MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Starsza kobieta wypchnięta przez drzwi autobusu?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 stycznia 2015, 11:34
Aktualizacja: Sobota, 3 stycznia 2015, 8:50
Autor: Angela
Fot. Angela
82–letnia jeleniogórzanka trafiła dzisiaj (2.01) do szpitala po tym, jak wysiadając z miejskiego autobusu linii nr 7 została przypuszczalnie uderzona drzwiami, które podczas wysiadania wypchnęły ją na chodnik. Do zdarzenia doszło na ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze przy "Biedronce".

Jak informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, obecnie na miejscu trwają czynności w kierunku wypadku. Kobieta trafiła bowiem do szpitala najprawdopodobniej ze złamanym barkiem.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni kierowca z Jeleniej Góry nie zauważył, że kobieta nie zdążyła wysiąść i zamknął drzwi, które wypchnęły 82-latkę na zewnątrz. Jeleniogórzanka przewróciła się i doznała obrażeń. Wszystkie szczegóły i okoliczności są jednak cały czas wyjaśniane – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaatakował i pobił bez powodu

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zadzwoń!

Odpowie za usiłowanie kradzieży rozbójniczej i napaść

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~Amon 2-01-2015 12:34
Wydłużmy wiek emerytalny do 90 roku życia. Ciekawe jaki udział w wypadkach będą mieli kierowcy autobusów po 80 roku życia...
~xxx 2-01-2015 12:34
nie pierwszy i nie ostatni raz kierowca mzk nie zauważył, że ktoś nie wysiadł, czy też jeszcze nie wsiadł. Sama miałam przytrzaśniętą rękę/ nogę i policji się nie wzywało...
~skandall 2-01-2015 12:44
Jeszcze ten kierowca pojezdzi tylko 7 lat do wieku emerytalnego , ciekawe jak wtedy będzie reagował. To nie jego wina .Wina Rzządu do dup...
~ 2-01-2015 12:49
Jeżeli babka będzie leżeć w szpitalu do 7 dni - wykroczenie powyżej przestępstwo dostanie warunkowe umorzenie + fundusz z 500 zł
~ 2-01-2015 12:55
60 letni kierowca autobusu ???? jeszcze podwyższajcie wiek emerytalny
~ 2-01-2015 13:00
Ot, chamstwo kierowcow w jeleniogorskich autobusach- i nie tylko kierowcow w podeszlym wieku. A inny temat to kontrolerzy biletow- menele, ktorzy smierdza i cwaniakuja. Bo to Polska wlasnie, a Polak potrafi!
IgorekYa 2-01-2015 13:01
Osoby powyżej 80 roku zycia powinny mieć zakaz podróżowania MZK to wtedy nie będzie takich wypadków!
~bazylek 2-01-2015 13:15
a wiecie,ilu kierowców przekroczyło juz 62 lata?? I tacy Was woza!!Ale jak cos sie stanie,to dopiero bezie zauważone..I co na to ratusz,orezesi firmy MZK ,czy tez ich rada nadzorcza..Orza jak wolami,a poznie tylko..Nikt nikomu nic nie kazał...Cuda wianki!!
~xx 2-01-2015 13:16
A tak przy okazji czy wszystkie przychodnie w Jeleniej Górze otwarte,bo na stronach NFZ kilka nie podpisało umów.
~ 2-01-2015 13:21
do 13:01- a czym maja podrozowac? Ty jelopie, zobaczymy, jak sam bedziesz stary. Babcia ma nie jezdzic ani do lekarza, ani na zakupy? Moze jest samotna?
~ 2-01-2015 13:32
W autobusach naukowcy zauważyli stadne zanikanie instynktu samozachowawczego. W domu jak widzi zamykające się drzwi to ucieka z krzykiem, palca nie włoży. W autobusie nawet jak słyszy sygnał ostrzegawczy to łeb włoży z premedytacją i japę drze potem zdziwiony. Kierowca w lusterku nie zauważy wszystkiego, bo zasłaniają ludzie itp. Jak widzisz ty kierowcę w jego lustrze, to i on widzi ciebie. Warto sprawdzić ile jest miejsc gdy nie może on nic widzieć. Przy drzwiach też. Pasażer powinien przygotować się do wysiadania, a nie siedzi do ostatniej chwili i gdy kierowca widział już wysiadających a potem wsiadających to wychodzi gdzieś nagle starsza z reguły osoba prosto w zamykające się drzwi, których zamykania tak natychmiast nikt nie przerwie. Starszy wiek też zobowiązuje do myślenia.
