MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:27
Aktualizacja: Niedziela, 9 sierpnia 2020, 13:32
Autor: T4B Ekotechnologie Sp. z.o.o
Fot. WAC
T4B Ekotechnologie Sp. z o.o., realizująca do dnia 31 lipca 2020 r. zadanie pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach Etap I”, w imieniu T4B Ekotechnologie sp. z o.o. kategorycznie zaprzeczam informacjom umieszczonym w artykule opublikowanym w dniu 5 sierpnia 2020 r. o godzinie 7:10 „Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków” (https://m.jelonka.com/wstrzymane-prace-przy-oczyszczalni-sciekow-89435 i https://www.jelonka.com/wstrzymane-prace-przy-oczyszczalni-sciekow-89435). Zamieszczone w/w artykule stanowisko przez przedstawiciela KSWiK Pana Krzysztofa Ślęzoka zawierają nieprawdziwe informacje i stanowią pomówienia względem Wykonawcy.

Wbrew twierdzeniom Pana Krzysztofa Ślęzoka, Wykonawca nie wymuszał na KSWiK zapisów aneksu niekorzystnych dla KSWiK. Wykonawca nie zszedł z placu budowy, lecz rozwiązał z KSWiK umowę, poprzez odstąpienie od niej w dniu 31.07.2020 r., z przyczyn leżących po stronie KSWiK. Przyczyną, a wręcz kilkoma przyczynami, rozwiązania umowy było: brak zabezpieczenia przez KSWiK finansowania inwestycji; nie uregulowanie przez KSWiK płatności na rzecz Wykonawcy w kwocie ponad 2,3 MLN pln za przerób z maja 2020 r.; nie akceptowanie rozliczenie przerobu Wykonawcy z czerwca 2020 r., brak współdziałania KSWiK przy realizacji umowy, próba bezprawnego zaboru przez KSWiK środków Wykonawcy w wysokości ponad 2 mln zł z zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wykonawca wskazuje, iż pomimo uchylania się przez KSWiK z zapłatą na rzecz Wykonawcy za maj i czerwiec 2020 r., Wykonawca ma uregulowane swoje zobowiązania względem swoich podwykonawców za w/w okresy.

Wspomniane przez Pana K. Ślęzok negocjacje w przedmiocie aneksu do umowy w rzeczywistości polegały na próbie jednostronnego narzucenia przez KSWiK na Wykonawcę zrzeczenia się z wszelkich roszczeń oraz zrzeczenia się przez Wykonawcę prawa do odstąpienia od umowy. Wykonawca zaproponował Zamawiającemu usunięcie zapisu o zrzeczeniu się roszczeń przez Wykonawcę i dodanie zapisu o konieczności współdziałania Zamawiającego i obowiązku terminowego regulowania należności. Zamawiający nie wyraził na nie zgody, tym samym dał wyraz, iż jego głównym celem jest niewspółdziałanie z Wykonawcą i uchylanie się od obowiązku zapłaty.

T4B Ekotechnolgie Sp. z o.o. uprzedzając kolejne nieprawdziwe informacje jakie mogą być przekazywane przez KSWiK i jego zarząd, z całą stanowczością podkreśla, iż jakiekolwiek informacje, że to KSWiK odstąpił od umowy i naliczył Wykonawcy kary są nieprawdziwe. Zarząd KSWiK nie złożył oświadczenia o odstąpieniu w datach na jakie się powołuje. Na dzień 6 sierpnia 2020 r. do T4B Ekotechnolgie Sp. z o.o. nie dotarło jakiekolwiek oświadczenie Zarządu KSWiK w tym zakresie. Wykonawca o stanowisku Zamawiającego w zakresie odstąpienie dowiedziała się z korespondencji e-mail z dnia 4 sierpnia 2020 r. i pisma wręczonego na spotkaniu inwentaryzacyjnym w dniu 5 sierpnia 2020 r. Nadmieniamy, iż nawet jeśli takie oświadczenie dotrze do Wykonawcy, to będzie bezskuteczne, ponieważ Wykonawca już w dniu 31 lipca 2020 r. rozwiązał z KSWiK umowę.

Zdaniem Wykonawcy celem jaki obecnie przyświeca Zarządowi KSWiK jest wprowadzanie przez KSWiK w błąd mieszkańców lokalnej społeczności, ukrycie przez Zarząd KSWiK faktu, iż inwestycja była realizowana bez zagwarantowania środków finansowych na jej przeprowadzenie oraz bezprawne uchylanie się przez KSWiK od obowiązku zapłaty na rzecz Wykonawcy wymagalnego wynagrodzenia i bezprawne pozyskanie przez KSWiK środków z gwarancji należytego wykonania umowy przedłożonej przez Wykonawcę.

T4B Ekotechnologie Sp. z o.o. pragnie podkreślić, iż w historii spółki, ale też ponad 17 letniej historii spółek tworzących grupę T4B, po raz pierwszy nie dojdzie do zakończenia realizacji umowy ze względu na konieczność odstąpienie od niej. Podejmowane były różne starania, aby dokończyć inwestycję w Mysłakowicach, jednak z winy KSWiK nie udało się tego zrobić. Spółki z grupy T4B realizują umowy na terenie całego kraju, przy udziale pracowników – mieszkańców z terenów całej Polski, w tym z województwa dolnośląskiego. Spółkom z grupy T4B zawsze przyświeca jeden cel, tj. dołożenie wszelkich starań i możliwości w celu terminowego wykonania przedmiotu umowy, zgodnego z oczekiwaniami zamawiających. Taki cel przyświecał też T4B Ekotechnologie Sp. z o.o. przy realizacji zadania „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach Etap I”, jednak bez dobrej woli Zamawiającego nie możliwym było dokończenie tej inwestycji. Pomimo, iż nie czujemy się winni całej tej sytuacji, chcielibyśmy przeprosić lokalną społeczność za dolegliwości jakie ich spotykają z powodu niezrealizowania zadania.

