmaitych laureatów Nagrody Nobla. – W zamian wygłaszaliby odczyty i mieli spotkania ze studentami i mieszkańcami – usłyszeliśmy.

Robert Prystrom chce także postawić na tanie budownictwo komunalne, a także wykorzystać do celów socjalnych pustostany i opuszczone poddasza, którymi – jak twierdzi – miasto się nie zajmuje. Kandydat planuje także zrobić porządek w spółce Wodnik. Zamierza umorzyć tzw. podwójne rozliczenia za wodę i powrócić do dawnego systemu. Zapowiada także, że nie będzie podwyższał ani cen wody, ani czynszu, bo takie podwyżki przyczynią się tylko do wzrostu liczby ludzi zadłużonych i w żaden sposób nie poprawią bilansu miejskich finansów.

- Urzędnicy nie mają powodów do obaw, że stracą pracę. Podniosę ich kompetencje – powiedział kandydat Wspólnego Miasta zapowiadając pewną reorganizację pracy magistratu. Jego oddziały powstałyby w poszczególnych dzielnicach, aby petenci nie musieli z każdą sprawą jechać do ratusza. Obniży się też poziom, na którym zapadają decyzje - o rozstrzygnięciu wielu spraw zdecyduje urzędnik, a nie – jak do tej pory – naczelnik lub prezydent. Prystrom zamierza jednak zlikwidować wydział promocji („powinien na nią pracować cały urząd”), a także zreorganizować pracę wydziału komunikacji i przyjąć model, jaki panuje w starostwie. W planie jest także powołanie pełnomocników prezydenta ds. sportu, zdrowia oraz opieki społecznej.

- Była strasznie zła – tak R. Prystrom powiedział o kadencji Marka Obrębalskiego. Dodał, że rządy Józefa Kusiaka w zestawieniu z ustępującym prezydentem były „gwiazdorskie”. Lider Wspólnego miasta zarzucił Obrębalskiemu zaniedbania jeśli chodzi o rynek pracy, zadłużenie miasta, które w przyszłości może skutkować utratą płynności finansowej, a także przypisywanie sobie zasług poprzednika.

– Zaprosiłem pana Marka Obrębalskiego na debatę, która odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18 w sali parafialnej przy ulicy Jana Pawła II (dawnej kaplicy kościoła św. Jana Apostoła) – powiedział Prystrom. – Mam nadzieję, że prezydent oraz kandydat przyjdzie i nie okaże się tchórzem – dodał.

Kandydat Wspólnego Miasta przedstawił także szefową swojego sztabu, Joannę Kucharczyk, która zaapelowała do mediów, aby zachęcały poszczególnych pretendentów do rzeczowej i konkretnej dyskusji, a nie budowania przyszłości na hasłach i obietnicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta w Bambergu

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Komentarze (92) Dodaj komentarz

~Zwolennik 8-11-2010 12:59
Robert Prystrom w debacie w DODN (do obejrzenia w TV Karkonosze Play) Pokazał niekwestionowaną wyższość nad panem Ą Ę i śmiejącym się pod nosem z "szacunkiem" z pozostałych panem PO. Najwięcej konkretów jednak przedstawił kandydat Urbański. Polecam zapoznać się z debatą, spotami (w tej samej telewizji), pozbyć się uprzedzeń i wybrać właściwie. Wybieram Sylwestra Urbańskiego!
~DINO 8-11-2010 13:00
Szukają na siłę kasy a w MZK pompują miljony które są słabo wykorzystane pora nad tym faktem skupic uwage żeby zaczeła panowac tam kompetencja bo jak do tej pory siedzi tam sztab ludzi słabo kompetentnych licząc około 100 osób sam biurowiec w dodatku bezproduktywnych osób
~Jacek 8-11-2010 13:09
a jak ja oglądałem debatę to Prystrom pokazał że jest agresywny i chamski co do kobiet. Nie będę popierał gościa który sam pisze o szklanych domach w swojej książce.
~janusz 8-11-2010 13:10
śmiać mi się chce. Sam na konferencji prasowej... Nikogo za nim. Nie wiem jak można chcieć głosować na osobę za którą stoi chór seniorów i grupka młodzieży z pochodniami...Pan Prystrom konfliktuje się ze wszystkimi. To by źle wróżyło dla miasta...gdyby miał on jakiekolwiek szanse...
~obiecanki 8-11-2010 13:15
obiecanki cacanki a głupiemu radość, panie prystrom, pan już dawno jesteś skończony w jeleniej
~mieszkaniecJG 8-11-2010 13:16
Panie Robercie, a dlaczego pan nie zaprosi nas do oglądnięcia debaty w telewizji PLAY Karkonosze - coś pan marniutko wypadłeś w tej debacie - nerwy poniosły ???? Gorsza tylko była ta pani od kotków i piesków - kto ją pretendował do tego stanowiska - SZOK !!!!! A gdzie te słynne twarze Wspólnego Miasta przedstawicieli do Rady Miasta - stara ekipa się wykruszyła, bo........ bo straciła zaufanie do pana !!!!! ale jak zwykle tylko siebie pan promuje kosztem innych.
~ 8-11-2010 13:37
A kim jest ta częściowo obnażona pani po lewicy pana Prystroma, w sposób wyzywający demonstrująca swoją przynależność do ludu bożego?
