MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sprawdzian językowy (i nie tylko) w KPSW

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 kwietnia 2017, 8:25
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
Konkurs był sprawdzianem umiejętności z języka obcego. – Jak miałam pięć lat, wyjechaliśmy z rodziną do Niemiec na 10 lat. A przyjechałam na konkurs, żeby spróbować swoich sił – mówiła Laura z Lwówka Śląskiego.

Wczoraj (11.04) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej odbył się Konkurs Kulturoznawczy z języków angielskiego i niemieckiego. „A Glimpse of American Music” był tematem przewodnim konkursu z języka angielskiego i zawierał pytania dotyczące historii jazzu, bluesa i gospel. A „Wien in Übersicht” to temat z języka niemieckiego - pytania dotyczyły Wiednia jako stolicy cesarstwa, architektury i kultury miasta.

- To jest świetna promocja języka angielskiego, jak również języka niemieckiego. Jest to też okazja, żeby poznać uczelnię - mówił Rafał Tomasik specjalista. d.s. promocji w KPSW.

W konkursie uczestniczyło około 60 osób. Na finał wystąpił Jacek Szreniawa z amerykańską muzyką Boba Dylana i Brusa Springsteena.

Konkurs zorganizował Zakład Filologii Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Będzie kręcone!

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Pożegnali Słońce

Bilety do Term Cieplickich za pół ceny! (komunikat)

Dla kobiet w Czekoladziarni

Teraz lepiej widać

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%