MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Sprawca tragedii w Cieplicach usłyszał wyrok

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 października 2013, 12:53
Aktualizacja: Sobota, 5 października 2013, 8:53
Autor: Angela
Fot. Angela
– Niech ten wyrok będzie przestrogą dla innych młodych ludzi, którzy wsiadają za kierownicę i boją się co najwyżej zatrzymania przez policję – mówił wczoraj (3.09) podczas ogłoszenia wyroku dla Mateusza P. z Jeleniej Góry sędzia Grzegorz Stupnicki. Za jazdę bez uprawnień, z nadmierną prędkością, która zakończyła się śmiercią trzech starszych osób na przejściu dla pieszych przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze, Mateusz P. dostał dwa lata więzienia, ośmioletni zakaz prowadzenia pojazdów i 10 tys. zł dla rodziny poszkodowanych.

Prokurator wnioskował o 3,5 roku więzienia, obrona o zastosowanie wobec Mateusza P. środków wychowawczych. Prokurator i oskarżyciel posiłkowy podkreślali, że po wypadku Mateusz P. zbiegł z miejsca wypadku. Obrona wykazywała, że oskarżony zgłosił się na policję przed przybyciem na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy, a jazdę samochodem zleciła mu starsza kobieta, która nie pierwszy raz korzystała z jego usług.

Feralnego dnia, 24 sierpnia ub. roku, Mateusz P. na prośbę 73-letniej właścicielki toyoty corolli wsiadł za kierownicę i pojechał po nią. Przypadkowo zabrała się z nimi dziewczyna, znajoma właścicielki auta. Około godz. 21.30 na prostym odcinku ulicy Cieplickiej, z ograniczeniem prędkości do 40 km/h, chłopak rozpędził samochód do 67 km/h. Najprawdopodobniej podczas jazdy rozmawiał z kobietą i młodą pasażerką. Wjechał na przejście dla pieszych, na którym były trzy osoby i potracił je. Siła uderzenia była tak wielka, że jedna z ofiar, 80-letni mężczyzna, został wciągnięty pod koła auta i zaklinował się. Dwie kobiety w wieku 74 i 79 lat oraz 80-letni mężczyzna w stanie krytycznym trafili do szpitala, gdzie w wyniku doznanych obrażeń zmarli. 17-latek był trzeźwy, ale początkowo oddalił się z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach zgłosił się jednak na komisariat policji.

- Dlatego nie można zgodzić się ze stanowiskiem prokuratury i oskarżyciela posiłkowego, że Mateusz P. zbiegł z miejsca wypadku, bo zbiegnięcie z miejsca wypadku to świadoma ucieczka w celu ukrycia swojej tożsamości, uniknięcia konsekwencji czy ukrycia stanu nietrzeźwości. W tym przypadku o czymś takim mówić nie można– tłumaczył sędzia Grzegorz Stupnicki. – Mateusz P. na komisariacie policji zeznał, że to on kierował pojazdem. Został przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Zdaniem sądu, jego główną winą było to, że kierował bez uprawnień i zrobił to nie pierwszy raz. Faktem jest, że kurs był na zlecenie osoby dorosłej, ale zgodnie z prawem przekazanie pojazdu osobie nieletniej jest wykroczeniem i osoba, która się tego dopuści nie ponosi winy za ewentualne konsekwencje – dodał sędzia G. Stupniki.

Zdaniem adwokata Kazimierza Banasiaka, oskarżyciela posiłkowego występującego w imieniu potraconego śmiertelnie małżeństwa, brak odpowiedzialności dla osób, które przekazują samochody osobom nieletnim i świadomie godzą się na to, by bez uprawnień wyjeżdżali na ulice, jest poważną luką prawną.

- Jest to wykroczenie, więc takiej osobie grozi tylko grzywna – mówił adwokat Kazimierz Banasiak. – Moim zdaniem jest to luka prawna. Z drugiej strony są to tak rzadkie przypadki, że trudno sobie nawet wyobrazić, jak człowiek może być tak nieodpowiedzialny, by przekazać komuś pojazd wiedząc, że ten człowiek nie ma prawa jazdy – dodał adwokat Kazimierz Banasiak.

Ważnym elementem decyzji sądu było też późniejsze zachowanie oskarżonego, który od czasu tragicznego wypadku dopuścił się już sześciu przestępstw, w tym różnego rodzaju kradzieży, m.in. telefonu, dekodera telewizyjnego, a nawet słoików z przetworami.