~WYBORCA 8-11-2010 13:51
CHCEMY SPOKOJNĄ, ROZSĄDNĄ I DOŚWIADCZONĄ OSOBĘ NA PREZYDENTA JELENIEJ GÓRY - Z SERCEM DLA MIESZKAŃCÓW, A NIE KARIEROWICZA KTÓRY PO TRUPACH CHCE DORWAĆ SIĘ DO WŁADZY NIE PATRZAC NA LUDZI I ICH PROBLEMY. POZDRAWIAM
~Kubicusss 8-11-2010 13:52
Prystrom zawsze mówił o szklanych domach. Miałem okazję czytać jego książkę nie dość że czcionka ekonomiczna i ciężko się czyta to widać że ten gość tylko za wszelką cenę chce dostać się do władzy on niesie za sobą takie samo niebezpieczeństwo jak Kaczyński.
~jacek_p 8-11-2010 13:54
Robert Prystrom jako jedyny przedstawił realny program działania, dlatego głosuję na tego kandydata.
~Zabobrzanin 8-11-2010 13:55
Panie Prystrom dlaczego stara sie pan o mandat z Zabobrz przecierz pan tu nie mieszka. Co pan zrobil dla tej dzielnicy i czy pan choc raz przeszedl sie po Zabobrzu ?!!!Mieszka pan w miescie i co boi sie pan swojej dzielnicy. Kocha pan Jejenia a chowa sie na Zabobrzu .Nic pan nie wie jak my tu zyjemy a chce pan abysmy poparli nie swojego czlowieka???!!!.Widac ze zalezy panu tylko na stoleczku i korytku a reszta to .......i ja mam ufac takiemu Radnemu NIGDY Nie glosuje na pana !!!!
poprawna1 8-11-2010 13:57
http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/wystawki/program.html
~A.B. 8-11-2010 13:58
Gratuluję pomysłów p. Prystromowi. Wynikają one nie z czczego wizjonerstwa, ale są wynikiem doświadczeń z pracy w Radzie Miejskiej, obcowania z mieszkańcami i krytycznej obserwacji niewiarygodnych sytuacji i decyzji w tejże Radzie. Do tego dochodzi pochodzenie p. Prystroma z wielce Szacownej Rodziny oraz tradycje i zasady, w których sie wychował. Coraz bardziej mniemam, że ten kandydat na prezydenta jest osobą, której wyborcy oczekują. Ponadto jego twórczy niepokój jest gwarantem pozytywnych zmian w mieście. Mniemam, że kiedyś będę miał okazję przeprosić Go za ataki z mojej strony - ale to już na innym forum i w innej konsytuacji...
~Marzenka 8-11-2010 14:00
Mój syn ostatnio mówi do mnie ja chce być z zawodu Prystromem pytam się go dlaczego Dawidku a on na to bo chce być wiecznym bezrobotnym i brać kasę od innych ludzi. Taki to przykład daje młodemu pokoleniu....
~Młody 2010 8-11-2010 14:08
Tylko Robert Prystrom to jest jedyny kandydat, któremu zależy na losie mieszkańców. Razem ze znajomymi i rodziną głosujemy na Roberta bo wiemy że wtedy jelenia odżyje dość układów w ratuszu i po urzędach trzeba z tym zrobić porządek. Pan Prystrom jest jedynym bezpartyjnym kandydatem, który naprawdę coś dla nas zrobi a nie dla partii jak to robią inni kandydaci. Głos na RP.
~Aniołek 8-11-2010 14:08
Zabobrze musi mieć radnego z osiedla a nie gościa który będzie wiecznie się sprzeciwiał wszystkim inwestycją !! Panie Prystrom jedz Pan już z naszego miasta już czas wyprowadzać się bo w końcu kocha pan Jelenią Górę. Do widzenia !!!
~wiadomo 8-11-2010 14:12
Fotka 2 to Oliver Hardy, a 4 to Konrad przegięcie zrobiłeś, najważniejszy jest krzyżyk;-)
~noe 8-11-2010 14:14
proszę o więcej wpisów nienawiści i zaciekłych ataków na Prystroma, jemu tylko na tym zależy.
~Eleonora 8-11-2010 14:15
Ta Pani z boku Pana Prystronia to czarny koń. Trzymana w razie gdyby Pan Prystroń nie mógł wystartować znowu w wyborach tak jak 4 lata temu. Niby taki człowiek zaradny inteligentny a 4 lata temu nie wiedział że nie może startować z daleka to śmierdzi wielkim oszustwem........ Panie Prystroń daruj już sobie
~Nasza Jeleni 8-11-2010 14:15
Dlaczego ludzie nie doceniacie człowieka który chce zrobić coś dla nas a nie tylko dla siebie ? Obrazliwe komentarze i plotki w niczym nie pomagają żeby Jelenia Góra stała się lepsza .! Tak wolicie głosować na ludzi którzy chcą stworzyć coś nie realnego dla Jeleniej . A Pan Rober Prystrom chce pomuc ludzią biednym .! Innym kandydatą na Prezydenta zależy tylko na władzy a nie na pomoaganiu nam ludzią .! My potrzebujemy Prezydenta który będzie nas słuchał i pomagał a nie tylko słuchał i mówił że "Nie dam rady " i tylko brał pieniądze . Najpier spotkajcie się z Panem Robertem a puzniej oceniajcie jego działania .!
