MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Sprzątanie świata w jeleniogórskiej SP 7

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 23 września 2018, 7:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2018, 7:08
Autor: Manu
Fot. BM
Jelenia Góra włączyła się do akcji “Sprzątania świata – Polska 2018”. W tym roku wielkie porządki prowadzone są pod hasłem “Akcja – Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Tegoroczna edycja jest jubileuszową, odbywa się po raz 25.

Uczestnicy akcji dostali od miasta worki na śmieci i gumowe rękawiczki. Tak wyposażeni ruszyli w teren. Wśród nich uczniowie wraz z opiekunkami ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. W okolicy swojej szkoły podnosili z ziemi każdy kapsel, każdy papier i niedopałek papierosa wyrzucone przez niefrasobliwych, a często też po prostu bezmyślnych dorosłych.

W całej Polsce akcja potrwa do dziś (23.09). Jej celem jest wsparcie segregacji odpadów.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
14%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Doczekają się ronda

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Sarna 23-09-2018 8:07
Wcale mi się to nie podoba, że to dzieci muszą zbierać śmieci po kimś. Czego ma to je nauczyć? To właśnie tak małe dzieci potrafią nieśmiecić.
~ 23-09-2018 9:00
Bo starzy nie idą zbierać tylko brać 500+
~wkurzony 23-09-2018 13:55
Dzieci zbierają kapsle i niedopalki puszki i butelki po browarach paranoja
~ona_z_jg 23-09-2018 14:00
To nieprawda, że Jelenia Góra włączyła się do akcji. Jedna szkoła... Miasto zlekceważyło ciekawy pomysł na społeczną akcję, która powinna zostać zainicjowana na jeleniogórskich osiedlach. Dzieci będą miały dobre nawyki, jeśli dorośli im takie przekażą.
~ 23-09-2018 14:35
Do 14:00 to zobacz jakie nawyki teraz dzieci mają oczywiście nie wszystkie bachory rozwydrzone zero kultury jeszcze do tego mamusia dostanie emeryturę i do 18 lat na garnku a pózniej taki kaleka narobi dzieci i następne pokolenie wyrośnie na darmowej opiece
~anita 23-09-2018 15:06
Dzieci od najwczesniejszych lat powinny dbać o czytość i porządek wokół siebie i swojego otoczenia. Wystarczy zobaczyć jak wygląda otoczenie szkół , gdzie dzieci wracające z nich rzucają niezjedzone śniadania i butelki plastikowe po napojach. Biedna ta osoba co tak żałuje dzieci .Myślę , że takich akcji powinno być więcej wówczas świat wyglądałby inaczej.
~RENCE Z HUKIEM LECO... 23-09-2018 20:54
Może kiedyś dotrze do durnych jełopów decydenckich, że robienie teraz tej akcji to szczytowy objaw trwałego d...lizmu. Akcję wymyślono w Australii, na wrzesień właśnie. Tyle, że idiota który postanowił bezmyślnie to przenieść do Polski, nie douczył się w szkole. Że WRZESIEŃ TO W AUSTRALII POCZĄTEK WIOSNY. PO ZIMIE SPRZĄTALI U SIEBIE, ŻEBY PRZEZ całe LATO NIE BRODZIĆ W SYFIE I GNOJU. No to nasi jak małpy wąskonose ustalili, że MY będziemy też sprzątali. Też we wrześniu. I tak to trwa ponad 20 lat. Przez cały rok brodzimy w syfie jaki Polacy sobie robią w każdym miejscu gdzie staną dłużej jak na minutę. W dodatku w czasie zimy mamy zwolnione hamulce estetyki - CO PIEPRZNIEMY W ŚNIEG - ZNIKA i TEGO NIE WIDZIMY. Nie ma więc się czym przejmować. No ale w marcu kiedy śniegi stopnieją, wyłazi to w pełnej okazałości: stosy różnego syfu, a głównie opakowań. I właśnie w tym okresie, Australia zaczęła swoje WIOSENNE sprzątanie. A my? Dzięki IDIOCIE, przez pół roku brodzimy w tym gnoju jaki tworzyliśmy, żeby we wrześniu, kiedy nadchodzą czasy już naturalnego brudzenia, liści i wiatru, WYSPRZĄTAMY to NIE WIEDZIEĆ KOMU. W lecie nasi goście ze świata patrzą ze zdziwieniem na trawniki, place , gdzie wiatr wala butelki i worki foliowe. A my na to im: SPOKO, jeszcze dwa-trzy miesiące i NIEDŁUGO WYSPRZĄTAMY. I jak już pojadą - rzeczywiście, wysprzątamy. Właśnie we wrześniu - bo przecież nie będziemy poprawiać pomysłodawców. Ręce z hukiem opadają na tą głupotę. Ale nikt nie chce zmiany. Można było to zrobić dawno, bo dziś rzygamy na samo słowo ZMIANA. A TO by była rzeczywiście DOBRA ZMIANA.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Było o powrocie do szkół

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Szkoły przygotowane?

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Obradowali seniorzy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
677
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%