- W takiej sytuacji zastosowanie środków wychowawczych jest niemożliwe, bo byłoby nieskuteczne – mówił sędzia Grzegorz Stupnicki.

Na ogłoszeniu wyroku nie było ani prokuratora, ani oskarżonego, który podczas wcześniejszych rozpraw co prawda przeprosił rodziny za to zrobił, ale zdaniem oskarżyciela posiłkowego były to przeprosiny tylko formalne, bez okazania skruchy. Obrona wyroku komentować nie chciała, oskarżyciel posiłkowy twierdził, że jest on za niski.

Wyrok nie jest prawomocny i każda ze stron może się od niego odwołać. Niebawem oskarżyciel posiłkowy złożony też wniosek z powództwa cywilnego o odszkodowanie dla rodziny zmarłego małżeństwa w wysokości 47 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Porządki przy cmentarzu

Komentarze (102) Dodaj komentarz

~taniocha 4-10-2013 13:32
Za mało, mój drogi Stupnicki! Czyli za każdą śmierć niewinnych ludzi dostał po po niecałe 7 miesiecy. Tanio wyceniają ludzkie życie polskie sądy.
~eco 4-10-2013 13:39
A czy ten niebezpiecznie otłuszczony ( w tym wieku) Sędzia nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest śmieszny? Dwa lata to dostaje babcia, która "ukradła" "snicersa" w tesco!
~eco 4-10-2013 13:43
Wynaturzone Prawo, wynaturzeni Piłaci. Dwa lata za śmierć trzech osób! Temida zakrywa oczy, bo nie może patrzeć na takich Sędziów!
~AnonimGall 4-10-2013 13:50
Przestroga dla młodych ludzi???? Jaka przestroga??? Panie Sędzio toż to zachęta!!! Tak, ma Pan rację Temida ma zakryte oczy... a nawet jest ślepa. Martwi się już nie obronią, a Pan Sędzia uznał, że nikt nie jest winny ich śmierci. Chłopiec został skazany za brak uprawnień do kierowania pojazdami. O co się założymy, że wyjdzie za 2-3 miesiące?
~Drobiazg 4-10-2013 14:00
Ten wyrok to kpiny!!!
~lala 4-10-2013 14:11
śmiechu warte ten wyrok żenada
~ 4-10-2013 14:14
Ten kraj jest nienormalny. Jak czują się rodziny ofiar? Gówniarz wyjdzie po roku i znowu kogoś zabije.
~ 4-10-2013 14:16
Nie chodzi o to że zbiegł z miejsca wypadku i grzeczny chłopczyk zgłosił sie na policję , jeju kupcie mu auto za to co by nie płakał i kogoś sobie rozjechał , tylko dlatego że jest ... i nie udzielił pomocy poszkodowanym , taki wyrok to nie wyrok żenadą jest to że większe wyroki dostaje sie za dużo lżejsze przestępstwa , współczuć tylko rodzinie .
CН.W.D.P. 4-10-2013 14:19
SPRAWIEDLIWOŚĆ NALEŻY ODDAĆ W RĘCE CZŁONKÓW SPOŁECZNYCH, BOWIEM SĄD JEST ASPOŁECZNY, A WTEDY BY BYŁ PORZĄDEK, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, I BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ...
~niesmaczony 4-10-2013 14:21
eee ale to chyba żart jest?. Zabił 3 osoby i dwa lata? Co za koligacje go chronią? Bo nie uwierzę, że normalny człowiek za potrójne zabójstwo otrzyma dwa lata i dziesięć tysięcy grzywny... . Proszę, powiedzcie, że to żart...Okrutny, ponury żart z rodzin ofiar...
~iluminatror 4-10-2013 14:24
Nie należy szukać pomocy na Policji i sprawiedliwości w Sądach !
~POLKA 4-10-2013 14:26
BO UNAS TYLKO TAK KARAJA TAK SAMO ZLODZIEJ I GWALCICIELI BRONIA UNAS JEST KORUPCJA W SADACH NA POLICJI
~znawca 4-10-2013 14:29
Po pierwsze primo: do sądu nie idzie się po sprawiedliwość tylko po wyrok, jak mawiali starzy górale. Po drugie: mieszkamy w chorym kraju. Po trzecie: wychodzi 8 miesięcy za jedną ofiarę. Zakładając dobre sprawowanie wyjdzie po odbyciu połowy kary ale już "przeszkolony" przez recydywę. Widać jak bardzo zamartwiał się swoimi ofiarami gdy popełniał te wszystkie przestępstwa o których tu napisane. Z więzienia wyjdzie z nimbem sławy: "Patrzcie f...rzy, zabiłem trzy osoby i nic mi nie zrobili". Gratuluję efektu wychowawczego, wprost wszyscy młodociani, jeżdżący bez uprawnień zamarli teraz z przerażenia i przesiądą się na komunikację miejską MZK (bez podwyżek cen biletów w przyszłym roku). Będąc głęboko zniesmaczonym pozdrawiam ludzi rozsądnie myślących.