~ad 2-01-2015 13:33
I co z tego że 60 letni kierowca,doświadczeniem taki bije wszystkich młodych na głowę a wypadek moze się zdarzyć każdemu,świat to nie bajka.
~do 13:33 2-01-2015 13:58
ale refleksem, ostrością zmysłów itd już nie
~oko 2-01-2015 14:18
Kraje zachodu ,kierowcy pracują do 67,68 lat.Często się obserwuje kiedy kierowcy odczekują by starszy człowiek usiadł nim ruszy!!!autobus ,sprawdza spokojnie czy wszyscy wysiedli .....dużo kultura osobista ,udziela informacji jeśli taką posiada ,włada co najmniej dwoma językami ....Polacy również pracują w ten sposób za granicami kraju (kobiety polki większością).A tutaj krzyk na 82 latkę.Każdego z nas prawie czeka zwolnione tempo niestety w tym wieku!
~ 2-01-2015 14:29
Popieram wpis z 14:18. Jezdze czasami autobusem w Niemczech. Pelna kultura. Kierowcy grzeczni, usmiechnieci.A w PL obstaje sie za kierowca, ktory jezdzi, jak chce. I Zero szacunku od was dla starszych ludzi. Na pasterce byliscie? Pijani, czy trzezwi? modlicie sie do bozi?
~xxx 2-01-2015 14:50
powinni się wkoncu zabrać za tych kierowców z mzk nie dość ze wciskając guzik stopu do wysiadania to się nie zatrzymują albo nie otwierają dzwi i trzeba lecieć do drugich dzwi
~... pasażerka 2-01-2015 14:53
Niestety, często to nie wina kierowcy, tylko pasażerów, którzy stając z przodu ograniczają widoczność kierowcy w lusterkach. Często słyszę, jak kierowcy proszą - zwłaszcza młodzież, o przesunięcie się do tyłu, a młodzi tylko pyskują. Żaden się nie ruszy. Oblegają autobus przy wszystkich wejściach- a "ścieżka" po środku" jest pusta. Jak ten kierowca ma zobaczyć, czy ktoś wsiada i wysiada? Utrudniają tym nie tylko widoczność, ale i wejście do autobusu, czy wyjście z niego- stąd ludzie wysiadają w ostatniej chwili, gdy się już do drzwi dopchają. Czasem więc- jadąc autobusem- pomyślmy, że nie jesteśmy w nim sami. Przesuńmy się do środka , tak by inni mieli pole manewru a kierowca- zachowaną widoczność.
~podróznik 2-01-2015 14:56
do oko i 14:29: macie racje ale jest jedno ale. Na zachdzie nie ma takiego tłoku w autobusach jak u nas, rzadko kiedy pasażerowie stoją, jest lepsza infrastruktura typu przystanki i perony a nie nierówności jak u nas. Do tego zachowanie pasażerów. Nasi kierowcy także czasami czekają aż starsi ludzie siądą tylko czasem dostają za takie coś ochrzan od innych podróżnych (sam byłem świadkiem) co drugi pod nosem mamrotał teksty w stylu "no jedź już buraku", "spóźniony i jeszcze stoi". Każdy kto choć trochę podróżuje autobusami widzi, że 2/3 pasażerów to starsi ludzie, połowa z pozostałej części to po prostu pleps (inaczej nie da się nazwać takich osób). Wystarczy połączyć te wszystkie elementy i mamy obraz naszej polskiej komunikacji. Nie można porównywać tego z zachodem...
~Tomson 2-01-2015 15:05
Mam pytanie Gazeta pl pisze że pani jest w wieku 62 lat a Jelonka że 82 pytam się kto kłamie?
~ja 2-01-2015 15:42
Faktycznie powinien ktos sie przyjrzec pracy kierowcow jacy oni sa nieuprzejmi odpryskliwi a o kontrolerach to nawet szkoda pisa oni wygladaja gorzej jak z patologi sa brudni smierdzay odpryskliwi strasznie przeklinaja za to tez ktos powinien odpowiedzie
~iras 2-01-2015 15:55
Ten gościu z kołowrotkiem co mierzył? Prędkość wywalanej babki z autobusu?
~Danka 2-01-2015 16:12
.. .. często korzystam z usług MZK Jelenia Góra i bardzo często , podkreślam bardzo często widzę jak kierowcy w trakcie prowadzenia autobusu rozmawiają z znajomkami. Znajomi kierowcy niemal " wiszą " nad jego głową i ble, ble przez całą trasę. Totalny brak odpowiedzialności kierowcy i głupota znajomków. W takiej sytuacji nie trudno, nie zauważyć wysiadającego pasażera. Dodatkowo wiek pasażera robi swoje, spowolnione poruszanie się ...