~Rybak 8-11-2010 14:18
Za chwilę będzie się można spodziewać zalewu bezsensownych ataków na Roberta Prystroma w rodzaju "a czy on ma żonę?" w sytuacji kiedy na jego stronie możemy zobaczyć zdjęcia z narzeczoną, "nic nie zrobił dla miasta" - podczas gdy codziennie załatwia różne sprawy dla mieszkańców, albo jak już możemy przeczytać "jest wiecznym bezrobotnym" co jest już niesamowitą bzdurą, bo Prystrom jest inżynierem i potrafi na siebie zarobić i na swoją kampanię, a nie tak jak pan Zawiła czy pozostali - ciągnąć kasę od partyjnej "góry" - czyli z podatków. Ja głosuję na Prystroma, bo widzę, że jak coś postanowi - to to zrobi, a nie będzie mydlił oczu przez 4 lata. Potrzebujemy zdeterminowanych fachowców, działaczy, a nie partyjniaków i maminsynków.
~Dla jeleniej 8-11-2010 14:20
Dlaczego ludzie nie doceniacie człowieka który chce zrobić coś dla nas a nie tylko dla siebie ? Obrazliwe komentarze i plotki w niczym nie pomagają żeby Jelenia Góra stała się lepsza .! Tak wolicie głosować na ludzi którzy chcą stworzyć coś nie realnego dla Jeleniej . A Pan Rober Prystrom chce pomuc ludzią biednym .! Innym kandydatą na Prezydenta zależy tylko na władzy a nie na pomoaganiu nam ludziom .! My potrzebujemy Prezydenta który będzie nas słuchał i pomagał a nie tylko słuchał i mówił że "Nie dam rady " i tylko brał pieniądze . Najpier spotkajcie się z Panem Robertem a pózniej oceniajcie jego działania .!
~ludekT 8-11-2010 14:21
do zwilennik - od reki widac i jestes sztabowcem :) Pana PPPP.....sroma
~do Aniołka 8-11-2010 14:23
Gdyby nie Robert Prystrom to byś jeździła do szpitala z 50 km albo 100. To jest jedyny człowiek, który naprawdę coś zrobił i robi a blokują go to tacy ludzie jak ty i nie pozwalają by Jelenia znowu się liczyła na mapie kraju. Bo teraz wrocław traktuje nas jak maszynkę do pieniędzy. Aniołek daj sobie spokuj i to ty spadaj z jeleniej bo tylko szkodzisz prawdziwym mieszkańcom.
~Aniaaaaa 8-11-2010 14:25
do Rybaka Ciekawe co piszesz Pan Robert Prystrom też bardzo często mówi o biednych ludziach którzy nie mają pracy i trzeba im pomagać to skoro Pan go tak broni to niech mi Pan powie kiedy Pan Prystrom odda mi pieniądze ? stać go na robienie kampanii, i na inne przyjemności ale żeby oddać to co pożyczył to już nie a do tego unika mnie i cały czas zmienia numer telefonu.
~Za Robertem 8-11-2010 14:28
Docencie działanie p.Prystroma .! On chce dla nas dobrze .! Gdy potrzeba pomocy nikt wam ręki nie chce podać .! Jedynie p.Prystrom . Dlaczego jest w Was tyle zawisci ? Ludzie ocknijcie się .!!!!!!! Dlaczego tyle młodych ludzi ucieka z Jeleniej ?.! Bo tu nikt nam ręki nie chce podać jedynie p.Prystrom zwyczajny człowiek chce podac nam ludzią dłon pomocną .!
~do Rybak 8-11-2010 14:30
Widać wzoruje się na Kaczyńskim nie ma żony ale może ma czarnego kota. Ciekawe jak się nazywa może Mruczuś ? Będzie piękna dama Jeleniej Góry. Urzędnicy będą musieli kuwety wynosić po Mruczusiu z pokoju prezydenta i na fakturę na miasto brać karmę i żwirek. Panu już podziękujemy jeden wariat w Warszawie wystarczy.
~takjakoś 8-11-2010 14:32
Lubię słuchać Roberta, fajnie było by gdyby pod swoje zamiary "podłożył" plan budżetu miasta. Bez planu finansowego należy zapowiedzi traktować jako wizję a może misję.
~Adamusikkk 8-11-2010 14:36
w końcu to człowiek wielkiej wizji będzie stawiać domy komunalne z tektury i będzie mówił jakie piękne te nasze szklane domy :D
~aGATKA 8-11-2010 14:40
A sprawdził Pan czy pan może startować w wyborach ?
~ 8-11-2010 14:40
Jak mi was żal .! Naprawde oceniacie czujesz życie a swojego nie potraficie wyprostować .! Tak to jest najlepiej ingerować w czyjesz życie .! Bo co ciekawsze ? A gdy Pan Robert wygra wszystcy będziecie lecieć o pomoc .! Bo jestescie zmieni jak pogoda .! Jak Pan Robert wygra to każdy będzie za nim latał .! A gdy wygra Zawiła to za Zawiłą .! naprawde to jest śmieszne .! Wy chcecie żeby wasze dzieci miały dobrze czy też lecicie na chajs .! Lepiej pomuc biednym niż budować kolejne centrum handlowe na które i tak nas nie stać . Mało bezrobotnych jest w Jeleniej pamietajcie że was tez to może spotkać .! i wtedy Pan Obrębalski i Zawiła wam nie pomogą bo będę sławić się w luksusach a tacy ludzie jak my będą nas obchodzić .!