~ 4-10-2013 14:31
Jednak zauwazyłem ze w tym rabnietym kraju lepiej jest zabic druga osobe i bezpieczniej niz ukrasc tabliczke czekolady.To co sady wyprawiaja to jest juz do nie pomyslenia zabic 3 osoby i dostac 2 lata to tylko w Polsce mioze sie wydarzyc
~obiektyw 4-10-2013 14:48
Zastanawiam się czy wszyscy "oburzeni" na wyrok czytali przepisy, na podstawie których sąd skazał oskarżonego. Jeżeli przepis dopuszcza karę pozbawienia wolności np. do 3 lat, t sąd nie może skazać kogoś na 5. Pomyślcie ludzie i trochę szacunku do profesjonalistów.
~Obserwer 4-10-2013 14:53
Wiadomo ze szkoda psuc zycie mlodemu czlowiekowi ale zabil z premedytacja trzy osoby .One nie wtargnely na jezdnie 2lata to smiesznie niska kara ,Czuje tu przekret w stylu POMROCZNOSCI JASNEJ ale u sedziny
~Liter 4-10-2013 14:55
Ten wyrok to żenada.............................2 lata za śmierć.....prawo schodzi na manowce....
~ 4-10-2013 14:56
Dwa lata? I co jest warte życie człowieka.
~do OBIEKTYW 4-10-2013 14:59
Wlasnie o to chodzi dziwny czlowieku - to od sadu/prokuratora zalezy z jakiego paragrafu go skaze. A tu widac jak na dloni ze skazali go chyba za jazde bez prawka i zabawe w chowanego... Jakas masakra...
~ufo 4-10-2013 15:10
polskie sądy to jedna wielka kpina
~nożownik 4-10-2013 15:12
Ludzie! To jest kpina , to jest żenada, to jest chamstwo. Taki sędzia jeszcze się puszy i dumnie ogłasza "przestrogę" dla ...-mordercy! Jutro kupię złoma za 300 złotych ,napiję się wódki i skasuję parę osób na przejściu, tak dla rozrywki, żeby było wesoło - ten wyrok ewidentnie mnie do tego zachęca, przecież 2 lata na koszt państwa mnie nie zmieni, posiedzę w cieple, pooglądam tv, może się dokształcę... Takie państwo można mieć szczerze w ...... BRAK SŁÓW.
~ 4-10-2013 15:16
ZACZYNAM SIĘ BAĆ ŻYĆ W KRAJU, W KRÓTYM LEKCEWAŻY SIĘ ŻYCIE LUDZKIE
~zbulwersowan 4-10-2013 15:16
życie człowieka nic nie jest warte - 2 lata więzienia za zabicie 3 osób! gdyby sędzia chciał wydać wyrok ku przestrodze innych to 25 lat lub dożywocie. bez możliwości wcześniejszego zwolnienia!
~ed 4-10-2013 15:19
kpina z ludzi.
~ufo 4-10-2013 15:25
kiedyś czytałem kobita kradła prąd 8 lat jej groziło złomiarze ukradli troszkę złomu od 5 do 8 lat a tu trzy osoby zabił 2 lata chaa chaaa profesjonaliść i
~juras 4-10-2013 15:34
To prawo jest chore nie sędzia. On jest tylko zakatarzony. Współczuję rodzinom ofiar. Kiedyś zabójca do końca swego żywota musiał utrzymywać familię zabitego i jeszcze krzyż pokutny wykuć. Mroki średniowiecza nie takie znowu ciemne.
~Asd 4-10-2013 15:34
2 lata pensji to chyba dostał sędzia w łapę za taki wyrok. Rozumiem że ten 17 letni ... przyczynił się do powiększenia wpływów budżetowych o 3 renty i emerytury za co wyrok złagodzono. Czy ktoś tu nie zrozumiał!!! TRZY osoby zginęły a chłopak nie miał prawa jazdy!!! Nie jedna, nie dwie tylko TRZY!!! Niech się ... odwoła to może zmniejszą mu karę z 10tys do 500zł na głowę od trupa dla rodzin zmarłych!!! każdy z nas miał 17 lat, ale nikomu do głowy by nie przyszło żeby wsiadać w samochód i jeszcze przekraczać prędkość!!!
