MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Stadion w Karpaczu z dotacją ministerstwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 czerwca 2017, 8:17
Aktualizacja: 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wkrótce ma rozpocząć się budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Karpaczu. Póki co zniszczony obiekt czeka na wyłonienie wykonawcy, ale inwestycja ma już solidną dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 7 milionów złotych.

- Z bardzo dużą dumą i satysfakcją mogę powiedzieć, że Ministerstwo Sportu i Turystyki uznało stadion lekkoatletyczny za inwestycję kluczową dla rozwoju sportu w Polsce – powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. W tym tygodniu radni miasta pod Śnieżką podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta uchwalili zmianę w wieloletnim planie finansowym.

14 czerwca miało być rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę stadionu, jednak zgłosił się tylko jeden oferent ze zbyt wysoką ceną i przetarg nie został rozstrzygnięty. Kolejne podejście już wkrótce. Szacuje się, że inwestycja ma kosztować kilkanaście milionów złotych (do 20 mln), a pozostałe środki będą pochodzić z budżetu Karpacza i ewentualnie kolejnych źródeł dotacji. - Szukam innych rozwiązań, jestem w trakcie rozmów z Urzędem Marszałkowskim i myślę, że uda się pozyskać też inne środki – dodał R. Jęcek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miejski przetarg dla... dyrektora ZGKiM?

Chęć pomocy bezdomnemu Arturowi  

Zakaz wstępu na cmentarz w Miłkowie

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Real 16-06-2017 9:35
Congratulations :) ... i taka malutka łyżeczka dziegciu. 20 mln. zł. ma kosztować, ewentualny i bardzo teoretyczny, nowy wyciąg na Kopę.... Było to sprzedawać gamoniowi?
~big 16-06-2017 11:27
ok.20 mln-jestem przekonany że inwestycja będzie się ciągneła latami ,ponieważ z 20 mln zrobi się najpierw 25 a po paru latach 30 i więcej. W Polsce wszyscy inwestorzy myślą że jak mają określoną kwote to za tyle znajdzie się wykonawca-a dotyczy to przede wszystkim inwestycji miejskich.BZDURA żaden wykonawca nie będzie dokładać z własnej kieszeni. A co jak z nikad już nie będzie zewnetrznego finansowania i spadnie to na budżet miasta.Najpierw trzeba zabezpieczyć finansowanie całości inwestycji a dopiero później zaczynać.
~turysta 16-06-2017 12:05
przyjeżdżamy tu od lat ,ale od pewnego już czasu to nie to samo miasto brudne ,zaniedbane, nie widac tu ręki gospodarza ,,a szkoda .
~do turysta 16-06-2017 12:49
Gospodarz był przez 10 lat ale przegrał kolejne wybory. Kto teraz rządzi Karpaczem widać słychać i czuć... Niepotrzebne nam stadiony bo w Karpaczu nie ma lekkoatletyki. Będzie tak jak w "Misiu" Panie Jęcek - ""Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo." Tyle w temacie utopii niby sportowców rządzących tym coraz bardziej brudnym i zapyziałym miastem.
~ahoj 16-06-2017 13:20
Bawi mnie ten jad wylewany przez mieszkańców Karpacza. Trochę mniej frustracji. Stadion to bardzo dobry pomysł. Lepiej załóżcie klub piłkarski :) a nie piszcie dyrdymały na Jelonce.
~mieszkaniec 16-06-2017 14:28
do ahoj -klubu pilkarskiego nie bedzie bo stadion bedzie typowo komercyjny,mieszkancy nie będą mieli tam wstępu.Burmistrz zainteresowany jest tylko sportem,a co z pozostałymi problemami Miasta.Gdzie budowa deptaka-niby brak środków , a na stadion się znajdą.Już niedługo wybory rozliczymy Burmistrza z zapowiedzi z kampanii wyborczej
~do ahoj 16-06-2017 16:33
to nie przez mieszkańców Karpacza jad wylewany a paru idiotów zakompleksionych którzy dla Karpacza nigdy nic nie zrobili...
~ 16-06-2017 18:35
Gadacie glupoty wieczni malkontenci! Szukacie dziury w całym. Najwięcej narzekają Ci, którym w życiu nigdy nic się nie udało. Zazdrość wylewa się uszami. Weźcie się do roboty, a nie wiecznie krytykujecie wszystko.
~gość 16-06-2017 20:25
Obiecał tor saneczkowy juz zapomniał,i o stajonie zapomni a o wiele lepszy był by tamparking piętrowy
~big 17-06-2017 0:05
Problemem miasta nie jest burmistrz ,-problemem jest rada miejska która nic nie robi ,piane bije i nic wiecej.Kazdy w tej radzie patrzy jak by tu cos dla siebie załatwić.A Jęcek no cóż ,miejscowy lanser i pseudo celebryta.Myśle że przy nastepnych wyborach miejscowa młodzież nie da się już tak zrobić w balona i nabrać na obietnice z których nic nie wyszło ani długo nie wyjdzie .Dosyć siedzenia na stołku i nic nie robienia.
~Rafał 17-06-2017 7:34
Jęcek to jeszcze cały czas sprząta! Może sobie przypomnijcie co miało być na tym stadionie za Bogusia? Hotel, kryta płyta, Real Madryt i FC Barcelona, tylko im sie coś inwestor nie udał. Dobrze, że stadion jest znowu miejski i bedzie wyremontowany.
~jelonek 17-06-2017 8:07
Nam w jeleniej zbudowali z unijnych funduszy basen ale nas nie wpuszczają bo nie mogą pobierać opłat - unia zabrania. Mamy też halę do gry w piłkę na której nie można grać w piłkę. Jelenia życzy Karpaczowi pięknego stadionu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Dla kogo defibrylator?

KOD czeka na prezydenta Dudę

Dzień w Pradze

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
608
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%