~jacek_p 8-11-2010 14:43
Robert Prystrom to jedyny kandydat, który przedstawił realny program działania. Inni mówią tylko, że coś powinno być zrobione, że powinno się zwiększyć nakłady na tamto, że nasze miasto powinno być lepiej promowane, ale w gruncie rzeczy nie mają nic do zaproponowania. A ja stawiam na te konkrety Panie Robercie i głosuję na Pana.
~popieram 8-11-2010 14:49
Ciekaw jestem czy ktokolwiek z tych tak negatywnie nastawionych przedmówców miał w ogóle kiedykolwiek okazję porozmawiać z Panem Robertem. Bardzo łatwo ocenia się kogoś na podstawie opinii innych i 'plakietek' przypiętych przez przeciwników. Ja popieram pomysł Pana Roberta na Jelenią Górę. Nie raz nie dwa miałem okazję z nim porozmawiać, i jak słyszę, że jest wiecznym bezrobotnym to zbiera mnie na śmiech. Pan Obrębalski czy Pan Zawiła to ciągłe trwanie w zastoju naszego miasta. Już czas najwyższy to zmienić. Popieram.
~analityk 8-11-2010 14:53
Robert Prystrom przekonał mnie i moją rodzinę do siebie. Oto okazał się być osobą obiektywną i na dzisiejszej konferencji miał odwagę docenić Józefa Kusiaka jako Prezydenta i tak celnie ocenić rządy Obrebalskiego.
~jELEONKA 8-11-2010 14:53
A ja bardzo doceniam Pana Roberta jest cudownym człowiekiem na którego można liczyć czy to małą rzecz czy duża . Wole mieć takiego miłego,zabawnego,skromnego człowieka niż zarozumiałego Obrębalskiego dla którego liczy się tylko kasa,kasa,kasa,luksusowe samochody picie i zabawianie się z młodymi panienkami w kaligrafi To wstyd mieć takiego Prezydenta .! Do roli Prezydenta trzeba dorosnąć .! Wieć zostawcie w spokoju Pana Roberta .! Zajmijcie się Panem Obrębalskim no chyba że lubicie wznosić z nim toasty w kaligrafi ! Tylko za co te toasty ? Za to że wy się bawicie a biedne dzieci nie mają co jeść i ludzie się martwią co będzie jutro bo rachunki za wode są kosmiczne .! Wy tez macie takie problemy i czy Pan Obrębalski wam pomaga no raczej nie .! W sumie jak ma się dwie lewe rączki do pracy .! R O B E R T P R Y S T R O M !!!! N A P R E Z Y D E N T A !!!!!!!!!
ross222 8-11-2010 15:00
Panie Prystrom, niech już pan przestanie. Przecież nikt normalny na pana nie będzie głosować!
~Obywatel 8-11-2010 15:08
Też bym zagłosował na R. Prystroma gdyby nie to iż zbyt wiele szczegółowych działań opisał w swojej kampanii i jak wszyscy wiemy ten polityk co zbyt wiele obiecuje zazwyczaj nie dotrzymuje większości swoich postulatów, szczególnie jeżeli piastuje decydujące stanowisko. Dlatego kandyduję na Marzenę Machałek a jako jej zastępce widziałbym Prystroma.
~ 8-11-2010 15:10
pan R. PRYSTROM to jedyny i realny ratunek dla J.G.Uwazam ze to wlasnie R.P.powinien zostac Prezydentem ,poniewaz w przeciwienstwie do pozostalych kandydatow ma realny do zrealizowania program.Oraz wbrew pozorom doskonale zna i rozumie bolaczki i potrzeby Jeleniogorzan i szczeze pragnie dla Jeleniej Gory i jej mieszkancow jak najlepiej.Glosuje na Roberta on jedyny na to zasluguje.
~jaga 8-11-2010 15:17
Najlepszy bo konkretny i nigdzie nie umoczony jest Pan Sylwester Urbański.
Menes 8-11-2010 15:17
Wszyscy Roberci jakich znam, to bandyci, złodzieje i tumany więc dlaczego ten miałby być inny? Do gnoju z nim!!!
~hi 8-11-2010 15:24
Jak Prystrom wygra to zastępcą będzie Urbański o odwrotnie. Przecież to jasne jak słoneczko!
~;] 8-11-2010 15:27
Pan Robert bynajmiej opisuje co chce zmienić w Jeleniej a nie jak inni kandydaci na Prezydentów mówią zawsze to samo słowo " Dzięki nam będzie dobrze " Lepeij wiedziec konkrety niz nie wiedziec nic .!
~zabory 8-11-2010 15:39
MOJE ZDANIE JEST TAKIE,ŻE MAM DOSYĆ TYCH WSZYSTKICH PARTII! JELENIA GÓRA DALEJ JEST ZAMULONA I CIĄGLE SIĘ SŁYSZY ŻE TU NIC SIĘ NIE DZIEJE... STAWIAM NA BEZPARTYJNOŚĆ !! CI LUDZIE ROBIĄ COŚ Z NICZEGO I TO MI SIĘ PODOBA! GŁOSUJĘ NA OGARNIĘTEGO ROBERTA!