~ 2-01-2015 16:19
Jezdzac czasami autobusem w JG widze jakze czesto, ze przy kierowcy stoi cizia- mizia a on zamiast sie koncentrowac na jezdzie, to zabawia gowniare rozmowkami. A nad nim widnieje wielki napis "Rozmowa z kierowca zabroniona". Ironia losu, czy glupota ludzka? Nie broncie polskich kierowcow. To w wiekszoscie chamy. Nie macie porownania. Kto z was jechal autobusem za granica? Pelna kultura.
~lol 2-01-2015 16:51
a ja dziękuję serdecznie Panu kierowcy MZK, który w dniu 27 grudnia br. obsługując linię 6 pomógł mi i mojemu bratu w trudnej sytuacji. Bardzo dziękuję za okazane zrozumienie i pomoc.
show 2-01-2015 16:58
Kultura kierowców też pozostawia wiele do życzenia, nie wszystkich ale jest kilku chamów, że aż dziwi mnie że jeszcze pracują. Nawet nie poczeka na człowieka który biegnie na autobus k..as odjeżdża, pewnie patrząc w lustro i dobrze się bawiąc, gdy widzi ludzi dobiegających pod drzwi autokaru i ich minę zdziwioną że nie wsiedli. Po drugie jeden taki jest szczególny. Było to tak że moja dziewczyna wsiadła do autobusu i zajęła miejsce zaraz przy przednich drzwiach, po kilku przestankach autobus był pełen ludzi. Gdy przyszła pora jej wysiadania stanęła u przednich drzwi, bo do środkowych nie było szans się dostać, a dziad nie otworzył przednich i ruszył, gdy poprosiła aby wypuścił ją to się wydarł że przednimi się nie wysiada ale zrobił wielką łaskę i otworzył.Jakbym tam był,gościa bym jeb...ł
~wert 2-01-2015 17:32
Konstruktor przewidział na wypadek takiej sytuacji czujnik automatycznego otwarcia drzwi po napotkaniu na przeszkodę przy zamykaniu. Ale kto to ponaprawia w tych starociach z niemieckiego demobilu? Kierowca ma za swoje pieniądze kupować czujniki?
~kk 2-01-2015 18:20
Czytam te wypociny i myślę czy kto pisze te bzdury jest normalny dlaczego jelonka nie usuwa tych bzdur o kierowcach tylko nakręca spirale nienawiści
~xx 2-01-2015 18:25
Jak widać na zdjęciu jest to bardzo duży autobus. Dlaczego starsi ludzie, mając do dyspozycji pierwsze i drugie niskopodłogowe, bardzo dobrze widoczne dla kierowcy drzwi wybierają te trzecie i czwarte, z tyłu, mało widoczne dla kierowcy, często jak pasażer kupujący bilet zasłoni wcale nie widoczne i do tego jeszcze ze schodkiem? Na pewno jakby ta babcia wysiadała drugimi drzwiami kierowca by ją widział. A jak lazła na sam koniec to teraz ma. Szkoda tylko kierowcy, bo przez głupotę innych się denerwuje i i może mieć kłopoty bo przecież państwo i przepisy to paranoja..
~... 2-01-2015 18:57
autobus niesprawny !!! dzwi powinny po napotkaniu przeszkody sie otworzc no tak jak ma sie własnych diagnostów to mozna niesprawnymi jezdzic.
~ 2-01-2015 19:41
Sie nie znacie!!! to była jego teściowa!!!!
~fan sekty po 2-01-2015 20:52
........................................................................... Jak wynika z badań, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie o niskim stopniu inteligencji, nie potrafiący samodzielnie dokonywać analizy zdarzeń
~!!!!! 2-01-2015 21:08
Drzwi otwierają sie do środka i zamykają na zewnątrz to znaczy nie mogły wypchnąć chyba że Pani wsiadała w zamykające się drzwi
~suzej nap 2-01-2015 21:26
Miała kobita szczęście, że bark złamała. Mogła przecież złamać kość udową, a to jest w tym wieku równia pochyła do mogiły.
~do 20:52 2-01-2015 21:40
Co Ty wiesz o życiu, i tak wygra PSL
~niko1 2-01-2015 21:41
bez względu na wiek ludzie w jelonce to same barany
rymcycymcy 2-01-2015 22:36
W MZK powinni w końcu zaprzestać używania autobusów ! ...są niezbyt bezpieczne ! :)
~ 3-01-2015 6:49
Na drugi raz babcia niech jedzie rowerem ,to ją drzwi nie przytrzasną...
