MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Starostwo zacieśnia współpracę z Aachen

Wiadomości: Powiat
Środa, 6 marca 2013, 7:30
Aktualizacja: Czwartek, 7 marca 2013, 7:15
Autor: Mea
Fot. Starostwo Jelenia Góra
Przedstawiciele jeleniogórskiego starostwa prezentowali na targach Euroregio Wirtschaft w Aachen projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – Aktywnie przez cztery pory roku”, markę Karkonosze oraz oferty gmin powiatu jeleniogórskiego. – Nasz region cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Regionu Miast Aachen – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Odwiedzający targi doskonale wiedzieli, gdzie leży region jeleniogórski, znali już poszczególne miejscowości i pytali, które jeszcze warto odwiedzić. – Promujemy gminy powiatu, przedstawiamy prospekty i zachęcamy do odwiedzania różnych zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Utrwalamy też w świadomości społecznej nową markę Karkonosze oraz logo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bazy noclegowe, baseny i spa.

Znany jest Niemcom Karpacz i Hotel Gołębiewski, dlatego zachęcaliśmy tym razem do odwiedzenia Szklarskiej Poręby, ale mówiliśmy też o ciekawej ofercie Hotelu Jan w Wojcieszycach czy pałaców w Gminie Podgórzyn – mówił Wiesław Dzierzba.

Pracownicy starostwa byli też na spotkaniu u starosty Regionu Miast Aachen Helmuta Etschenberga i wicestarosty Axela Hartmanna. - Przyjęli nas bardzo serdecznie, przypomnieli dotychczasową współpracę między naszymi regionami. Na spotkaniu obecny był też Józef Dymalski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, który z podziwem i sympatią oceniał naszą długoletnią współpracę. Stwierdził, że od naszego powiatu mogą się uczyć współpracy międzygranicznej – podkreślił dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Ustalono zasady dalszej współpracy, rozmawiano o wspólnym projekcie Greco, na którym już 5 maja spotkają się przedstawiciele regionów. Na targach byli również Belgowie i Holendrzy. – 9 i 10 maja partnerzy z Aachen oraz goście z Belgii i Holandii przyjadą do nas – zaznaczył dyrektor.

Również we wrześniu odbędzie się spotkanie nauczycieli z Aachen i Kotliny Jeleniogórskiej oraz grup zajmujących się opieką dzieci i osób niepełnosprawnych w domach społecznych. Natomiast w październiku do jeleniogórskiego powiatu z wizytą obywatelską przyjedzie ponad 50 mieszkańców powiatu Aachen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do Wołogóra w Karkonoszach

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Śliskie Karkonosze

W Jeżowie wymieniają piece

Rekord wolontariuszy z Fundacji Leroy Merlin  

Przed nami finał WOŚP

Nowy dyrektor WORD

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
26
Tak
12%
Nie
81%
Nie wiem
8%