MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Sprawę śmierci Magdaleny Ż. w Egipcie badają śledczy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 maja 2017, 12:14
Aktualizacja: Wtorek, 9 maja 2017, 13:08
Autor: M–G
Fot. Użyczone
Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przejął do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu postępowanie dotyczące zaistniałego w dniu 30 kwietnia w Hurghadzie na terenie Arabskiej Republiki Egiptu zabójstwa Magdaleny Ż.

W wyniku dotychczas przeprowadzonych czynności ustalono, że 27-letnia mieszkanka Bogatyni, Magdalena Ż. zamieszkała aktualnie we Wrocławiu, 25 kwietnia po wykupieniu wycieczki zorganizowanej przez jedno z krajowych biur podróży, przyleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam.

Wycieczkę pierwotnie zaplanowała wraz ze swoim partnerem, który w konsekwencji jednak jej nie towarzyszył. Niemniej jednak partner pokrzywdzonej utrzymywał z Magdaleną Ż. kontakt telefoniczny. Po upływie dwóch dni zaniepokoiło go zachowanie partnerki, stąd w porozumieniu z touroperatorem i polskim przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze, zaplanowano wcześniejszy powrót Magdaleny Ż. do kraju.

- Z uwagi jednak na pogarszający się stan zdrowia kobiety przewieziono ją do szpitala w Hurghadzie, gdzie przybyły z kraju znajomy uzyskał informację, że Magdalena Ż. zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku w z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala, w którym przebywała uprzednio w miejscowości Marsa-Alam – informuje prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Marek Gorzkowicz.

- Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego zostanie opracowany i skierowany za pośrednictwem Prokuratury Krajowej w Warszawie wniosek do władz Egiptu o dokonanie czynności w drodze międzynarodowej pomocy prawnej, w tym o przesłuchanie świadków – pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok Magdaleny Ż. Czynność ta, po sprowadzeniu zwłok Magdaleny Ż. do kraju, zostanie powtórzona w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu – dodaje Marek Gorzkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Zygzakiem po ulicy

Będzie taniej za wodę i ścieki

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~@^@ 4-05-2017 12:44
Prze rokiem głośna była sprawa zamordowanego w Kairze studenta Giulio Regeni. Włoch został uprowadzony i wiele dni torturowany. Rząd włoski domagał się wyjasnienia sprawy i akt, rząd Egiptu zamiótł sprawę pod dywan, prawdopodobnie wiedział o uprowadzeniu, ale usunięcie studenta było im na rękę. A więc wiele po współpracy z Egiptem bym sobie nie obiecywał. Wyrazy współczucia dla rodziny...
~xxx 4-05-2017 14:00
Trzeba być mózgiem żeby dziewuchę puścić samą do Arabów
~honestly 4-05-2017 14:38
Co znaczy "puścić" ? Własność ? Chciała, pojechała.
~Knu_Pce 4-05-2017 14:45
Moim zdaniem, ciężko będzie cokolwiek ustalić, jeżeli chodzi o zeznania świadków, ponieważ brudasy mają już ustaloną wersję i będą palić jana.
~ 4-05-2017 14:54
ostatnio prawdopodobnie brudasy obok Świnoujścia pocieli jakas dziewczyne która przyjechała odpoczac - w europie policja sobie nie daje rady z nimi a co dopiero tam - współczucia dla rodziny
~do wyżej 4-05-2017 15:44
To 1 maja zgwałcono i poraniono kobietę na wyspie Rugia, kuracjuszke.
~x 4-05-2017 16:10
Sprawa grubo pogmatwana ,szanse na wyjaśnienie jak było na prawdę-znikome.
~do 14:38 4-05-2017 16:18
racja, powinno brzmieć: trzeba być mózgiem żeby będąc kobietą jechać samotnie do arabów. No ale niestety już się stało i potomkowie arabów którzy podbili Egipt, podejrzewam że zabili Polkę
~ 4-05-2017 17:45
a po co drewno do lasu? wolala sama pojechac. wiadomo co te dziewczyny wyrabiaja na takich wycieczkach oczarowane przez tych zwyrow
~milosciwy 4-05-2017 17:45
dymac jej sie chcialo z brudasami, to sie podymala na amen
~do milosciwy 4-05-2017 18:07
uuu,mam nadzieję że ktoś z bliskich nie popuści tobie i poniesiesz konsekwencję swoich wypowiedzi.Gdybyś na mnie trafił ćwierćinteligencie to bym cię przez wszystkie sądy przetargał tak że zostałbyś bez grosza przy duszy.Nikt nie jest w sieci anonimowy.
~do 14.38 4-05-2017 18:09
Tak puścić, bo jak się jest w kimś w związku to się dba o drugą połowę i wybija z głowy głupie pomysły. Jak ktoś nie był w kraju arabskim, to warto sobie poczytać przed wyjazdem informację bo w biurze podróży nie powiedzą. Nie pozwoliłbym swojej dziewczynie jechać samej do kraju arabskiego. Chcesz to jeźdź z kimś ale nie sama!
~******** 4-05-2017 20:23
Wspolczyje rodzinie, a milosciwy sam sie podymaj!!!!
~okoloko 4-05-2017 21:44
A ja jestem ciekaw jak tam sprawa tego zabójcy ukraińca co zabił dwie dziewczyny w sylwestra. wywieźli go do Krakowa i cisza!!!!!
~Bambo 4-05-2017 23:24
Uszanujmy prośbę rodziny i nie piszemy głupich komentarzy! Swoją drogą jelonka powinna je blokować. Kondolencje dla rodziny choć słowa nie ukoja bólu po stracie córki. Drodzy jestem z wami także w modlitwie za duszę córki. Wieczny odpoczynek racz jej Panie... Pozdrawiam
~do milosciwy 5-05-2017 16:34
Wolałabym z brudasem, niż z takim d...lem jak ty.
~ 6-05-2017 2:49
jelonka powinna wyłaczyć komentarze do takich wiadomości
~rondo 8-05-2017 9:53
Szanuje ból rodziny, ale nie mogę nie zauważyć, że tu dzieje się zbyt dużo dziwnych rzeczy. Na wstępie powiem, że nie jest moim zamiarem demonizować Egipt, muzułmanów czy jakąkolwiek religię, ja rozumiem, że polscy turyści nie wracają z Gruzji, Grecji, Hiszpanii i czasami nie wracają po wakacjach spędzonych na mazurach, ale sobie nie wyobrażam, że by po takim ‘rabanie’ i zainteresowanie sprawą rezydenta, agencji turystycznej itp. osoba ‘pod nadzorem’ albo z taką o której wiadomo, ze wymaga szczególnej atencji działy się niewyjaśnione cuda. Po za tym ja rozumiem, że biedna duszyczka mogła mieć problemy natury psychologicznej, czym wywołane nie wiem, nie jestem toksykologiem, ale pytam grzecznie ‘ile osób o niestabilnym usposobieniu wyleciało z okna szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu?
~rondo 8-05-2017 9:54
pytam grzecznie ‘ile osób o niestabilnym usposobieniu wyleciało z okna szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu? A z innych takich placówek w Polsce?’ Zero? A w Europie? Też nikt? Może dlatego, że zgodnie z procedurami obowiązującymi w cywilizowanych krajach pacjent z problemami psychiatrycznymi / psychologicznymi nie ma dostępu do okien, których można otwierać?! W Hurgadzie nawet nie wiedzą czy spadła z pierwszego czy z drugiego piętra?! Czy to normalne?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Budują chodnik do TCTA

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wciąż nowe zakażenia (aktualizacja)

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%