~Asd 4-10-2013 15:36
Bym zapomniał on jeszcze *** zbiegł z miejsca wypadku!!!!!!!!!
~ML 4-10-2013 15:46
To jakiś żart. Może taki łagodny wyrok, bo osoby były starsze, więc je niżej wycenił... W dodatku oskarżony jeszcze miał inne czyny karalne na koncie. CO TO ZA SĘDZIA - .... Ciekawe czy gdyby ofiarami byli członkowie jego rodziny, to też by tak nisko "wycenił"? Potrzebna jest jakaś weryfikacja dla prawników, bo oni zatracili poczucie sprawiedliwości.
~eco 4-10-2013 15:53
@nożownik / Masz rację! Ci po "studiach" prawniczych tego nie chwytają!
~eco 4-10-2013 15:59
Za bułkę i snicersa zjedzonego w "hipermarkecie - ludzie - dzieci, bezdomni i staruszkowie - dostają zawiasy na 2-3 lata! Ten sędzia ma chyba otłuszczenie mózgu! Rozumiem! Sprawca to ...i należy mu się druga szansa, ale bez przesady! ... powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia samochodu i prace społeczne na rzecz poszkodowanej Rodziny do końca życia! Pan Perl na to zasłużył !
~ 4-10-2013 16:26
Nikt nie zwroci zycia ofiarom tej tragedii, nieszczescie i zaloba. Sprawca mlody, naiwny i pchany adrenalina. Wyrok niestety bardzo lagodny. Czy ustawi malolata do pionu ? Watpie, sad byl bardzo poblazliwy.
~rozbawiony 4-10-2013 16:54
Jaka człowieku przestroga?????????Dychę do piętnastu do odpierdzenia minimum bez wczesniejszego zwolnienia żeby można było to nazwać przestrogą.
~jestem matka tego chlopca 4-10-2013 17:22
komentaze powinny byc wylaczone dlatego bo ludzie nie dorosli do komentowania dzwonilam w tej sprawie juz do redaktora dyzurnego i to sie skonczy zastanowcie sie co piszecie moj synek jest bardzo zaradny zawsze potrafi zalatwic pieniadze a sad potraktowal go za to surowo i pujdzie do wiezienia zamiast rozwijac swoja kariere biznesowa a ci potraceni sa sami sobie winni bo trzeba uwazac jak sie przez ulice przechodzi i jak widzieli ze samochod szybko jedzie to mogli na ulice nie wchodzic i czekac az przejedzie
~canon49 4-10-2013 17:36
Powinni odwołać tego sędziego. Widać nie robi to na niego wrażenia ze zginęły 3 osoby przez nieodpowiedzialnego gówniarza. To są czyste kpiny z wymiaru sprawiedliwości. Czym się sugerował sędzia?
~ 4-10-2013 17:43
KPINA....
~Ja 4-10-2013 17:48
Wstyd dla Sędziego!!!!!!!!!!!!!! Tłumaczenie adwokata i poszkodowanego, że pochodzi biednej rodziny??? Po pierwsze dużo jest biednych rodzin!!!! Po drugie czy sprawca wypadku ( niespełna 18 lat) uczy się obecnie gdzieś, pracuje, co robi???? Po trzecie czy w międzyczasie miał inne konflikty z prawem??? Po czwarte co to za resocjalizacja - wyjdzie po dwóch latach ( nauki) i znów coś narobi!!!! Jedynym rozwiązaniem jest 5 lat - ale nie w więzieniu ale wywiezienia go do jakiegoś hospicjum i tam przez te 5 lat odpracowywał by swój wypadek ( oczywiście za wikt i opierunek) a w międzyczasie musiałby skończyć jakąś szkołę, zdobyć zawód!!! Co będzie robił bez jakiegokolwiek fachu po wyjściu zza krat??
~321 4-10-2013 18:01
I aby żyło się, bezpieczniej.
~front 4-10-2013 18:27
W USA wyrok by brzmiał dożywocie !!!
