MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Sprawa zabójstwa w Filharmonii ciągle w toku

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 grudnia 2013, 8:36
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
Jeleniogórski sąd uchylił decyzję prokuratora o umorzeniu postępowania w sprawie niedopełnienia obowiązków przez dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej Zuzannę Dziedzic i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Ósmego marca br. w Filharmonii doszło do podwójnego zabójstwa. Oskarżony o nie 29–letni pracownik tej instytucji Michał M. cały czas przebywa w areszcie i czeka na akt oskarżenia.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, chodzi o zabójstwo 27–letniej harfistki z Warszawy Victorii, Anny J. oraz 60–letniego ochroniarza z Jeleniej Góry. Kobieta została najpierw zgwałcona, a następnie uduszona. Znaleziono ją w pomieszczeniu hotelowym na pierwszym piętrze Filharmonii Dolnośląskiej. Ochroniarz z Jeleniej Góry znaleziony na parterze został najprawdopodobniej uduszony paskiem od spodni. Miał też rany na całym ciele.

Zarzut niedopełnienia obowiązków przeciwko dyrekcji złożyli rodzice zamordowanej artystki. Sprawa była badana przez prokuraturę, która umorzyła śledztwo. Oskarżyciele odwołali się jednak od tej decyzji i skierowali sprawę do sądu.

- Sąd odrzucił decyzję prokuratora o umorzeniu śledztwa i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania z zaleceniami - mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. – Rodzice zamordowanej kobiety zarzucają dyrekcji niedopełnienie obowiązków, przez co sprawca mógł wejść i zostać w filharmonii w nocy, kiedy doszło do zbrodni – dodaje sędzia A. Wieja.

Sprawa została wyłączona z jawności. Podobnie, jak postępowanie przeciwko podejrzanemu 29-letniemu Michałowi M. z Jeleniej Góry. Mężczyzna był pracownikiem technicznym Filharmonii Dolnośląskiej. Po zbrodni próbował uciec i ukryć się. Został zatrzymany pod Katowicami. Obecnie oskarżony przebywa w areszcie.

- Cały czas czekamy na opinię biegłego i jeśli ją otrzymamy, być może uda nam się przekazać akt oskarżenia do sądu w najbliższym czasie – mówi prokurator Violetta Niziołek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Czytelniczka: drogo i brudno

