MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Spuszczą ścieki za pół ceny

Wiadomości: REGION
Wtorek, 4 maja 2010, 9:57
Aktualizacja: 10:00
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Mieszkańcy niektórych gmin wpiętych do Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji mogą już przyłączać się do nowej kanalizacji. Dla tych, którzy zrobią to do końca sierpnia br. przygotowano 50–procentową zniżkę na opłatę za ścieki przez pierwsze trzy miesiące.

Stanisław Dziedzic, prezes KSWIK, poinformował, że na terenie gmin objętych pierwszym etapem inwestycji wodno-kanalizacyjnej dobiegają końca albo zostały już zakończone roboty budowlane.

Tam, gdzie projekt pod nazwą „Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, etap I” został już zakończony, istnieje możliwość przyłączania nieruchomości do kanalizacji sanitarnej. Informacja dotyczy mieszkańców Kowar, Mysłakowic i Podgórzyna. Natomiast w Szklarskiej Porębie, gdzie prace jeszcze trwają, można już uzyskać stosowne zezwolenia określające wpięcie i podłączanie nieruchomości do nowych kolektorów ściekowych.

Żeby przyłączyć budynek do sieci kanalizacyjnej, trzeba udać się do najbliższego oddziału KSWiK i wypełnić bezpłatny wniosek o wydanie warunków technicznych dostawy wody oraz odprowadzania ścieków z nieruchomości. We wniosku należy podać przybliżoną ilość metrów sześciennych ścieków, adres budynku i jego rodzaj. Trzeba też załączyć mapkę sytuacyjno-wysokościową oraz kopię dokumentu z tytułem prawnym obiektu.

Na tej podstawie KSWiK wskaże warunki techniczne. Pomocy i wszelkich porad, związanych z możliwością przyłączenia się do nowej sieci, udzielają pracownicy poszczególnych oddziałów. Obowiązkiem spółki jest doprowadzenie przyłącza kanalizacyjnego do granicy działki. Przyłączenie budynków na terenie danej nieruchomości należy już do właścicieli. Wszelkie pytania dotyczące kanalizacji i wodociągów powinny być kierowane do KSWiK-u.

– Zachęcamy więc do regulowania obowiązków w zakresie właściwego rozwiązania gospodarki ściekowej państwa nieruchomości z własnej inicjatywy – przekonuje prezes spółki, Stanisław Dziedzic. Osoby, które przyłączą się do sieci kanalizacji sanitarnej do końca sierpnia tego roku, będą przez okres trzech miesięcy po przyłączeniu płaciły za ścieki tylko 50 procent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Konkurs dla seniorów