~mich 8-11-2010 15:45
Do /~/.Twoja wypowiedz"Lepiej pomuc biednym anizeli budowac kolejne centrum handlowe" kompromituje Cie całkowicie. Co ma piernik do wiatraka?Czy centra handlowe buduje sie za pieniądze z budzetu miasta? Co nie oznacza ze nie jestem za udzielaniem pomocy ludziom znajdujacym sie w najtrudniejszej sytuacji.Tylko po co wypisywac takie populistyczne bzdety!
~urbański 8-11-2010 15:46
Popieram Sylwestra Urbańskiego! www.sylwesterurbanski.pl
~ave 8-11-2010 15:58
popieram pana P chociaż coś dla młodzieży robi
Menes 8-11-2010 16:01
@ 08-11-2010 15:45 | ~mich. Tak niech sobie budują, tylko niech płacą podatki równo ze wszystkimi, a właściwie to nawet większe. Z resztą niedługo przyjdzie czas, że ludzie sami sobie odbiorą to, co im się należy i krew się poleje. Otwórzcie oczy i zobaczcie co się w Polsce dzieje: http://www.aferyprawa.eu/
~hala 8-11-2010 16:02
Tylko Pan Marek Obrębalski,tyle zaczął więc dać mu skończyć,bo kto inny to wszystko zaprzepaści.
~ 8-11-2010 16:18
Ja glosuje na R.P.bo zaden z pozostalzch kandydatow nie ma konkretneprogramu wszyscy na pytania R.P. odpowiadali wymijajaco zadnych konkretow.Jedynie Prystrom pryedstawil bardzo dobry i konkretny program. Reszta nie ma nic do zaoferowania.glosuje na R.P jest tego wart
ebee 8-11-2010 16:19
Mam tylko jedno pytanie do Pana Prystroma. Skoro urzędnicy Magistratu nie muszą bać się o pracę, to ja pytam, czy ci nieudolni i niereformowalni też ? Mam tu na myśli np takie nazwiska, jak Lenard, Sajnog, Piotrowski, Kapałczyński. Bo jeśli oni zostaną to świetlana perspektywa rozwoju J.G. stanie się tylko kolejną kiełbasą wyborczą. Pozdrawiam, EBEE
~ 8-11-2010 16:25
Pan Marek zaczął tworzyć osadę z J.G. Teraz ze swoją ekipą nadwyrężają umysły , co by tu jeszcze spieprzyć.Dajmy szanse Prystromowi
~cieplic 8-11-2010 16:32
ciekawe kto sobie posty nabija :/
~prystrom! 8-11-2010 16:40
nie nigdy po co dlaczego nie wiem z tego co pamiętam on był przecież chyba karany znowu przerwie kampanie dwa tygodnie przed wyborami i wystawi jakiegoś gostka który potem go wykiwa?
~jelenia góra centrum 8-11-2010 16:53
Na temat karania Pana Prystroma jakby ktoś śledził politykę a nie zajmował się plotami z poprzedniej kampani to by wiedział że to było pomówienie przygotowane przez konkurentów w wyborach a po wyborach Pan R.P. był przepraszany. Oni w tym ratuszu jak czują się zagrożeni to tylko oskarżają i zasłaniają się organami ścigania podobnie było zresztą z Panem G. Niedżwieckim czuli się zagrożeni to go zamkneli do aresztu. Tylko oskarżyć niewinnego człowieka by utrzymać stołki. A ludzie potem powtarzają te ploty.I to przez tyle czasu się trzyma. Ale wszystkie chwyty dozwolone by utrzymac stołki. Dobrze że Pan R.P. jest cywilizowany bo by on na przeciwników powyciągał to co mają za uszami.
d3m0l 8-11-2010 17:15
My wyborcy pamiętamy: Castorama, Galeria Focus Park i inne przypadki w których mącił pan P. żal mi kandydatów startujących z tego stowarzyszenia, podobnie jak z "jedyną słuszną Partią" po wywaleniu Jarosława tak i tu po wywaleniu głównego sponsora może mieliby szansę zaistnieć bo poza nim jest tam wielu przyzwoitych ludzi.
~elo$ 8-11-2010 17:35
do ebee ty chyba jesteś z ratusza i już się boisz że Prystrom da ci popalić i stracisz stołek ha ha.
~x 8-11-2010 17:43
http://www.youtube.com/watch?v=7EGcetb8da8
~do ebee 8-11-2010 17:46
na pewno Prystrom nie bedzie trzzmal zdrajcow
~Robert - Tak 8-11-2010 17:54
Tylko Pan Prystrom ! Do łerz doprowadził mnie krytyka książki Pana Roberta, tj., że napisana zbyt małą trzcionką. Mam -4,0 i na drugim -4,5 ale doskonale doczytuję się treści programowych tego kandydata na Prezydenta Miasta. Bo tochodzi. Początkowe wypowiedzi są bez wątpienia wypowiedziami sztabowców i twardego elektoratu jego przeciwników. W miarę innych wypowiedzi są one bardziej przychylne. Trzeba poznać Pana Prystroma i przekonać się do niego. Prystrom - tak ! Mafia POSLD-owska - Nie ! Koniec z dzieleniem między siebie unijnych dotacji i traktowaniem jej jako narzędzia politycznego !
