MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Stadion w Piechowicach do modernizacji?

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 12 kwietnia 2018, 7:33
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2018, 4:08
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Czy dojdzie do planowanej przez Urząd Miasta modernizacji stadionu w Piechowicach, czy też projekt budowlany tej inwestycji trafi do lamusa? Pytanie tej treści stało się zasadne po decyzji radnych, którzy minimalną większością głosów nie wyrazili zgody na zarezerwowanie środków na wkład własny tego zadania.

Temat wprowadzenia zmiany w tegorocznym budżecie Piechowic, polegającej między innymi na "zaklepaniu" w nim puli środków na modernizację stadionu znalazł się w porządku obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W trakcie głosowania nad projektem uchwały w tej sprawie okazało się, że do jej przyjęcia zabrakło jednego głosu: za było siedmiu radnych, przeciwnego zdania było ośmiu.

- Mimo takiego stanowiska większości radnych, projekt trafił do oceny komisji konkursowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Jeśli w czerwcu okaże się, że możemy liczyć na dofinansowanie modernizacji obiektu będziemy próbowali rozmawiać na ten temat i przekonywać radnych przeciwnych temu pomysłowi do zmiany stanowiska. Choćby ze względu na dużą popularność piłki nożnej oraz położenie obiektu przy drodze krajowej nr 3, przez co byłby on dobrą wizytówka naszego miasta – podsumowuje W. Rudolf.

Projekt budowlany przewiduje kompleksowe zagospodarowanie powierzchni stadionu miejskiego w Piechowicach. Całkowity koszt to około 7,1 mln zł. Magistrat chciałby rozłożyć tą inwestycję na 4 lata. Przez dwa lata (2018-2019) planowane jest za 5 mln zł (2,5 mln zł gmina i 2,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki) wykonanie najważniejszych elementów stadionu tj. boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, nowe zaplecza sanitarno-szatniowe oraz sieci wodociągowej i sanitarnej. W latach 2020-2021 miałyby zostać wykonane pozostałe elementy zagospodarowania terenu: budowa bieżni treningowej, bodowa miejsc parkingowych na 50 samochodów, budowa nowego ogrodzenia, zagospodarowanie terenu zielonego.

- Według naszej oceny, inwestycja powinna co najmniej na siebie zarobić – mówi Jarosław Bumażnik z Urzędu Miasta Piechowice. – Ta inwestycja wraz istniejącymi w Piechowicach halą sportową i orlikiem byłyby idealną ofertą sportową dla różnych klubów i stowarzyszeń sportowych przebywających na obozach w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Jakuszycach czy Świeradowie. Obiekt służyłby także młodzieży i dzieciom z Piechowic i okolic. Do klubu sportowego Lechia Piechowice należy w tej chwili około 90 dzieci i młodzieży (plus 30 seniorów) i liczba ta systematycznie rośnie. Z obiektu mogłyby korzystać szkoły z powiatu jeleniogórskiego, kluby i stowarzyszenia, a także mogłyby być na nim organizowane imprezy miejskie i wydarzenia sportowe – wylicza J. Bumażnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Trwa rozbudowa SOSW

Znaleziono niewybuch

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~no debil 12-04-2018 7:58
hej macie juz zabke, biedronke, mrowke, rudolfa to sobie zoo na stadionie zbudujcie, bo - Według naszej oceny, inwestycja powinna co najmniej na siebie zarobić – mówi Jarosław Bumażnik z Urzędu Miasta Piechowice. Ten pan za orangutana bedzie robil, bo według mojej oceny, inwestycja TA ZAROBI NA SIEBIE!!!
~kjgjhgjh 12-04-2018 8:57
Nie znam takiej inwestycji gminnej jak stadion, która zarobiła na siebie. Ale jest to ważne dla lokalnej społeczności.
~LECHIA 12-04-2018 11:04
Od momentu kiedy zabrakło Pana Bolka, stadionu i Lechii nie ma :(
~Matkaa 12-04-2018 12:26
Kiedy przyjedzie Cyrk albo Wesołe miasteczko do Piechowic . Kiedyś przyjeżdżało nawet dwa razy w roku a teraz nic się nie dzieje . Szkoda . Dzieci miałyby jakąś rozrywkę .
~Boss 12-04-2018 17:09
Lekarzy brakuje za pięć lat nie będzie miał kto leczyć Polaków tym się zajmijcie na to Polacy płacą podatki a nie klepiska dla amatorów
~Geniusz 12-04-2018 21:54
do: ~Boss (17:09)
No fakt! Brakuje lekarzy to skandal, że chcą robić stadion, a nie stawiać Uniwersytet Medyczny!!!
~Kasiek 12-04-2018 23:39
To tylko AGONIA obecnego niby burmistrza. Za wszelką cenę stara się ogłupić mieszkańców i pozyskać ich głosy w wyborach. Ale ludzie trzeźwo myślący mają już go dość. Pa, pa śmieszny człowieczku. Nawet we Wleniu już go nie chcą. Kopanie rowów mu pozostanie pod warunkiem że nic nie będzie mówiał o KSWiku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Drastyczne billboardy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Policja i Straż Miejska sprawdzą pasażerów

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1283
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%