~jelgor 3-01-2015 9:21
Kierownik bazy autobusowej do dyspozytora: -Jak pan mógł wypuścić niesprawny autobus na trasę? -Kierowca był tak pijany,że nie zauważył.
~trzezwy 3-01-2015 10:22
po świetach wypchnely mnie dwa razy drzwi od lodówki policji nie wzywałem ale dalej kombinuje
~R-1 3-01-2015 10:28
Kontrolerów zatrudniają...z łapanki i na śmieciówkach - bo oszczędności najważniejsze. To nic że niedouczeni, brudni, cwaniakujący i nierzadko cuchnący przetrawionym alkoholem. Bo takiego ..to łatwiej się pozbyć w razie czego. Pomyślcie lepiej o jakości a nie o ilości. Komputery macie, GPS-y, urządzenia rejestrujące za grubą kasę - a autobusy i tak jeżdżą stadami bo nie potraficie należycie gospodarować. Miasto powinno przewietrzyć ten zakład z zarządzających...od nie pamiętam kiedy.
~aggggga 3-01-2015 20:01
WOW Drzwi wysiadały i wypchnęły kobietę !!!
~buuu 3-01-2015 21:27
Co się dziwić w końcu to Jelenia Góra.
~trzezwy 3-01-2015 23:04
po świetach wypchnely mnie dwa razy drzwi od lodówki policji nie wzywałem ale dalej kombinuje
~J.G. 4-01-2015 8:35
Czegoś tu nie rozumiem... Wszyscy psioczą na kierowców, na autobusy... a może ktoś wreszcie zastanowi się nad faktem, jak mogły kogokolwiek WYPCHNĄĆ drzwi - zamykające się do środka???? Mogłyby przytrzasnąć starszą Panią, ale na pewno nie wypchnąć!!! Może to więc nie drzwi, ale ktoś z pasażerów bez wyobraźni - wyskakiwał również w ostatniej chwili i kobitkę pchnął??? Kolejną kwestią jest odwieczne narzekanie na kanarów - za każdym razem, gdy pojawi się mowa o autobusach. nie wiem, kiedy wreszcie zatrybicie, że to nie MZK zatrudnia kanarów, tylko zupełnie inna firma działająca na zlecenie miasta??? I to nie MZK ustala rozkład jazdy i ilość autobusów- tylko miasto, które za te autobusy płaci. miasto tez ustala ceny biletów. Ciągle słysze: Kierowcy, to chamy! Ale spróbowalibyście jeden z
~J.G 4-01-2015 8:43
drugim pojeździć taką puszką 10 godzin! Kierowca zgarnia za opóźnienie? A tym czasem pasażer stoi sobie na przystanku pół godziny , obok kiosku - biletu nie kupi. Wsiada, zaczyna szukać drobnych... ( Na przystanku nie miał czasu) i zanim kierowca obsłuży pięciu takich- jest kilka minut w plecy. Po godzinie- robi się z tego czasem kilkanaście, które musi nadrobić. Jak? korki, światła... nie ma sposobu. Zajeżdża na petlę. Miał mieć 15 min przerwy, żeby coś zjeść- bo jeździ od 4 rano. Ale że jest spóźniony- przerwy nie ma. Jedzie dalej. jest upał, albo ziąb. jest głodny, nawet nie ma jak się wylać! A tu kolejna setna dziś osoba pyta: "Panie! jedziesz pan przez Podwale??? Jak by rozkładów nie było! Ciekawa jestem -ilu z Was po kilku godzinach takiej jazdy byłoby uśmiechniętych i miłych.
