MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Srebro również dla chłopców z SP 11

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 marca 2019, 16:56
Aktualizacja: 16:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej Nr 11, podobnie jak dzień wcześniej ich szkolne koleżanki – zdobyli srebrne medale w Igrzyskach Dzieci. W finale wojewódzkim, rozegranym w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze – Szkoła Podstawowa z Kłodzka nie miała sobie równych.

W turnieju w Jeleniej Górze miały zmierzyć się cztery zespoły, ale z udziału zrezygnowała Szkoła Podstawowa Nr 47 we Wrocławiu. W związku z tym, zamiast 6 spotkań - do rozegrania były 3. Najpierw Szkoła Podstawowa Nr 7 w Kłodzku pokonała Szkołę Podstawową Nr 14 w Lubinie 55:18. Następnie doszło do pojedynku Szkoły Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze z ekipą z Kłodzka. Jak się okazało, goście drugi mecz wygrali równie wysoko (63:30) i zapewnili sobie złote medale na Dolnym Śląsku. W ostatnim spotkaniu rozegrała się walka o wicemistrzostwo województwa. Od początku stroną przeważającą byli podopieczni Łukasza Niesobskiego, którzy zwyciężyli 44:27. Tym samym młodzi jeleniogórzanie stanęli na drugim stopniu podium, a lubinianie na trzecim.

Trenerzy wybrali po jednym zawodniku ze swoich ekip, którzy otrzymali nagrody indywidualne (piłki). Byli to: Michał Benduch (SP 11 Jelenia Góra), Eryk Marciniak (SP 14 Lubin) i Samuel Gusławski (SP 7 Kłodzko).

Skład mistrzów Dolnego Śląska (SP 7 Kłodzko):
Gusławski, Kurowski, Lechociński, Logaj, Łabowicz, Micielski, Raczyński, Słocki, Stańczyszyn, Śliwiński, Tkaczyk, Turek.

Skład wicemistrzów Dolnego Śląska (SP 11 Jelenia Góra):
Benduch, Binasiewicz, Czuczwa, Dernoga, Figacz, Jadach, Jadwiński, Kasprzak, Klin, Małek, Mejsner, Michno, Pruś, Suchecki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kotlina przymknięta!

A miało być tak pięknie...

Zwycięstwo nad Lwicami

Sudety zdobyły Górny Śląsk

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Uliczny taniec... do Tancbudy

Protest oświaty

Wsparcie strajkujących

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1289
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%