~widz- 4-10-2013 18:48
Sprawca tragedii w Cieplicach usłyszał wyrok ??????? dostał dwa lata więzienia, ośmioletni zakaz prowadzenia pojazdów i 10 tys. zł dla rodziny poszkodowanych , który ma być przestrogą dla innych młodych ludzi ??????????? . To są jakieś jaja . Wstyd dla Sędziego!!!!!!!!!!!!!!. W USA wyrok by brzmiał dożywocie !!! za każda zabitą osobę !!!!!!!!!!!!!!!!.
~ 4-10-2013 18:59
prawda jest taka , sady to jedna wielka ściema
~Obuzony 4-10-2013 19:31
Panie Sedzio zamiast mlotkiem w stol to sobie po glowie za smierc 3 osob.Pan jest nie powazny albo brak panu kwalifikacji zawodowej aby byc sedzia.Jestem ciekawy ile by pan zasadzil takiemu jakby przejechal panska matke lub zone.Kpiny sobie taki sedzia urzadza z wymiaru sprawiedliwosci .Taki wyrok to pozywka dla innych.Panie sedzio WSTYD !!!No coz takie wyroki maja ..... wiadomo.
~danar 4-10-2013 19:53
A może dać mu medal? Wszak przyczynił się do zmniejszenia zadłużenia zus i jego przyszłych zobowiązań? I tylko dwa lata (a może krócej) będzie na naszym garnuszku - medal dla sędziego też się należy. I specjalna premia! I awans na ministra sprawiedliwości za strategiczne myślenie!
~sprawiedliwa 4-10-2013 19:54
rodzina po wyjściu gówniarza z więzienia powinna sama się nim zająć, polska żenada takie sądy , pozwalają na zabijanie ....
~dd 4-10-2013 19:54
Śmiech na sali te dwa lata i ciekawe z czego taki golas zapłaci rodzinie poszkodowanych 10 tysi.
~wędrowiec 4-10-2013 19:58
Niezbadane są drogi Temidy
~wieslaw . 4-10-2013 20:07
a za jazde po pijanemu na rowerze tez dwa lata zenada smiech ja bym tego sedziego zamknął na 5 lat w łagrze ruskim za ten wyrok
~hallo 4-10-2013 20:24
A moze ..,. sedzia pójdzie za niego za kraty
~resocj 4-10-2013 20:34
Chłopak podlega karze jak za spowodowanie nieumyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym nie za ZABÓJSTWO to raz dwa: Art. 177. § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
~madmax 4-10-2013 20:34
.... ja za grozby przez telefon dostalem rok i 6 miesiecy,
~kuki 4-10-2013 20:36
masakra, straszna przestroga dla innych.!!już sie boje, osiem lat to minimum co powinien dostac
~resocj 4-10-2013 20:38
a po trzecie to poczytajcie sobie trochę o odpowiedzialności karnej, o młodocianych. art. 54 §1 Kodeksu karnego wprowadza dyrektywę ogólną, że wymierzając karę młodocianemu, sąd kieruje się przede wszystkim tym, aby sprawcę wychować. Z tych samych powodów, jeżeli przemawiają za tym względy wychowawcze, sąd może zastosować w stosunku do młodocianego nadzwyczajne złagodzenie kary (art. 60 §1 kk).
~resocj 4-10-2013 20:40
inna sprawa, że naprawdę ktoś kompetentny powinien zająć się sprawą tego chłopaka, pomóc mu dostosować się do społeczeństwa- zresocjalizować, niestety na bakier z tym w naszym kraju
~o ho ho 4-10-2013 20:44
Ten kraj to jak wielki kabaret dwa lata to za zabicie psa sie dostaje
~PATRIOTA 4-10-2013 20:58
1. Kierowanie bez uprawnień. 2. Nadmierna prędkość. 3. TRZY OFIARY ŚMIERTELNE !!! 4. Ucieczka z miejsca wypadku. I za to tylko DWA latka odsiadki ?!?! Idąc za POSTEM "resocj" powinien dostać DWADZIEŚCIA !!!
~wieko 4-10-2013 21:04
słowo korupcja ma tu miejsce na bbbbbaaaaannnkkkk
~ 4-10-2013 21:06
Panie Sędzio! panie sędzio...., płakać mi się chce. Jestem pewien, że gdyby to był np. policjant to by dostał 15 lat. Tak Panie Sędzio! Takie jest odczucie społeczne!
~co !? 4-10-2013 21:18
to po prostu przerażająca kpina z nas wszystkich, albo ktoś coś źle opisał, może wypowiedź sądziego została wypaczona ... ??? zamykało się jeszcze niedawno ( a może jeszcze wciąż ?) za jazdę na rowerze po piwie ... bezkonfliktowe, bez żadnych skutków ... uzasadniając jakie to przestępstwo straszne ....a tu taki wyrok ... to jakby jakieś najczarniejsze czasy dla tego kraju nastały ... kiedyś zasłużyliśmy na rozbiory ... czy teraz też idziemy w tym kierunku ????
