MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Stara Kamienica zdobyła I miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej”

Wiadomości: Region
Środa, 1 sierpnia 2012, 6:50
Aktualizacja: 6:51
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Gmina Stara Kamienica znalazła się na I miejscu w rankingu samorządów przygotowanym przez gazetę „Rzeczpospolitą”, w kategorii gmin wiejskich, które w roku 2011 pozyskały najwięcej środków unijnych na realizację inwestycji. – To nasz wielki sukces i już dziś planujemy kolejne projekty – mówiła Zofia Świątek, sekretarz gminy Stara Kamienica.

To ogromna nobilitacja dla gminy, która jeszcze niedawno zamykała szeregi rankingu. Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu miało miejsce w Warszawie, w siedzibie wydawnictwa „Rzeczpospolitej”, na które został zaproszony Wójt Gminy Wojciech Poczynek. Kapitule rankingu przewodniczył były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, który osobiście wręczał dyplomy laureatom.

- W trzech projektach udało się pozyskać z Unii Europejskiej blisko 3 tys. zł na mieszkańca gminy – mówiła Zofia Świątek.
Pierwszym projektem była „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz z obiektami towarzyszącymi dla miejscowości Stara Kamienica i Kopaniec, czyli kolektorem głównym, oczyszczalnią ścieków oraz przepompownią wody.

Sieć wodociągowa ma długość ponad 26 km, kanalizacyjna ponad 25 km i aktualnie mieszkańcy podłączają się do niej.

- Próbujemy uzyskać jeszcze dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na podłączenie gospodarstw domowych, które mają więcej niż 15 metrów do sieci – powiedziała Zofia Świątek.

Drugim projektem, za który gmina Stara Kamienica otrzymała dyplom, to „Rewitalizacja zabytkowego kościoła poewangelickiego w Kromnowie z przeznaczeniem na Artystyczną Galerie Izerską”, gdzie odbywa się wiele wernisaży i koncertów regionalnych artystów.

