Sreberka Samadovej

Poniedziałek, 4 marca 2019, 15:11
Aktualizacja: 15:13
W sezonie 2018/2019 podopieczne Dili Samadovej musiały uznać wyższość jednego zespołu w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych. W ostatniej kolejce KPR walczył w Lubinie z miejscowym Zagłębiem o srebrne medale – wcześniej złoto zapewniła sobie ekipa Dziewiątki Legnica.

Przed meczem w Lubinie KPR miał 3 punkty przewagi nad rywalkami, które do wyprzedzenia naszego zespołu potrzebowały zwycięstwa różnicą minimum 6 bramek (w stolicy Karkonoszy było 27:22 dla KPR). Już na samym początku spotkania jeleniogórzanki pokazały, że miejscowym będzie o to bardzo trudno. Po 6 minutach gry na tablicy wyników w Lubinie było 1:7, a po 16 minutach 3:12! Przed przerwą tempo gry znacznie spadło i oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem bramek, a do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 7:15. Jak się okazało, wysokie prowadzenie rozkojarzyło żółto-niebieskie i miejscowe powoli zaczęły odrabiać stratę. Na 6 minut przed końcową syreną było 21:24, ale Zagłębie nie rezygnowało z walki i doprowadziło do remisu 24:24. Co prawda, wynik oznaczał, że to KPR sięgnie po srebrne medale Mistrzostw Dolnego Śląska, ale o końcowym sukcesie w ostatnim meczu rozgrywek wojewódzkich decydowały rzuty karne. Tu lepsze były jeleniogórzanki potwierdzając wyższość nad "Miedziowymi".

Zagłębie Lubin - KPR II Jelenia Góra 24:24 (7:15), karne 3:4
Zagłębie: Gajos 8, Dydek 4, Niemczyk 4, Czapracka 3, Juzkiewicz 2, Stańczyk 1, Armata 1, Andruszojć 1, Chudek, Kardyś, Tracz, Malinowska, Puc, Mikołajewska.
KPR: Lambrinow - Zięba 8, Szramik 4, Jurgiewicz 4, Jarosz 2, Warchoł 2, Godyla 2, Steczek 1, Kołecka 1, Popławska, Ziemkiewicz, Barna, Suropek, Jośko, Wronkowska.
Kary: 10 minut (Zagłębie) - 16 minut (KPR)
Widzów: 140.

W spotkaniu rozegranym w Jeleniej Górze pierwszy (młodszy) zespół KPR-u prowadzony przez Esterę Rykaczewską przegrał z mistrzyniami Dolnego Śląska - Dziewiątką Legnica 14:39 (8:20).

Tabela końcowa:
1. EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - 30 pkt. (359:207)
2. KPR II Jelenia Góra - 23 pkt. (319:225)
--
3. NLO SMS Zagłębie Lubin - 19 pkt. (331:251)
4. UKS Handball-28 Wrocław - 9 pkt. (258:237)
5. KPR I Jelenia Góra - 6 pkt. (198:372)
6. MKS Victoria Świebodzice - 0 pkt. (159:332)

Królową strzelczyń juniorek młodszych na Dolnym Śląsku została Katarzyna Kozak (Dziewiątka Legnica), która zdobyła 77 bramek. Na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Cichosz (KPR I Jelenia Góra) - 73 bramki.