MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Stara fabryka scenerią wystawy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 18 listopada 2007, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: rylit
Fot. rylit
Dzięki zdjęciom członków Towarzystwa Fotografów Euroregionu Nysa „Kontakt” hala produkcyjna byłej fabryki aparatów fotograficznych, pamiętająca „złote czasy” Niemieckiej Republiki Demokratycznej, nabrała nowego wymiaru. Wystawę otwarto w miniony piątek w Gőrlitz.

Międzynarodowe towarzystwo fotograficzne „Kontakt” skupiające w swych szeregach około 140 fotografików z trzech sąsiadujących regionów państw Czech, Niemiec i Polski tym razem zaprezentowało swoją najważniejszą wystawę w byłej hali produkcyjnej, zaadoptowanej na galerię przy Muzeum Fotografii w Gőrlitz.

Galeria, choć odnowiona, zachowała w sobie elementy dawnej starej zabudowy fabrycznej w postaci starych słupów, elementów okiennych, starych wciągników.

W tej scenerii doskonale prezentuje się 167 prac 70 artystów z trzech zaprzyjaźnionych krajów. Polską stronę reprezentuje 15 fotografików skupionych głównie w Jeleniogórskim Towarzystwie Fotograficznym.

Nastrój tej wystawy potęguje kontrast między starymi elementami zabudowy fabrycznej a nowymi fotografiami i świadomość, że kiedyś w tym wnętrzu produkowano elementy aparatów fotograficznych.

Ciekawym rozwiązaniem jest też sposób zawieszenia antyram ze zdjęciami. Wiszą one na przepierzeniach z siatki zbrojeniowej. Oglądający konkretne zdjęcie nie czuje się wyizolowany od całości wystawy, a między ramami może podglądać innych oglądających i porównywać oglądaną właśnie fotografię z innymi pracami.

Wystawę można oglądać w galerii przy Muzeum Fotografii w Gőrlitz Lőbauerstr. 7.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana szefa KSWiK

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

MZK na Walentynki

Połączą MOS i MDK?

Półkolonie z TPD

KOD czeka na prezydenta Dudę

Vouchery od starosty

Pierwsze zachorowanie na Odrę w tym roku  

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
299
Tak
52%
Nie
43%
Nie wiem
5%