MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Stadion oficjalnie otwarty!

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 12 września 2019, 15:47
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 13:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nazywany przez wielu – najpiękniejszym stadionem lekkoatletycznym w Polsce – obiekt w mieście pod Śnieżką, dzisiaj został oficjalnie otwarty. Z tej okazji odbyły się pierwsze zawody, których gwiazdami byli m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek i Konrad Bukowiecki.
Myślę, że zdecydowana większość mieszkańców Karpacza jest dumna z tego obiektu. Dziękuję za to zaufanie i czas na realizację, a także ludziom i instytucjom, dzięki którym ten obiekt powstał. Dziękuję generalnemu wykonawcy i pracownikom Urzędu Miasta - podkreślił Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. - Będziemy mieć potężny strumień lekkoatletów, zainteresowanie obiektem jest olbrzymie - dodał włodarz miasta pod Śnieżką.
Obiekt jest świetnie położony, z certyfikatem PZLA - sama chciałbym zrobić tu lada moment zgrupowanie. Mam nadzieję, że będzie przynosił fajne wyniki wielu sportowcom - powiedziała Lucyna Kornobys, lekkoatletyczna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro.

W uroczystości wzięli udział politycy, samorządowcy z niektórych okolicznych gmin, przedstawiciele środowiska sportowego z prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na czele, a także mieszkańcy i uczniowie szkół w Karpaczu.

To ważne wydarzenie dla Karpacza i regionu. Cieszę się, że udało mi się przekonać Ministerstwo Sportu, że to kluczowa inwestycja i bez wsparcia finansowego Karpacz nie poradzi sobie - mówiła Marzena Machałek, wiceminister edukacji, której burmistrz dziękował za wsparcie.
Chodzenie po górach i hotel to nie wszystko - będzie można tutaj fajnie spędzić czas rodzinnie, pokazać dzieciom lekkoatletykę. Stadion robi wrażenie - mówił Konrad Bukowiecki, czołowy polski sportowiec w pchnięciu kulą.
Jestem dumny z tego, że mogę tu być - na pewno padnie rekord mityngu - mówił z uśmiechem Piotr Lisek, pierwszy Polak, który przekroczył wysokość 6 metrów w skoku o tyczce. - Mam nadzieję, że mityng będzie kontynuowany, bo bardzo nam się tu podoba i będziemy tu wracać - dodał sportowiec, który szykuje się do Mistrzostw Świata.

Jednocześnie Radosław Jęcek zapewnia, że Karpacz włączy się w program PZLA pod hasłem "Lekkoatletyka dla każdego", który umożliwi utworzenie klasy sportowej o profilu lekkiej atletyki.

To jest jeden z najpiękniejszych obiektów w kraju. Gratulacje dla burmistrza i samorządu. Na pewno będziemy korzystać ze stadionu w okresie przygotowawczym (listopad, grudzień i wiosną) - zapewnia Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W uroczystym otwarciu wziął udział mąż ś.p. Ireny Szewińskiej - patronki obiektu sportowego w Karpaczu, który wspominał swoją żonę.

Możliwe, że tu urośnie następczyni Ireny, która rozpoczynała swoja karierę w Przesiece - to było jej pierwsze zgrupowanie w 1962 roku - wyznał Sławomir Janusz Szewiński.

Obiekt powstał za ok. 26 milionów złotych, w tym przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykonawcą była firma Tamex Obiekty Sportowe. Szerzej o parametrach obiektu pisaliśmy tutaj: www.jelonka.com/to-jest-najpiekniejszy-stadion-w-polsce-83034

Twoja reakcja na artykuł?

21
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Harcerze z nową siedzibą

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~BIG. 12-09-2019 16:10
Ciekawe ilu Polskich byłych olimpijczyków mieszkających w Karpaczu dostało zaproszenie z Urzędu Miasta na uroczystość.?
~Tytus 12-09-2019 21:19
Ciekawe czy zarobi na swoje utrzymanie, czy skończy jak skocznia w Karpaczu.
~sas 12-09-2019 21:27
zadam pytanie jak typowy trol... ciekawe czy kostka na parkingu sie nie zapadnie? ciekawe czy żarówki w oświetleniu się przepalą? ciekawe czy są bidety w toaletach? ciekawe czy śnieg będzie leżał na bieżni? ciekawe.... ciekawy na pewno jest stadion :-) a nie pytania ludzi którzy nigdy nie byli ciekawi...
~BIG. 12-09-2019 21:44
Jak jakiś czas temu padło pytanie o koszty to Burmistrz. J. opowiadał że 13 no Góra 15 milionów, a tu się okazuje że ok. 26 a pewnie finalnie ok. 30 milionów, kprzez jak długi czas miasto będzie musiało spłacać zadłużenie zaciągnięte na ten cel?
~ 12-09-2019 22:16
Czy Prezydent Jeleniej Góry był obecny ? , czy ze wstydu się ukrył ?
~janosik 13-09-2019 0:06
Wspaniały obiekt, gratulacje dla władz Karpacza.
użytkownik facebook 13-09-2019 7:26
Pięknie lecz jedna osoba tam nie pasuje. Machałek
~Nie pasuje co innego- koszty 13-09-2019 10:03
do: użytkownik facebook (7:26)
Są wielkie niejasności w sprawie kosztów. To ile gmina zapłaciła: 10 mln, jak obiecywał burmistrz, czy 18 mln, jak mówią radni? A całość kosztów z dotacjami ile wynosi: 24, 25, 26, 27 czy 28 mln? Kiedy się dowiemy?
~piter2 13-09-2019 9:29
Gratulacje dla naszych Mistrzów- Panowie Małachowski, Bukowiecki i Lisek- ekstraklasa światowa. Super prowadzona impreza - duże brawa dla spikera.
~Elzunia 13-09-2019 22:45
Tak mało zdjęć jak wygląda cały stadion Ale vIpow duuuzo zdjęć. To chyba nie o to chodzi ludzie chcą zobaczyć jaki jest nowy stadion
~KarpAcz 14-09-2019 6:39
A ludek cicho siedzi i klaszcze jak wytęchła ministra i purchaty senatorek pyszni się swymi zasługami za nasze w końcu pieniądze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Roboty na Dworcowej

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
958
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%