~ktoś 7 4-10-2013 21:34
odjechał z miejsca wypadku i nawet nie sprawdził czy ktoś żyje może szybka pomoc coś by zmieniła może ktoś by z by z tego wyszedł. 2 lata ??? panie sądzio a gdyby to byli pana rodzice też dał by mu pan 2 lata??? 10 tys. ??? kpina to właśniejest polska
~s. 4-10-2013 22:39
Przestroga dla innych ? Raczej przyzwolenie do jazdy bez uprawnień. Jeden z drugim bez prawa jazdy bedzie siadał bo jak kogoś zabije to dostanie 7 miesięcy, a jak okaleczy to może 2 miesiące. Cyrk.
~ktoś 7 4-10-2013 22:43
no w sumie to troche przesadziłem, przepraszam. Mieszkam niedaleko i to ja mogłem tam podbiec i coś pomóc. W końcu 17 letni gówniarz nie zawsze myśli racjonalnie, a ja mogłem pomyśleć, sorki.
~vg 4-10-2013 23:19
SZOK !TAKA KARA PRZYNAJMNIEJ ZAKAZ PROWADZENIA SAMOCHODU DOŻYWOTNIE !!!!!
~edek12 4-10-2013 23:19
A dlaczego ten ,,biedaczek'' usłyszał wyrok po ponad roku od faktu popełnienia czynu? Policja dowody zbierała zbyt długo, czy też prokurator miał problem z konstrukcją aktu oskarżenia? A może sędzia czasu nie miał na zaznajomienie się z aktami?
~Moher 86 4-10-2013 23:22
Brak słów. Gdyby to był dzieciak sendziego, pewnie z dwanaście by dostał. Co się dzieje w tym kraju?????????
~Sędzia Maria 4-10-2013 23:26
Zaproszenie dla młodych którzy nigdy nie siedzieli za kółkiem. Gratulacje za 10 lat znów będzie królem szos ...
~Gość 5-10-2013 0:01
Co to za wyrok za zabicie 3 powiadam 3 osob ,normalna kpina wymiaru sprawiedliwosci ,dozywocie i niech nigdy juz nie siada za kierownica jakiegokolwiek pojazdu nawet roweru ,a te sady to jakis magiel ,za kradziez czy narkotyki 8 lat a za zabicie 3 kudzi dwa lata wiezienia no szok po prostu szok.
~agggi 5-10-2013 0:01
tez chcialam cos napisac ale BRAK SLOW!!!!
~ 5-10-2013 0:13
A ja dziękuję Jelonce.com za podanie tego do wiadomości czytelników. Prawda, że to dobre tematy?
~eco 5-10-2013 0:21
.. Tylko że Mamusiu - Pan Perl był niewidomy i tego ... za kierownicą miał prawo nie widzieć ! Pozostale dwie starsze osoby miały prawo uważać, że na przejściu dla pieszych nic im nie grozi !!!!!!
~ 5-10-2013 1:28
No to teraz każdy dorosły będzie mógł nakłonić nastoletniego do poprowadzenia samochodu, gdy ten nastoletni nie posiada prawa jazdy. Bo nic za to nikomu nie grozi.
~ 5-10-2013 1:34
Szkoda, że pokazuje się tylko sędziów i prokuratorów, a nie widać drani, którzy zabijają. To babsko, które kazało mu prowadzić bez prawa jazdy, też się przyczyniło do śmierci tych trzech niewinnych osób. On był za kółkiem, ale czy tylko on jest winien? A jak ktoś wyżej podaje, jeśli za przez spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, to w tym przypadku powinien ponieść najwyższy wymiar kary.
~komentujacy 5-10-2013 5:55
pojdzicie na grzyby i sie nie podniecajcie jak byscie w totka wygrali dostal tyle to dostal wielkie mi halo, kazdy kiedys musi zginac jeden tak drugi tak....Kondolencje dla Rodzin ale jak ktos niby wierzy niby w cos to tak miało być taki jest los i nawet ja sam nie wiem czy sięgając po kolejne piffko nie dostane zawału
~ 5-10-2013 6:48
HANBA HANBA po wieki i wstyd po wieki
~adwokat 5-10-2013 8:34
Ja brałem za taką sprawę 70.000 prorok dostawał 20.000.wszechwładny 30.000. I klijent był zadowolony.a
~killbill 5-10-2013 8:41
Dziwicie się przecież u nas w kraju można komuś podłożyć kwitek do podpisania i nagle ktoś nie ma dorobku całego życia .....
