MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

„Starsi Panowie dwaj” i dama z Krakowa

Wiadomości: KOWARY
Niedziela, 7 listopada 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:08
Autor: Accipiter
Fot. Archwium
„Do Ciebie szłam ...z Kabaretu Starszych Panów” – taki tytuł nosi spektakl muzyczny, w którym w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach wystąpiła wczoraj Anna Branny, aktorka Teatru Bagatela w Krakowie.

Zaproszona przez Stowarzyszenie Miłośników Kowar - Anna Branny to już drugi z kolei człowiek krajowej sceny teatralnej wywodzący się z Kowar. Kilka tygodni temu Wrocławski Teatr Komedia w kowarskim MOK-u zaprezentował komedię romantyczną „Przyjazne dusze” z udziałem kowarzanina Wojciecha Dąbrowskiego, który zawdzięcza popularność takim serialom jak „Pierwsza miłość” czy „Plebania” oraz komedii Sylwestra Chęcińskiego „Rozmowy kontrolowane”. Zresztą Anna Branny i Wojciech Dąbrowski są absolwentami Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach.

Spektakl muzyczny „Do Ciebie szłam ...z Kabaretu Starszych Panów”, osadzony został w scenografii zaprojektowanej przez Urszulę Czernicką, a w swym zamierzeniu poświęcony jest piosenkom z repertuaru Kaliny Jędrusik. Intencje Janusza Szydłowskiego, autora scenariusza i reżysera w jednej osobie, nie minęły się ze znakomitym, lecz jakże odmiennym od oryginału wykonaniem Anny Branny. Nie jest to typowa składanka największych przebojów Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, a bardziej wybór ulubionych kompozycji.

Na tym tle bardzo dobrze wypadły subtelne interpretacje utworów - „Ratunku! Ratunku! Na pomoc ginącej miłości!”, „Ciepła wdówka na zimę” czy „Dla ciebie jestem sobą”. Jest tu zachowane dobre tempo, dramaturgia i wiążąca całość myśl przewodnia. A co do trudności dykcyjnych i intonacyjnych, Anna Branny poradziła sobie znakomicie.

W spektaklu pojawiają się wypowiedzi i opinie o Kalinie Jęrusik, które czyta z offu Jerzy Trela. Recital Anna Branny złożony z liryczno-zabawnych, niezwykłych i spójnych ze sobą piosenek kończy ballada Krzysztofa Komedy „Ja nie chcę spać, ja nie chcę umierać”.

Reżyser miał dostatecznie dużo autentycznego materiału muzycznego, aby pokazać legendarną liryczną pieśniarkę z Kabaretu Starszych Panów, jaką zapamiętała ją publiczność. Anna Branny natomiast objawiła się tutaj jako aktorka spontaniczna, wygrywająca powściągliwym gestem i oszczędną mimiką każde słowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Śmierć na żwirowni

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mim 7-11-2010 12:35
Byłem, widziałem,słuchałem i przypominałem sobie urodziwą i seksowną Kalinę Jędrusik. Bardzo dobry pomysł ,by zapraszać i promować naszych rodzimych artystów. Dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Kowar ,to szare i senne miasteczko, powoli zaczyna tętnić kulturalnym życiem.
~Kowarzanin 9-11-2010 22:54
Jeszcze niedawno o Kowarach mówiło się tylko w kontekście wypadków, napadów i gwałtów. Tymczasem miasto zaczyna wyrastać na stolicę kulturalną Powiatu Jeleniogórskiego... i bardzo dobrze. Dobrze że funkcjounuje w mieście SMK, i że coraz więcej imprez organizuje kowarski MOK! Brawo!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Karmelek wakacyjnie

Nie ma rady na wandali?

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
620
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%