Trzeci projekt nosił nazwę „EuRegioVital(e) 2011”i jest z programu „Współpraca transgraniczna Polska – Saksonia. Jego celem była promocja walorów uzdrowiskowych takich miejsc, jak Ośrodek Pulmonologii i Chemioterapii Izermed, Stowarzyszenie ABS Robur z Zitau oraz gmina Oybin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ira 1-08-2012 7:23
Wójt i Rada Gminy Jeżowa Sudeckiego powinni brać przykład
~ira 1-08-2012 7:42
gratulacje dla Wóta i Rady Gminy
~Brawo! 1-08-2012 9:08
Brawo! Brawo! Brawo!
~chipo 1-08-2012 9:15
Brawo! jestem miło zaskoczony tym faktem. Jak widać władza z minionej epoki daje sobie również nieźle radę w nowych czasach :)
~ 1-08-2012 9:35
Brawo dla Pana Poczynka i wszystkicj jego współpracowników. Odwalili kawał dobrej roboty.
CН.W.D.P. 1-08-2012 10:20
LUDZIE Z GMINY STARA KAMIENICA, MACIE WY TAM INTERNET?? NIECH NO KTÓRYŚ TU OPOWIE, CÓŻ WY Z TEGO MACIE, ŻE PRZODUJECIE W POZYSKIWANIU TYCH FUNDUSZY?? P.S. CZY OPŁATY ZA ODPROWADZANIE ŚCIEKÓW POSZŁY JUŻ DO GÓRY?? NIE?? WKRÓTCE PÓJDĄ... JAK W MARCISZOWIE.
~keres 1-08-2012 11:54
Janowice Wielkie i Wielka Brytania podpisały Układ o wzajemnej współpracy gospodarczej, wojskowej, wymianie kulturalnej i unikaniu podwójnego opodatkowania...
~mieszkaniecc 1-08-2012 12:39
Owszem zrobili wodociąg ale czy on działa hm napewno zatrudnili wykonawce wodociągu jako kierownika spółki wodnej ciekawe teraz usuwa własne błędy hahha .Ale powinni dac jeszcze Laur za sklepy z alkoholem pod oknami szkoły , za skwerek który słuzy okolicznym menelom .
~grggw 1-08-2012 12:55
Teraz mieszkańcy zapłacą za wodę 5-8 razy więcej. Ciekawe z czego?
~Brawo 1-08-2012 16:36
Brawo dla całego Urzedu w Starej Kam. Miło słyszec że ktoś tam pracuje i świetnie sobie daje rade :) BRAWO panie Wójcie !!!
~znam tąGminę 1-08-2012 18:44
choć tam nie mieszkam. Co sie zmieniło w ostatnim czasie? Pod każdym domem stoi 5 śmietników-segregacja,nowy asfalt,ka...lizacja, świetlice (np. w Chromcu-gdzie mieszka mało osób),w Kromnowie dom kultury-który preżnie działa-koncerty, wernisaze-wszystko za darmo. Nowa Straż Pożarna w Kromnowie. Jakoś tam kolorowiej,czyściej-jak nie na Polskiej wsi. Co do internetu-kable ma tylko tepsa,a komórkowo-nie wszędzie jest zasięg-więc internet to luksus niestety-ale przez góry i doliny,a nie wójta. Spytacie skąd to wiem,gdy tam nie mieszkam-miłość od lat paru codziennie mnie w te rejony zagania;-)
~Docent66 1-08-2012 19:05
Również jestem mieszkańcem GMINY STARA KAMIENICA i czuje się jak bym dosłownie mieszkał w \"starej kamienicy\" - z okien widok na Jelenią Górę a w miejscowości Wojcieszyce brak wodociągu , ka...lizacji , gazu a prąd 5 razy dziennie wyłączają (w lecie ) w zimie bywa gorzej. Nie mam nic z podatków które płacę do urzędu gminy w Starej Kamienicy , nie wspomnę już o pieniążkach z Unii - pytam kto w RP przyznaje wyróżnienia , komu i za co?????
~lukaniu 1-08-2012 19:50
tylko czekać aż unia każe zwrócić pieniądze za ka...lizację szczególnie w Kopańcu gdzie ciągle coś poprawiają.Ktoś kto robił odbiór na pewno zainkasował grubą kopertę
~mieszkanka 1-08-2012 20:54
do h.w.d.p jestem mieszkanka od ponat roku.i szczeze mówiac nie jest tak żle jak sie wydaje...internet jest kablówka odbiera,komórki też.ktoś kto lubi swobode i siedzenie na własnym podwórku powinien byc zadowolony nie ma chorych sadiadów,którzy czepiaja sie o byle gówno np.picie piwa itp.mieszkałam w czesniej w jeleniej na w.polskiego i to był koszmar.Nie wyobrazam sobie wychowywać dziecka w sród starych idiotek i konfidentów.tu robie co chce i nikt nie robi mi problemów.a i obsluga medyczna czy urzedowa jest przemiła i wspaniała.nie żaluje za tu mieszkam jest super....polecam kupno domków lub budowe tu.ktos kto chce spokoju i bycie blisko przyrody bedzie w pełni zadowolony.Gratulacje dla wujta i wszystkich którzy brali w tym udział!!!!
CН.W.D.P. 1-08-2012 21:08
NO WIĘC BRAWO!! BRAWO!! I ZA TEN SUKCES POCAŁUJTA WÓJTA W *
~blumen 1-08-2012 21:09
A co z resztą gminy ?
~w.w 2-08-2012 12:34
panie wójcie a gdzie jest remiza i jakiś mowy samochód dla waszej OSP wszystkie osp mają nowe auta remizy z prawdziwego zdażenia nowe auta nawet w mojej zabitej deskami dziurze jest nowe auto i remize mają jak sie patrzy a u was co jakiś Magirus chyba z 1980 roku i Star 266 stary star owszem sprzęt mają bo unia dała ale gdzie to trzymać i czym wozić ??????!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM PANA WÓJTA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

W KSON–ie dzieje się

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
163
Tak
44%
Nie
42%
Nie wiem
13%