MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Średnie zainteresowanie Wampiriadą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 25 czerwca 2008, 13:39
Aktualizacja: 14:02
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zaledwie dziesięciu dawców krwi podzieliło się z potrzebującymi życiodajnym płynem do południa. Wszyscy chętni mogą to jeszcze uczynić w ratuszu do godziny piętnastej.

Nie było spodziewanych przez organizatorów akcji tłumów, do których przyzwyczajono się już podczas poprzednich edycji "Wampiriady". Jej koordynatorami od lat są Karolina Nawojka-Chałupińska i Paweł Mierzwiński, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego.

– Wcześniej akcję w specjalny sposób promował autokar Mc Donalds’a – o wnętrzu przerobionym na laboratorium, stację krwiodawstwa. Ale zepsuła się w nim część i nie mogliśmy tym pojazdem dojechać – mówi Adam Jawny, lekarz, który badał chętnych do oddania krwi.

– Trafiłem tu przez przypadek i przy okazji zrobię sobie badania, ale wiem, jak ważna jest pomoc tym, którzy potrzebują krwi – podkreśla Damian Uba, który znalazł się na specjalnym fotelu i oddał krew.

Życiodajny płyn wspomoże bank krwi w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze. Akcja „Wampiriada 2008” potrwa jeszcze w środę do godziny 15. Na chętnych czekają wiktuały, które wzmocnią organizm, oraz możliwość nabycia koszulki z wydrukiem posiadanej przez właściciela grupy krwi. A nagrodą jest wdzięczność pacjentów wspomnianej placówki, którzy czekają na operację lub transfuzję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Praktyki w Austrii dla dolnośląskich uczniów

Współpraca z Huangshan

Lista Lewicy do Sejmu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~dap 25-06-2008 14:41
Widać, że następuje tutaj zmęczenie materiału i zarzynanie konwencji! Chyba wystarczy jedna Wampiriada na wiosnę i jedna na jesieni. Więcej to już zbyt dużo. Może organizatorzy wymyślili by coś nowego.
~ 25-06-2008 15:46
poszlabym ale nic z tego bo nie mam 18
~no 25-06-2008 17:38
też bym chciał już oddać, a 18 dopiero w październiku :(
~qw 25-06-2008 18:31
juz nie mam ochoty oddwać krwi, nawet do stacji krwiodastwa w szpitalu sie kiedyś wybrałem, no ale niestety, jakaś "mądra" głowa wymyśliła że stacja jest czynna do 11, wtedy gdy ludzie pracują, wiem że należy sie dzień wolny tylko że teoria mija sie tu z praktyką i firmową rzeczywistością. mało tego, jak przyszedłem tam przy okazji odwiedzin znajomego w szpitalu o 11.04!!! to też nie zostałem obsłużony bo sie spóźniłem, i na nic były tłumaczenia że czekałem 5 minut na windę na 6 piętrze, no cóż mogłem wybrać schody to bym zdążył, panie wyraźnie nie rozumiały że ja tu nie jestem petentem a chce oddać coś za darmo. widocznie szpitalowi krwi nie brakuje. ot publiczna służba zdrowia
~Sunny 25-06-2008 18:55
A ja nie mogłam bo oddałam krew niespełna miesiąc temu i teraz jeszcze dwa musze odczekac....
~pracujący 25-06-2008 20:35
godziny oddawania krwi wręcz wspaniale pomyslane!!!!! !żałosne
~stanleyowsky34 25-06-2008 21:26
A ja znowu nie wiedziałem, że taka akcja się odbędzie :-( Już po raz trzeci czytam po fakcie, że Wampirida się odbyła. Gdzie szukać informacji na tydzień / dwa wcześniej?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Muzeum szuka pamiątek po „dywanówce”

Będzie bezpieczniej

Umowa na nowe karetki

Podsumowanie drogowego projektu  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%