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~HD 4-05-2010 10:15
Czy jest to zgodne z przepisami ? Rozumien, że pozostałe 5o % pokryją Gminy w ramach uchwał o dopłatach do dostawy wody i odbioru ścieków.
~Parafianin 4-05-2010 10:20
To już historia : www.jelonka.com/?mod=news&scr=single&evt=init&article=19805 Nowy Prezes KSWiK i stare,pazerne podejście do cen. Nowe taryfy od 01.05.2010 Cena za dostawę wody-7,30 zł/m³(netto)+ 7% VAT Cena za odprowadzenie ścieków-16,19 zł/m³ (netto) + 7 % VAT 7,81 + 17,32 = 25,13 zł/m³. Więcej wyjdzie w mojej rodzinie niż płacę za prąd lub gaz. W gminie Podgórzyn jest zasobny zbiornik czystej pitnej wody, niestety mieszkańcy z tego w żaden sposób nie korzystają. Kto zna sposób by zatrzymać tą pazerność KSWiK. Zmiana Prezesa tylko chwilowo odroczyła podwyżki.
~Komuszek 4-05-2010 11:27
~ 4-05-2010 11:34
Zaraz napiszą że to poprzednia Władza pozbyła się Wodociągów ale to obecna zatrudnia Kolesiów Radnych za ciężkie pieniądze na stanowiskach takich jak Koordynator, itp.co podnosi koszty. U nas w Szklarskiej ,dla takiego Burmistrza i jego zastępcy to grosze,ale nikt nie myśli o emerytach którzy są u nas chyba większością bo młodzi nagminnie uciekają z tego miasta czemu się nie dziwię.Dalej tak Panowie a wywiozą WAS na taczkach.
~ 4-05-2010 12:06
Kiedy będzie osiągnięty taki pułap podwyżek mediów, prądu gazu, wody, czynszu itp, że ludzie przestaną płacić? Jakieś takie "bez jaj" to pokolenie. Gnębią podwyżkami a tu ciche barany płacą bez szemrania. Za komuny, jak Gomółka poniósł cenę chleba, to krew sikała po ulicach.
~~ja 4-05-2010 12:15
Ja znam sposób sposób by zatrzymać pazerność KSWiK należy sprawdzić na rachunku za wodę czy jest pobierana opłata za ścieki w przypadku braku podłączenia do ka...lizacji, jeżeli ona występuje a właściciel posesji nie jest podłączony do ka...lizacji miejskiej należ napisać pismo o zwrot opłaty za ścieki (okres trzech lat wstecz) lub o przekazanie tej kwoty w ramach przyszłych opłat za wodę i ścieki.
~Jesteście szambem 4-05-2010 12:35
Co wy wogóle wyrabiacie...50% obniżke bo co? Największy rachunek jak mam w miesiącu to właśnie za waszą wode i cieki bo dochodzi do 600zł,to za gaz i prąd tyle nie ma!Nie rozumie tylko jednego,za co to wszystko?Na budowe dostaliście z Uni,a oczyszczanie tych ścieków aż tyle nie kosztuje chyba nie?Ze waszystkich gmin macie miliony!Złodzieje! Naszczęście to jest koniec bo będe się starał o pozwolenie na własną oczyszczalnie,za ok 2000zł,zwróci mi sie po pół roku,a wam ch*j w du*e.Wyobrażam sobie wasze pensje
~Kontroler~ 4-05-2010 13:06
No te stawki rzucają na kolana. Jak bym dostał taką stawkę za wodę i ścieki to by szybko duża część gminy w UG się znalazła i zaraz by robili dokładne rozliczenie. To niestety nie na nasze dochody, emerytury czy renty :(
~Aga 4-05-2010 13:21
Zgadzam sie z postem Parafianina. Kilka tygodni temu ukazał się artykuł w Jelonce, w którym obecny Pan Prezes zapewniał, że ani woda ani ścieki nie podrożeją. A tu nagle okazało się że jest podwyżka i to jaka... Brak słów, obecnie dla mojej rodziny opłata zarówno za wode jak i ścieki jest największa ze wszystkich jakie ponoszę i to zakrawa na skandal. Dobrze, że niedługo się przeprowadzam i w nowym miejscu będę miała własną studnie i własną oczyszczalnie. Jest to bowiem spory koszt ale przy obecnych cenach myślę, że bardzo szybko się zwróci. Życzyłabym wszystkim takiej możliwosc, ponieważ wreszcie przestalibyśmy nabijac kabzy KSWiK. A odnośnie promocji, to kiedy ja podłączałam się do ka...lizacji to jakoś nie dawano zniżki 50%..
~Parafianin 4-05-2010 13:35
Jak zatrzymać kolejne podwyżki pazernego KSWiK ? Jaka może być skuteczna akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego i skutecznego sprzeciwu klientów skazanych na monopolistę ?
~ja 4-05-2010 15:50
Dają zniżke bo za mało ludzi się podłacza pod ich sieć a co za tym idzie mało kasy wpływa na konta...Ja dziwię sie też wójtom że nie walczą o obniżki w koncu WYBORY idą...
~Tomy M. 4-05-2010 18:13
Zastanawiam się czy ktoś płaci gminie Podgórzyn podatek od Zbiornika Wodnego Sosnówka ... po ilości metrów powierzchni wnoszę że gmina zarabia na tym astronomiczne pieniądze, jeżeli jednak nie zarabia .. to durnie tam pracują.
~Parafianin 4-05-2010 20:22
http://www.jelonka.com/?mod=news&scr=single&evt=init&article=19805 Historia się powtarza.
~ 4-05-2010 20:43
mysla ze trafili na glupszych od siebie z tym 50% przez 3 miesiace przeciez jak ktos nie podlaczyl sie do tej pory lub tez podlaczyl sie ale tego nie zglosil to przeciez nic nie placi wiec po co komu ta promocja????to jest tylko taka sciema ze niby cos robia i probuja obnizyc koszty a wyjscie z tego jest proste skoro jest ka...lizacja w danej miejscowosci wystarczy dac termin podlaczenia sie do niej wszystkim ktorzy nie posiadaja wlasnych oczyszczalni i okaze sie ze koszty spadna z dnia na dzien jak dolozyc do tego sprawdzenie kto jest podlaczony na lewo i pobiera wode nastepne tysiaczki wplyna do kasy i w ten sposob wytraci sie kswik bron w postaci podwyzek no ale coz po co myslec lepiej podwyzszac choc troche nie dziwie sie bo zeby myslec trzeba miec mozg a nie miejsce na mozg wypelnione trocinami
~HD 4-05-2010 21:05
O skutkach wzrostu cen za dostawę wody i oczyszczanie scieków radni wiedzieli przed przystąpienem do KSWiK. Wykaz imienny radnych, którzy byli za i którzy byli przeciw, zawiera słynny "nekrolog", wywieszany na terenie Miasta Kowary. Przy okazji kampanii wyborczej warto przypomnieć sobie treść tego nekrologu.
~romi 4-05-2010 21:10
Niema to jak zawodowy dyrektor ,oj co ja gadam to było za komuny , teraz to zawodowy prezes ... Nie ważne prezes dyrektor i nie ważna branża byle przy korytku ... Może już czas zacząć nawiedzać Chojnik zamiast straszyć mieszkańców
~Grzesie 4-05-2010 22:13
Prezes dobry na każdy stołek :)
~grr 5-05-2010 0:46
kswik to niezla granda... spoleczka stworzona po to, zeby stworzyc kilkanascie synekurek i przy okazji zrobic ludzi w jajo, dlugo bym mogl na ten temat pisac... czesc zresza juz zostala powiedziana w postach powyzej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Przetarg na kolejną stację

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
612
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%