oskarl 8-11-2010 17:56
Ja nie bardzo rozumiem. Raz piszecie, że Prystrom pierwszy kampanię wyborczą zaczął, że jego plakaty wiszą najdłużej, a przy każdym briefingu nowy start. Dobrze, że kampania prezydencka nie trwa cztery lata, bo hipoteka na dom byłoby za mało na reklamę. Strasznie chce człowiek służyć mieszkańcom. Prawie jak Matka Teresa. Panie Robercie, proszę nam odpowiedzieć - jaką funkcję przygotował Pan dla Adolfa? Co do sportowych aspiracji to nie chce mi się wierzyć, patrząc na Pana fizjonomię. No i z kim chce Pan ten ambitny program zrealizować skoro „przyjaciele” z rynku odbili i poprzedni kandydaci... Z artystami malarzami? To jest niesmaczne taki natarczywy PR. Przecież Pan dobrze wie i ludzie to widza, że to już agonia Wspólnego Miasta. Rozsypka i wybrakowane puzzle. Proszę poczekać, aż Jelenia będzie liczyła 43 mieszkańców, to może Pan ugra swoje. Pana osoba cieszy się największym zainteresowaniem. Jak dobry cyrk. Klakierom życzę pogody ducha. To jeszcze tylko 13 dni maratonu. D
~ 8-11-2010 17:58
ad.~ebee z 16:19. Musisz mieć mocne argumenty, twierdząc że któryś z urzędników jest nieudolny lub niereformowalny. Wg mnie wymienieni nie posiadają cech wskazanych przez Ciebie. Np. Lenard legitymuje się kierunkowym wykształceniem, zachowuje się lojalnie wobec swojego pryncypała a także wobec własnego ugrupowania. Podejmowane przez niego decyzje nie budzą kontrowersji. Nie unika problemów, lecz stara się je rozwiązać z udziałem zainteresowanej strony. Stanął do dyskusji z forumowiczami /w innym tygodniku/, uzasadniając racje urzędu odnośnie podjętej decyzji. Pozytywnie też odbieram Piotrowskiego i Kapałczyńskiego. Gotów jestem to uzasadnić. Czasami fantazjujesz. Ale to taka ludzka cecha, której nikt z nas nie jest pozbawiony. Tym razem trochę przesadziłeś drogi ebee. Pozdrawiam. DOLNOŚLĄZAK
~aniaAAAAAA 8-11-2010 18:04
OBRĘBALSKI NA PREZYDENTA!!!!!!!!!!!!
~sir Galahad 8-11-2010 18:15
To całe docenianie Kusiaka, rzekomo obiektywne i jazda po Obrębalskim to mit:-) Sprytna zagrywka przyznaję. Po prostu p. Prystrom rywalizuje z Obrębalskim a nie Kusiakiem. Tajemnica wyjaśniona:-) No dobrze, ale jakich technologii dotyczyć miał by ten Park? Gdzie umiejscowiony? Centralna jednostka miasta? Park przemysłowy już powstaje - Karkonoski Park Rozwoju Regionalnego w Piechowicach i oscylator przedsiębiorczości też tam powstaje. Czy Prystrom poza hasłem Karkonoski Park Technologiczny mówił coś o szczegółach? Finansowaniu? Technologiach? Metodach pozyskiwania inwestorów? Współpracy z nauką? Bo tak to tylko fajne hasło jest. Uniwersytet Karkonoski (hasło Sylwestra Urbańskiego) to też fajne hasło, ale na razie to Kollegium nie ma specjalnej renomy, a z kierunków informatycznych to wręcz śmieją się programiści z Wrocławia. Trzeba radykalnie podnieść poziom tej szkoły. Nie powinna koncentrować się na "edukacji techniczno - informatycznej". Postawić na nauki ścisłe, przyrodnicze i t
~sir Galahad 8-11-2010 18:37
Postawić na nauki ścisłe, przyrodnicze i techniczne. Poza edukowaniem studentów projekty badawcze (pozyskiwać granty) i szukać modeli biznesowych na wykorzystywanie wiedzy. Np. powinna być dobra farmacja skoro jest Jelfa. Fizjoterpia to najmądrzejszy kierunek tam (inwestycje z Uzdrowisko Cieplice). Kompletną porażką zaś z punktu widzenia gospodarki, rynku pracy, rozwoju jest wf i pedagogika. Są to dziedziny bardzo ważne, ale produkcja pegagogów szkolnych i wfistów jest pozbawiona sensu z punktu widzenia rynku pracy tutaj w Kotlinie. Powinno działać bardzo dobre Biuro Karier przy KK (ukierunkowane na region i miasto, tka żeby nie wysysać stąd jakiegoś tam potencjału). Skończyć z przywilejami dla lobby kupców i ludzi żyjących ze spekulowania czynszami na 1 maja (tak tak panie Prystrom to to lobby zaprzepaściło szanse rozwojowe miasta w drugiej połowie lat 90tych). Zbudować porządne hale targowe. Projekt hali Zabobrza jest dobry. Flora przypomina slumsy. Rewitalizować kamienice, walczyć z
~papa 8-11-2010 18:47
gdzie są rodzice głosuję na www.shrek
~Gość 8-11-2010 19:05
wszyscy kandydaci teraz sie puszą i opowiadają co to dla naszego miasta nie zrobią ,a rzeczywistość pokazuje co innego ,jestem za tym żeby na wybory chodzić i głosować na konkretnych ludzi ,ale tak szczerze powiem to w naszym mieście nie ma na kogo tego glosu oddać ,jak ja widze kto startuje w tych wyborach to aż mnie korci żeby powiedzieć ,dość wam obibokom i nie iść na te zasrane wybory ,ale przecież jak nie pójde to wybiorą tych nierobow
~nie głosuje 8-11-2010 19:12
Ludzie czemu Wy jesteście tacy naiwni,czy to będzie Prystrom czy ktoś inny to i tak nic się nie zmieni ,nie bądzie tacy naiwni.Wiadomo nie od dziś,że jak ktoś sie dobierze do koryta i jak się dostanie na stołek to tylko pierdzi w stołek i nic nie robi ,a kapuche bierze!