~ 5-10-2013 9:05
adwokat z08:34 , to jak to sie stało żeś przy zmywaku wylądował?
CН.W.D.P. 5-10-2013 10:27
chello, TY JAK JADŹKA ZACZYNASZ... COŚ CI W ŻYCIU NIE WYCHODZI CHYBA, ŻE TAKI ZŁOŚLIWY JESTEŚ... WŁĄCZ GG...
~yarooo 5-10-2013 10:34
kara ma spełniać również rolę odstraszającą innych potencjalnych sprawców...czy ten wyrok spełnia tą funkcję...mam poważne wątpliwości.
CН.W.D.P. 5-10-2013 10:42
NIE PODNIECAJCIE SIĘ TAK!! CISZEJ NAD TYMI TRUMNAMI!! TRZECH LUDZI ZGINĘŁO, POCHYLMY GŁOWY, CHWILA ZADUMY!! ZMARŁYM NALEŻY SIĘ SZACUNEK!! A WY KRZYCZYCIE TU I KRWI ŻĄDACIE, JAK WILKI JAKIEŚ... HIENY...
~tola2 5-10-2013 10:49
uwaga to wyrok ku przestrodze ! Sędzia tym razem okazał się bardzo ale to bardzo surowy ! Panie sędzio nie tak ostro proszę plissss
~audi fan 5-10-2013 11:00
Ile?! Chyba zera zapomnieliście. 2 lata za morderstwo? W jakim kraju ja żyję.
~ 5-10-2013 12:15
ale wyrok ,za te dwa lata to sam bym chętnie rozjechał kilku społeczniaków z mojej ulicy .hahahahhahaa
~ 5-10-2013 12:16
liczyłem na 10 a tu taki bonus ,koles za dwa krzaki trawy dostał dwa lata ....co za fajny kraj
~kiko 5-10-2013 14:50
za wypadek ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 to nie wypisuj głupot .Niech pan Sędzia wytłumaczy DLACZEGO NIETRZEŻWY ROWERZYSTA JADĄCY PO CHODNIKU W NOCY DOSTAJE 2 LATA. .
~ 5-10-2013 16:52
Art. 177. § 1.k.k. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. ---.§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Tutaj zginęły aż trzy osoby. Było to na pasach dla pieszych, gdzie to piesi mają pierwszeństwo. Ktoś podpisujący się jako matka tego chłopca pisze teraz, że jeśli piesi widzieli, że samochód szybko jedzie, to mogli poczekać. Sęk w tym, że jeśli wszyscy troje byli na pasach, to znaczy, że każdy z nich uznał, że droga jest wolna.
~das 5-10-2013 19:04
Mam nadzieję że oskarżyciel posiłkowy wykaże się choć odrobiną myślenia i jako jedyny z tego ... od razu złoży odwołanie, bo tak "kara" to zwykłe pośmiewisko ze sprawiedliwości. Sędzia niech lepiej na siłownię pójdzie a sprawiedliwość zostawi tym którzy się na tym naprawdę znają.
~ 5-10-2013 20:19
2 lata co to ma byc ???????????? Powinno byc 10 lat !!!! Ktos chyba dostal premie nadzwyczajna ? Jak tak mozna za byle co ludzie dostaja wyroki po rok dwa a tu co???? Wstyd dla sedziego prokuratora i calej polski.
~Skandal 5-10-2013 21:35
ŻADNEGO POZYTYWNEGO KOMENTARZA ODNOŚNIE WYSOKOŚCI WYROKU. DOCHODZI KOLEJNY NEGATYWNY- ODE MNIE. TEN WYROK TO KPINA. TEN WYROK TO NIE PRZESTROGA, TO WRĘCZ ZACHĘTA. BRAK SŁÓW. ZOBACZCIE CO ZA SĘDZIOWIE ZASIADAJĄ W JELENIOGÓRSKICH SĄDACH.........
~ 5-10-2013 22:00
Tylko 2 lata więzienia??? Jeśli sąd wydaje taki wyrok, żeby młodocianego sprawcę "wychować", to powinien umieścić go tam, gdzie rzeczywiście zostanie wychowany, np. wolontariat przez wiele lat w hospicjum, bez prawa opuszczania go.