~J.G 4-01-2015 8:51
Ciągle słyszę: odjechał cham! Nie zatrzymał się, chociaż dobiegałem/ łam do przystanku. Moi drodzy, autobusy są najczęściej opóźnione ( na co tak narzekacie)To pasażer ma czekać na autobus, a nie na odwrót!!! Kierowca- ruszając - musi ocenić bezpieczny wyjazd z zatoki, a nie patrzeć, czy ktoś nie obudził się z ręką w nocniku i nie galopuje do autobusu! Tak samo jest z wysiadaniem. Ilu z Was czasem zrywa się nagle w ostatniej chwili i wyskakuje z autobusu, kiedy ten już zamyka drzwi???? Następna sprawa- ilu z Was reaguje, kiedy kierowca użera się z osobą nietrzeźwą, albo rozrabiającą młodzieżą? Ilu z Was ma pretensje o to, że na pętli kierowca nie wpuści do autobusu??? A pomyślał ktoś, że to jedyny moment, kiedy kierowca może rozprostować nogi? Wysiąść na chwilę? Zjeść? odpocząć? Że nie
~J.G 4-01-2015 9:01
może wysiąść z autobusu- w momencie, gdy ktoś w nim przebywa? NIE. O tym nikt nie pomyśli. każdy widzi czubek swojego nosa, wiesza psy na kierowcach i nie dostrzega, że sam też nie jest w porządku. Tak. Wiem. zaraz usłyszę komentarze w stylu: "O! Jakiś kierowca napisał" , ale mylicie się. Nie jestem kierowcą. Jestem żoną kierowcy. Człowieka, który od lat wozi was, użera się z Wami a czasem pada na pysk od upału, lub wraca do domu przemarznięty, bo ogrzewanie znów wysiadło. Zatrybcie w końcu! Kierowcy- to ludzie! Zrozumcie, że nie ponoszą winy za opóźnienia, czy niesprawne ogrzewanie w autobusie, a ich opryskliwość często wypływa z Waszego zachowania i postępowania, bo świętemu nerwy by puściły w takich warunkach. Okażcie im sympatię, a odpłacą tym samym.
~ 4-01-2015 10:30
| ~J.G | dobrze pisze. Za jakość szanowni pasażerowie, porównujący naszych kierowców do tych z zachodu, trzeba zapłacić. Nasi mądrzy decydenci z miasta i prezesi z MZK jakby byli ślepi za tę zasadę ekonomii kapitalistycznej. Kierowca bez tego marnego dodatku za wysługę zarobi na poziomie kasjerki w TESCO. Młody jedzie za pieniądze bliskie najniższej krajowej. Jak się uda, bo można zapłacić np. za paliwo, które spaliło się ponad normę na starym 18 letnim grzmocie. Jakby kierowca był winien korkom i przepełnieniu autobusu. Zapłaci też jak ma pecha za np. zbite lusterko o gałęzie na wąskiej drodze w Przesiece. Jakby ubezpieczenia nie było. Zapłaci też jak się pomyli przy biletach, albo wysiądzie pomóc z wózkiem, a ktoś mu ukradnie utarg. Zapłacić trzeba mu uczciwie, a potem wymagać cudów!
~ 4-01-2015 10:31
...a kto powie, że niech się zwolni, bo na jego miejsce przyjdzie inny to proszę bardzo zainwestować w uprawnienia około 10 tys i wiooooooo do przodu!
~ja 4-01-2015 16:57
huehue!jestem na zdjeciu!huraa!!
~ 5-01-2015 8:31
Do 10:30- jesli piszesz prawde, i tak faktycznie jest, to ja (po raz kolejny) nad tym krajem zalamuje rece.Niech zyje emigracja, a ostani niech w tej Cebulandii czym predzej gasi swiatlo. I niestety- NIKT wam nie zawinil: ani komuna, ani wojny, ani Cyganie czy Zydzi. Tak spicie, jak macie poscielone.
~aniaa32 5-01-2015 23:38
Kierowcy autobusów MZK są okropni !!!! Nie wszyscy , bo jest kilku przemilych. Ale większość to stare pruchwy, którym nie chce się już pracować i wyzywaja się na nas-normalnych ludziach. Czasami, aż wolę się przejsc niż jechać z takim prostakiem. Kiedyś jeden przytrzasnal raczke mojemu dziecku. Po czym jeszcze się z nim kłócił. Hańba...
~ 6-01-2015 11:22
To byl wypadek. Dlaczego frustraci JADA po starszej pani, czy po kierowcy? wsiadz gnojku za kierownice CZERWONEGO (jesli wogole nadajesz sie do tego) i pocwicz jazde z roznym elementem tego miasta. POZYWIOM,UWIDIM. Osral bys sie po godzinie z narwow, paniki i wlasnej nieudacznosci. Daj spokoj swym glupim komentazom i zastanow sie.
~rykowisko 7-01-2015 16:00
Ja się odniosę do Waszego narzekania na to, że kierowca nie otwiera dobiegającym. Tylko nikt nie patrzy na to, że jak taki biegnący osobnik nie wyrobi i upadnie przed autobusem, albo z nogą w autobusie, to kierowca ponosi za to winę a nie pasażer. Bo to przecież wina kierowcy, że zlitował i otworzył jeszcze sprinterowi. Ale po co o tym pomyśleć, lepiej powiedzieć, że kierowca się cieszy, że komuś autobus przejechał koło nosa...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Poważne poparzenie w Jeżowie Sudeckim

Teraz lepiej widać

Spotkanie z historią

Wiatr wyrządził szkody

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
43
Tak
70%
Nie
30%
Nie wiem
0%