Z poważaniem - Zarząd T4B Ekotechnologie Sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
4
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

To było bezpieczne?

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Arnold B. 6-08-2020 17:58
Jeśli to prawda a pewnie dojdzie do sprawy sądowej to wiele osób nie tylko straci stołki ale będzie często chodzić do sądu. A co znaczy dla Nas? Kolejne lata w smrodzie. Co to znaczy dla środowiska? Kolejne lata oficjalnego trucia.
~Ted 6-08-2020 18:27
do: ~Arnold B. (17:58)
Inwestycja robiona przez inne gminy z ich pieniądze dla bogatego Karpacza i to pewnie na kredyt, dlaczego nie widać działania wymiaru sprawiedliwości.
~ 7-08-2020 13:57
do: ~Ted (18:27)
"bogaty Karpacz" utrzymuje ten cały bałagan w KSWiK z opłat, które placi za ścieki. Jakby wybudował własna oczyszczalnie w KSWiK zd...by z głodu
~the best 6-08-2020 21:05
Najwyższy czas pana ślęzoka pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Za niegospodarność,za defraudację,za łapówkarstwo. Jako dyrektor techniczny jest odpowiedzialny za wydanie pieniędzy na inwestycję pt przepompownie które nie spełniają swojej funkcji. Są awaryjne a ich sposób działania doprowadza do śmiechu wszystkich fachowców co ten twór podziwiają. Jak można tak bezczelnie wyprowadzać pieniądze z firmy.
~ 6-08-2020 21:18
KSWIK POWINNO być zlikwidowane tak samo jak.ZGK I KCGO
~ 7-08-2020 11:07
do: ~ (21:18)
Dokładnie
~W...k 6-08-2020 21:42
To jest niesłychane, że inwestycja na ukończeniu a KSWiK doprowadza do takiej sytuacji.
~ 6-08-2020 22:13
To tak się teraz umowy podpisuje, że wykonawca ma płacone co miesiąc za jakieś etapy prac? W życiu bym takiej umowy nie podpisał, gdybym miał robić jakiś remont. Skończysz robotę, to kasę dostaniesz, a nie jakieś transze za maj, czerwiec, lipiec i nie wiadomo za co jeszcze po drodze.
~W...k 6-08-2020 22:58
do: ~ (22:13)
W sumie to ja Tobie też bym za pracę zapłacił dopiero za rok albo dwa bo tyle trwa inwestycja. A przez ten czas rodzinę będziesz żywił słońcem i dobra energia. Nie porównuj remontu kanciapy z inwestycją za kilkadziesiąt milionów złotych.
~ 7-08-2020 10:55
do: ~W...k (22:58)
To się nazywa płynność finansowa, której dziś firmy nie mają. Brak jednej transzy i bankrut. Wszystko robione na styk.
~W...k 8-08-2020 21:05
do: ~ (10:55)
To co piszesz to jest dla mnie usprawiedliwianie zwykłego "dziadostwa" w postaci nie płacenia należnego wynagrodzenia za wykonana prace. Czym innym jest płynność finansowa potrzebna do zakupu materiału i wynajęcie ludzi do jego wbudowania, a czym innym kredytowanie podmiotu publicznego, którego psim obowiązkiem jest zapewnić finansowanie i płacić faktury. Czy wiesz jak nazywa się osoba, która wynosi towar że sklepu nie płacąc za niego?
~mix 6-08-2020 22:23
Robi się ciekawie :D Pan Krzysztof na pewno z tej sytuacji jakoś wybrnie :)
~ 7-08-2020 11:06
do: ~mix (22:23)
I spadnie jak zwykle na cztery łapy :)
~Jacek 7-08-2020 7:02
P.Ślęzok kłamał i będzie to robił miałem z nim potyczke jak był jeszcze kierownikiem na oczyszczalni kto go zrobił dyrektorem czas żeby Gmina Mysłakowice odeszła z Kswik płacimy drogo za wode i ścieki a śmród że okien nie można otworzyć i do tego świadomie trują środowisko dlaczego to jest darmozjad moich pieniędzy.
~Adolf Hitler 7-08-2020 12:43
Co się dziwić że oczyszczalnia jest za mała ? Ludzi w kraju ubywa ale zarobasów przybywa niczym grzybów po deszczu. I taki zarobiony najczęściej burak pcha się na tereny wiejskie. No bo lepsze powietrze i spokój ... ale już zapach krowiego ł a jjna na polu takiemu przeszkadza! Albo co z groza kiedy krowa ryczy nie wydojona. I właśnie przez nie kontrolowaną rozbudowę tych małych wioch rodzą się problemy. Niech siedzą w mieście prymitywne zarobasy - tak będzie lepiej dla wszystkich.
~Bartolino 7-08-2020 13:50
Gminne komputery w piątek rozgrzane do czerwoności :D
~Pi 8-08-2020 0:29
Miesięczne opóźnienie płatności i firma schodzi z budowy? To raczej nie w Polsce - płaceniu po 60 dniach od zafakturowania to przyjemna niespodzianka. Firma zeszła z budowy i teraz szuka wykrętów jak nie ponieść konsekwencji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwówczanin w ITTF

BHPEX – outsourcing, dzięki któremu Twoja firma zaoszczędzi duże sumy!

Doczekają się ronda

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%