~jaaac 5-10-2013 23:04
szkoda,ze kazdy sie wypowiada,a nie wie jaka sytuacja jest w rodzinie chlopaka. dlaczego musial dopus...ć się kolejnych przestępstw. nikt nie wie,w jakim jest stanie po tej "katastrofie". fakt, 2 lata to trochę przesada,ale bądźmy realistami. Tej 3 zmarłych życia nie cofniemy,a chłopak będzie miał "zajechaną" psychike do końca życia... już wygląda jak cień człowieka
~ 5-10-2013 23:51
Coś tu śmierdzi!!! Wszyscy się z tym mordercą od początku cackali. Wiem z dobrej ręki, że do jeleniej jedzie TVN. Narobią wiru na całą Polskę. Przymuszą poprzez presję dziennikarską Prokuratora do apelacji i sąd w II instancji do w miarę normalnego wyroku tzn gdzieś na moje oko w granicach 5 -6 latek.
~Sad 6-10-2013 5:41
Z drugiej strony skoro sędzia określił tą "karę" surową i ku przestrodze TO ILE DO ******* DOSTAJĄ INNI MORDERCY???? Po dwa tygodnie???
~ 6-10-2013 6:07
do ~jaaac - o jakich DODATKOWYCH przestępstwach piszesz?
~ 6-10-2013 6:11
"Faktem jest, że kurs był na zlecenie osoby dorosłej, ale zgodnie z prawem przekazanie pojazdu osobie nieletniej jest wykroczeniem i osoba, która się tego dopuści nie ponosi winy za ewentualne konsekwencje – dodał sędzia G. Stupniki. " - a to jest kuriozum!!! Jeśli to jest wykroczenie to jak najbardziej sprawca wykroczenia ponosi winę, a co najmniej winien zostać ukarany!!! I co, ta STARA, KTÓRA KAZAŁA MU SIADAĆ ZA KIEROWNICĘ, jest BEZKARNA???
~cieplik to j 6-10-2013 9:30
to kuzyn temidy,i wyrok taki jest
~Robson 6-10-2013 11:44
Komentarz do tekstu "obiektyw", który pisał: Zastanawiam się czy wszyscy "oburzeni" na wyrok czytali przepisy, na podstawie których sąd skazał oskarżonego. Jeżeli przepis dopuszcza karę pozbawienia wolności np. do 3 lat, t sąd nie może skazać kogoś na 5. Pomyślcie ludzie i trochę szacunku do profesjonalistów. Zabił koleś trzy osoby - zamiast 5 lat dostał 2 lata. Pytanie ile osób powinien zabić, żeby dostać maksymalny wymiar? Czy wśród zabitych powinna być matka/babcia sędziego? Kiedyś wysyłano prawie wszystkich chłopaków na 2 lata łagru do koszar tylko dlatego, że skończyli określony wiek.
~do Robson 6-10-2013 15:15
Nie doczytałeś drugiej części art. 177 KK? "Art. 177. § 2.k.k. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." - OSIEM LAT, A NIE TRZY, JEŚLI NASTĘPSTWEM WYPADKU JEST ŚMIERĆ INNEJ OSOBY, więc mógł dać nawet osiem, może siedem - ze względu na młody wiek
~ 6-10-2013 15:15
piotruś nie odpus wyroku ,mama była kochana osoba dlatego jej smierc jest okropna
~ 6-10-2013 15:19
Piotrus nie odpuszczj wyroku mama byla kochającą osoba dlatego jej smierc była wielką tragedia
~Goscinnie 6-10-2013 16:27
A tu prosze 10 lat za kradziesz zupek http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/ukradl-pudlo-zupek-blyskawicznych-grozi-mu-10-lat,359824.html Jelenia ma pecha do prezydentow i innych decydentow . Ho
~terka 6-10-2013 17:41
kpina za śmierć 2 lata a za kradzież batona 5 lat kara śmierci lub dożywocie taka powinna być kara jadą jak ... po ulicach zwłaszcza wieczorami pytanie gdzie jest policja wieczorem powinny być patrole tata da kasę na autko i synek zap... a jak by sam zarobił może by dbał o nie i bezpieczeństwo innych
~sdfdfs 7-10-2013 14:45
A mogli go skazać za prędkość i dostałby tylko mandat... . Ciekawe kiedy ludzie wezmą sprawy w swoje ręce... Przecież to jest jakiś dramat...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Finisz remontu szpitala

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Roboty na Dworcowej

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
973
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%