MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Stacja GOPR–u w Karpaczu coraz bliżej

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 28 lutego 2017, 7:27
Aktualizacja: Środa, 1 marca 2017, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Grupa GOPR zgromadziła już środki w wysokości 1 miliona złotych i czeka na decyzję radnych z Karpacza ws. zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla działki, gdzie ma powstać stacja ratowników. Jednocześnie, inwestycja będzie szansą na karetkę w mieście pod Śnieżką.

- Cały czas czekamy na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli zostanie zmieniony, wtedy mamy drogę otwartą do przeprojektowania projektu budowlanego, który już posiadamy – powiedział Sławomir Czubak, naczelnik Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Budowa miałaby się rozpocząć jesienią bieżącego roku, a jej zakończenie planowane jest w przyszłym roku.

- Mam nadzieję, że za 2-3 miesiące będziemy już mogli przekazać działkę, tym bardziej, że budowa tej stacji będzie związana z możliwością pozyskania karetki pogotowia ratunkowego, która będzie tu w systemie – podkreślił Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

- Jeżeli będzie to kwiecień – maj, to zdążymy rozpocząć budowę w tym roku. Działka znajduje się w takim terenie, że projektanci nie będą mieli problemów. Wtedy musimy uzyskać pozwolenie na budowę, stosowną dokumentację i ruszamy z budową – mówił S. Czubak, który jako dodatkowe źródła finansowania wymienił m.in. środki z Karkonoskiego Parku Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, będą również starania o środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Na chwilę obecną posiadamy projekt na Szklarską Porębę – tam kwota inwestycji wyniosła ok. 1,8 mln zł (netto), a w Karpaczu jest dużo łatwiejsza działka, bo wymaga mniej prac ziemnych – dodał.

Stacja GOPR-u ma się znajdować w okolicy hotelu Orlinek (obecnie jest to asfaltowy parking) – przy wejściu na czerwony szlak biegnący do Kotła Łomniczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały do remontu

PiS ujawnił listy kandydatów

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bravo bravissimo 28-02-2017 11:52
Brawo! Nie ma Maliny, a więc nie zablokuje tej budowy, bo przed laty zablokował skutecznie planowaną przez pastora Parafii Wang chęci budowy lądowiska dla helikopterów ratowniczych. Malina odmówił przekazania na ten cel działki.
~GT 28-02-2017 12:19
Za milion złotych to mozna wybudować i wyposazyc trzy domy z garażami, ale jak znam nasze realia, to i tak się okażeże to za mało... Natomiast jeśli chodzi o lądowisko dla helikopterów, to są takie już dwa. Jedno na stadionie i prywatne w hotelu Gołebiewski. Pastor słynący z pazerności chciał wydoić miasto na darmowa działkę.
~ggg 28-02-2017 13:24
Brawo? Za co? Za budowanie sobie następnego miejsca pracy przez burmistrza? Bo w następnych wyborach to raczej już nie przejdzie. Za Maliny to sobie nie przypominam takiego syfu w Karpaczu, tylu dziur w drogach. Przecież od dwóch lat nie wyremontował żadnej drogi i nie pozyskał złotówki z uni, tylko przeżera to co wpłacamy.
~cyk 28-02-2017 16:34
Dla Burmistrza Jęcka to najwazniejsze jest lansowanie sie na fejsie-i jakieś durne przepychanki z niespełna rozumu Gerstenem.
~cyk 28-02-2017 16:37
Przez dwa lata nic nie zrobili w Karpaczu to i przez kolejne dwa tez nic nie zrobią.Nie przypominam sobie tak nieudolnej i poróżnionej między sobą rady miejskiej w Karpaczu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wichura nie narobiła szkód

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Traktorek ze zrzutki

Odchudzam się, ale nie chudnę

Stop takim przepustom

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
604
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%