~jurek jadwig 8-11-2010 19:12
na pystroma warto glosowac
ebee 8-11-2010 19:46
Do postu z 17,58. Owszem mam argumenty, ale twoje są równie konkretne i przekonywujące. Jesteś jednym z nielicznych internautów na tym forum zdolnych prowadzić rzecową dyskusję. Twoja polemika , budzi uznanie. Pozdrawiam serdecznie. EBEE
~ 8-11-2010 20:01
przekonujace to sa argumenty R.P
~Leszek Z. 8-11-2010 20:13
Dziekuję za zaufanie - osobicie widzę Marcina i Roberta jako wspaniały duet w ratuszu - zapraszam na KLUBOWY BLOG poświęcony wydarzeniom z życia kolarskiego w naszym regionie i nie tylko - http://jg-kk.blog.onet.pl/ lub wpisując - jeleniogórski klub kolarski - Zbigniew Leszek pezes I-KTK-N
Tomy M. 8-11-2010 20:16
Jedyny konkretny facet to PRYSTROM. Reszta to partyjne cwaniaczki i dorobkiewicze.
~:) 8-11-2010 21:20
wolno wam glosowac tylko na M.Obrębalskiego:) pod rzadnym pozorem na tego Pana ze zdjec;]
~Apollon 8-11-2010 21:32
Tylko człowiek pozbawiony rozumu może głosować na tych co już byli przy władzy. Przecież to oni odpowiadają za degradację miasta, za ucieczkę młodzieży z miasta, za ten marazm w mieście. Oni do tej pory dbali tyko o własne interesiki, i co? dacie się nabrać kolejny raz, że Oni dopiero teraz zadbają o nasze - ludzkie potrzeby? A pierwszą rzeczą będzie podniesienie podatków, załatwienie etacików swoim pupilom, zlecenia dla znajomków itd... Takie nieudaczniki i to bez wstydu pchają się tam, gdzie nic nie robili do tej pory i dalej nic nie będą robić!
~ 8-11-2010 21:36
ja zaglosuje na tego pana ze zdjec R.P
~ 8-11-2010 21:43
godny stanowiska prezydenta jest jedynie Robert Prystrom
~do Agatka 8-11-2010 21:55
Takie pierdoły piszesz ,że aż scyzoryk się otwiera.Widać z tego ,że ordynacji wyborczej nie miałaś w rękach. Podejrzewam ,że nie wiesz co to takiego jest - ŻEGNAM !
~WIEM 8-11-2010 21:57
Jestem ciekaw co ten Prystrom naobiecal ludziom ze go tak oklaskiwali,ile trudu zadali sobie pismaki na chwalenie czlowieka ktory juz dogadal sie z Urbanskim i SLD .Duzo obiecywania malo konkretow.A tak na prawde to klakierzy spelnili ulomnosci swoich predendentow do fotela w Ratuszu.Jak mozna obiecac komu cos nie mowiac z jakiego zrodla beda finansowane te obiecanki. Bo nie sztuka wydawac nie swoje tj. podatnika pieniadze ,ale sztuka jest je zarobic . A nikt nie powiedzial co zrobi aby miasto zarabialo.A rzucanie kwotami na rozne obiecane cele to zwykly falsz i obluda i naigrywanie sie z ludzi , bo moze uwierza.Jelenia nie jest potega gospodarcza ani turystyczna,wiec kto ma dac , ano my podatnicy i kazdy tyle zrobi ile od nas otrzymaja szmalu.Niech Prystrom nie gada ze Policje dofinansuje .To brednie.Panie prezydencie inteligencje sie ma a reszte mozna tylko kupic.Glosuje na pana .!
~Hareba 8-11-2010 21:58
Zby wydawać o kims werdykty i oceny to najpierw nalezy znać człowieka , jego dokonania , wyksztalcenie , zaradnośc , upór w działaniu i dążenie do celu , umiejętności - a to wszystko posiada Robert Prystrom - co najwazniejsze jest niezalezny tak jak jego konkurenci podlegaja pod tuzów partyjnych z Warszawy i ich wytyczne . Dominują w tym Kaczyści a jego słudzy w terenie jak bidula Machałek musi sie podporządkowac ,nasi słynni kanaponi z PO tez maja swoich władców w Warszawie a mieszkańcy Jeleniej Góry i ich sprawy to rzecz dla nich drugoplanowa.Dalatego tylko i wyłącznie Robert Prystrom moze czegos dokonać.A ma interesujący plan i zamiary w przeciwieństwie do ułomnego Zawiły i mało racjonalnego niemrawego Obrebalskiego.
