MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Sprzątanie Borowego Jaru – przyłącz się

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 kwietnia 2017, 10:37
Aktualizacja: 16:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami pierwszy dzień akcji sprzątania Borowego Jaru, w której uczestniczą przedstawiciele władz miasta, Ochotniczej Straży Pożarnej, GOPR–u, WOPR–u i wielu innych organizacji, ale przede wszystkim mile widziani są mieszkańcy naszego regionu, którym zależy na dbaniu o środowisko.

W dwóch punktach wydawane są worki na śmieci i rękawice – okolice oczyszczalni ścieków przy ul. Lwóweckiej oraz przy Gościńcu Perła Zachodu. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na wodę i batoniki, a także... miłą atmosferę i poczucie spełnienia.

- Jesteśmy zainteresowani, żeby udostępnić tę część Jeleniej Góry mieszkańcom – deklaruje Jerzy Łużniak, który był zniesmaczony tym, co zobaczył wzdłuż rzeki Bóbr. - Wszystko, co mieszkańcy mają zbędnego, przynoszą niestety do lasu – ubolewał zastępca prezydenta, który zastanawiał się m.in. po co ktoś przywoził w takie miejsce elementy komputera czy meble tj. krzesła, materace czy fotele. - Miasto od kilku lat odbiera odpady wielkogabarytowe i dziwię się, że ktoś przywozi je w takie miejsca – dodał J. Łużniak.

W akcji uczestniczył też przedstawiciel Stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru, który nadal nie doczekał się realizacji projektu sprzed lat z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, który zakładał trasę spacerową od ulicy Wiejskiej po Lwówecką, wzdłuż rzeki Bóbr. - Tego krajobrazu ze śmieciami nie da się oglądać, wstyd tu kogoś tu przyprowadzić – mówił E. Sosnowicz.

Strażacy podkreślają, że to potrzebna inicjatywa i chętnie się włączają. - Czasami podczas akcji gaszenia traw wybuchają puszki po sprayu, które są wyrzucane w takich miejscach - to niebezpieczne – podkreślali przedstawiciele OSP Wiejska. - Ta akcja ma przede wszystkim uświadomić mieszkańcom, że należy dbać o środowisko. Zapraszamy wszystkich mieszkańców – powiedziała Emilia Chorągwicka. - Moim zdaniem warto zgłaszać, jak zobaczymy, że ktoś wyrzuca śmieci do lasu. Zbliża się majówka – każdy z nas na pewno odwiedzi Perłę Zachodu – zadbajmy o to, aby to miejsce było urokliwe – takie jak jest – dodała.

Jerzy Łużniak zapewnia, że Miasto będzie reagować na każde zgłoszenie i warto informować o „dzikich wysypiskach” w innych miejscach miasta. - Proszę dzwonić do straży miejskiej, do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta lub nawet do sekretariatu pezydenta i w takim przypadku od razu będzie reakcja z naszej strony. Przyjedzie odpowiednia ekipa i posprząta – zapewnia zastępca prezydenta.

Akcja odbywa się również dzisiaj (28.04) – chętni mogą między godziną 10:00 a 14:00 dołączyć do dbających o środowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Wytną drzewa

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~świadomość 28-04-2017 11:02
co niektórzy mieszkańcy powiatu to t...ki, więc się nie dziwie.
~rozbawiony 28-04-2017 11:28
Tylko nie zapomnijcie zabrać worków ze śmieciami,jak to było rok temu kiedy więźniowie sprzątali drogę rowerową na Zabobrzu.Worki porozwalane leżą do dziś,bo nie dogadali się kto ma je odebrać.Chory kraj,chorzy ludzie a najbardziej ci co śmiecą.
~Coś jest 28-04-2017 12:36
nie tak! Dzicy ludzie wywalaja co się da, a kto inny ma to sprzątać!!!??? Sypać mandaty i to grube. Te śmieci co widać na zdjęciach - to jest porażające. Naprawdę brak myślenia i poczucie bezkarności.
~On 28-04-2017 12:37
A sprzątać, to nie teraz, jedynie w okresie gdy nie ma zieleni. W późnej jesieni, bezśniegową zimą i mroźnym przedwiośniem widać śmieci najlepiej. To jest najlepszy czas do sprzątania.
adam57sochrau 28-04-2017 13:27
Nie akcja,tylko normalnosc.Z akcji ktos inkasuje kase,a syf jak byl tak jest dalej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zniknęły kolejne wraki

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Nowości w muzycznym poranku

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
993
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%