~waldek_a 8-11-2010 22:45
Kochana Jelonko, czy Robert Wam zapłacił za ten piękny tekst, bo jeżeli nie to śpieszcie się. Po kampanii trudno będzie odzyskać kasę. Tanie budownictwo komunalne - frazes, bez wsparcia kasą z województwa i budżetu centralnego sie nie da bo nigdzie sie nie dało. Pic wyborczy.
~Zibi 9-11-2010 0:09
Pan Robert Prystrom jest najlepszym kandydatem na prezydenta tego miasta, ma program i jest konsekwentny w swoim działaniu. Z reszty stawki jeszcze ew. godny uwagi jest Pan Urbański, mam nadzieje ze pozostali odpadną w przedbiegach.
~123 9-11-2010 0:12
oj naiwni naiwni, a myślicie, że skąd pan Prystrom ma na te bilbordy, którymi poobklejał całe miasto i to już nie pierwszy raz. WM akurat groszem nie śmierdzi, jak i pan Prystrom, o którym tak do końca nie wiadomo nawet czym się zawodowo zajmuje. Kampanie WM są od lat bardzo dobre ale drogie, szczególnie jak się przegrywa, a długi rosną. Poczytajcie ze zrozumieniem "program" pana Prystroma a będziecie wiedzieć, kto jest sponsorem obecnej kampanii i co chce osiągnąć. Myślicie, że pan Prystrom zrobi coś dla was??? Naiwniacy, nie będzie miał czasu zajęty spłacaniem narosłych od lat zobowiązań wobec wspierających go miejscowych przedsiębiorców. Wy myślicie, że on tak blokuje te galerie i markety dla idei??? Spójrzcie na kupców, jak bardzo zmieniły się poglądy pana Prystroma na targowiska odkąd kupcy dogadali się z Obrębalskim i przestali wspierać pana Prystroma, nagle jest on przeciwny spółkom kupieckim, o które tak walczyli ramię w ramię z panią Wójcik. Przypomnijcie sobie pewien film,
~123 9-11-2010 0:26
dodam tylko, do powyższego postu (o ile się w ogóle ukaże, lub nie zostanie ucięty), że hasło "kocham Jelenią Górę" jest z powyższych względów szczytem obłudy, nawet jak na hasło wyborcze. Kto jak kto ale akurat pan Prystrom, do uczuciowych raczej nie należy.
~xyz 9-11-2010 0:32
Joanna Kucharek Chruścicka dokładnie droga jelonko
~do 21.20 9-11-2010 0:38
Nie będziesz buraku mówił mi na kogo mam głosować a na kogo nie. Widać że jesteś pozostałością komuny w Jeleniej ale te czasy się kończą koniec z Czerwoną doliną pakuj manele jedź do swoich braci na Białoruś Lukaszenko przywita Cię z kwiatami i da ci order.A jak nie rozumiesz tego postu co ci napisałem to nie wcinaj się do polityki bo to znaczy że nie masz pojęcia o niej. Pozdrawiam i głosuje na Prystroma czas na demokracje w Jeleniej. Czas na zmiany i realną politykę samorządową.
~rrrr 9-11-2010 1:28
Prystrom zasłużył na to aby dać mu szansę. Dajmy mu ją. NIE WYBIERAJMY PARTYJNIAKÓW z PIS, PO czy SLD!!!!!!!
~ 9-11-2010 11:16
A jak tam Robercik z szanownym tatusiem, rozliczyliście już kasę pobraną z PFRON-u? Przekręciki robiliście wtedy takie, że hej!
~mulsane 9-11-2010 19:56
Pan P. to PORAŻKA... W ostatnich wyborach się wycofał i na szybko wprowadził na swoje miejsce p. Sajnoga... Moim zdaniem KOMBINATOR :) Pozdrawiam
~xz 10-11-2010 8:56
http://www.youtube.com/watch?v=7EGcetb8da8
~molksiazkowy 11-11-2010 12:25
Osobiście uważam zachowanie Pana Roberta Prystroma za infantylne i chamskie. Czy aby na pewno chcemy takiego prezydenta? Jedno z bodajże niderlandzkich przysłów celnie określa sposob dazenia do celu owego kandydata "Gdzie maleje zboże, tam świnie rosną". Według mnie dużo lepszym prezydentem byłby ludzki, otwarty i wyjątkowo inteligenty Sylwester Urbański i to na niego oddam mój głos!!
~ 15-11-2010 8:51
No, Robercik! Odpowiedz na pytanie dot. pieniążków z PFRON-u! Nie wierzę, że nie śledzisz wszystkich wątków o sobie na jelonce! ODPOWIEDZ!
~Polszczanin 3-12-2010 10:07
No to ten Pan miał już swoje 5 minut. Żegnamy tanie reklamy w pomarańczowych krawatach ;) Program wyborczy al`a Lepper. Na wszystko by dawał pieniądze i obiecywał góry złote. Tylko skąd te pieniądze brać... Andrzej L. odszedł w niepamięć to teraz Robert P. powinien sobiedać spokój, I tura pokazała co ludzie sądzą o takich klaunach wyborczych jak on. Ludzie nie są głupi w Jeleniej Górze. Żegnamy Panie Robercie. Adios.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marzena Machałek o programie PiS

Seniorzy w akcji

Dali dobry przykład

Piknik Kasztelański

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
690
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%