Odpust na Śnieżce

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~ 28-12-2013 8:58
opinia biegłego, ale czego ma dotyczyć?
~jasm 28-12-2013 11:19
Jak widać biegły się bardzo spieszy z wydaniem opinii, być może potrwa to jeszcze ze dwa lata. Współczucia dla rodzin ofiar Michała, tyle czasu muszą czekać na sprawiedliwość.
~ 28-12-2013 12:55
No nareszcie coś sie ruszyło. Mam nadzieję, że prokurator nie będzie chciał znowu zamieść sprawy pod dywan i Pani dyrektor poniesie konsekwencje swoich bezmyślnych działań! To co się dzieje w filharmonii to jest jakiś koszmar! Ta kobieta postradała rozum!
~mówią inni 28-12-2013 14:14
ważny fakt: dyrekcja zwolniła wcześniej z pracy tego "technicznego" za jego skandaliczne zachowanie w Filharmonii w stosunku do pań i dziewczyn z Orkiestry. Jego dewiza, że żadnej niezamężnej nie popuści, była wszystkim znana, bo te niemężatki faktycznie musiały przed nim uciekać i chować się, ponieważ je napastował seksualnie. Wiedziała o tym dyrekcja, pracownicy, rodziny. Aż w końcu został zwolniony. Ale dlaczego dyrekcja znów go zatrudniła i pracował aż do chwili tej tragedii - to wiedzą tylko niektórzy. Nie doszłoby do tej masakry, gdyby go już nie było.
~do mówią inn 28-12-2013 16:09
A dyrektorka jest mężatką ?
~### 28-12-2013 16:13
Ma dobre plecy że niema wyroku
Piipi Jelonkowa 28-12-2013 16:44
.dlaczego mezczyzni sa mordercami ?
~ 28-12-2013 17:30
To jest grajdoł Jeleniogórski, tu rządzą swojaki, [ PRL=PO] tutaj strach wychodzić w dzień.
~Piipek 28-12-2013 17:33
Gdyby nie kobieta, toby morderstwa nie było. SMUTNE ..
~ 28-12-2013 17:53
Sprawę nie powinna prowadzić prokuratura i policja jeleniogórska. W filharmonii organizowała pani Dziedzic huczne świętowanie dnia policji, przyjeżdzały osobistości z PO p. Schetyna, Pokój,prezydent miasta, starosta, zamykano ulicę z trakcie trwania imprezy. Trwało to kilka lat z rzędu, tak, że są to okoliczności świadczące,że pani Dziedzic wspaniale układała się z policją i prokuraturą !! Zastanawiające kto te imprezy finansował !!
~A29. 28-12-2013 18:37
Ukarać go, mam nadzieję że nie wypuszczą go szybko.
~sf 28-12-2013 18:57
Filharmonia i Zdrojowy Teatr Animacji to ostatnie instytucje kultury w Jeleniej Górze, które maja coś do zaoferowania, w szczególności dla dzieci. Poranki muzyczne, niedzielne spotkania dla dzieci- to wszystko powstało pod rządami Pani Dyrektor. Kiedy zdarzyła się tragedia i zabójstwo prorokowałem, że ktoś na tej bazie będzie chciał zmienić dyrekcję i wsadzić swoich ludzi. No i miałem rację, co widać po nagonce w komentarzach i niektórych wypowiedziach w innych mediach. Jak można, będąc przy zdrowych zmysłach, łączyć makabryczną zbrodnią wariata z działaniami Dyrekcji? Lepiej od razu napiszcie kogo chcecie wsadzić na stołek. Wiadomo, że będzie związany z jedną z dwóch partii, ale kto konkretnie?
~smyczki 28-12-2013 21:00
Ta Dziedzicowa powinna dawno odejść. Najlepiej na emeryturę. Jest tyle zdolnej młodej kadry z doskonałym przygotowaniem i bardzo dobrym słuchem to oni powinni zastąpić tą emerycką dyrektorke.
~Pracownik 28-12-2013 22:13
Zamordowana miała 25 lat to po pierwsze. Dziennikarze niech piszą zgodnie z etyka a nie bzdury. Michał nigdy nie byl zwolniony z pracy to po drugie. Miał matke chora i nie bylo go w pracy 2 dni i bal sie zwolnienia. Wpuscił go ochroniarz, nie pierwszy raz. A ochroniarze sa z firmy zewnetrznej i odpowiadaja przed swoim przełozonym. Czy jakby ktos poszedł do Biedronki sie przespac bo nie ma gdzie, to ciekawe czy ktos by wpuscił. A moze tak. Monitoring powinien byc przegladany po kazdej słuzbie, to moze by sobie z firmy nie robii prywaty, bo im sie w nocy nudzi. No to sie stało. Szkoda Pana ochroniarza, ale nie miał prawa wpuszczac nikogo.
~Pracownik 28-12-2013 22:16
I kazali mu wychodzic przed 7 zanim ktokolwiek przyjdzie. To układy jego z ochroniarzami. Co ma do tego P. Dyrektor czy kierownik. Szef firmy zewnetrznej ztrudniajacej ochroniarzy powinien sie tłumaczyc jak ich rozliczal. Czy przegladal monitoring, co robią podczas słuzby, czy spią itd..
~do pracownik 28-12-2013 22:53
To ochroniarz przyjmował do pracy bandytę?
~prawo 28-12-2013 23:00
Dyrekcja jest odpowiedzialna, koniec, kropka. Nepotyzm jest wynikiem brakoróbstwa i tragedii innych osób. tego za wiele, iż nie ponoszą konsekwencji bezmyślni pewni stołków perfidni wyjadacze. Tak jak np, też dyrektorki sanepidu posuwające się do zagrażania zdrowiu i życiu - zatrzymanie służb ratunkowych przed udzieleniem pomocy - czym jest? wpływają na innych.... Pani Dziedzic sama winna uderzyć się w pierś,,,, ale i po co? Żenada,iż Polska to kraj, w którym prawo dla jednych łaskawe, pobieżnie skłaniane w kierunku nie wyjaśniania sedna spraw------.......
~grf 29-12-2013 2:05
Jestem zszokowany brakiem jakiegokolwiek poczucia winy, brakiem honoru u pewnych osób. Dyrektor odpowiada za swoich pracowników. Kropka. Podwładny Zuzanny Dziedzic zamordował ze szczególnym okrucieństwem dwoje ludzi, w tym zaproszoną artystkę, na terenie Filharmonii Dolnośląskiej, na terenie instytucji, którą rzeczona Z. Dziedzic zarządza. Gdzie tutaj miejsce na jakiekolwiek wątpliwości??? Skoro facet nie przestrzegał regulaminu FD (nocował tam wielokrotnie), należało go zwolnić! Skoro ochroniarze przymykali na to oko, należało zmienić firmę ochroniarską! Odpowiada za to dyrektor! Skończmy wreszcie z tolerowaniem bajzlu w miejskich instytucjach, to z tego powodu doszło do tragedii!
~ 29-12-2013 6:13
W cieplicach za hit @ run 3 trupy chlopak dostal dwa lata. Tu tez odpowiedzialni maja plecy i nie bedzie wyroku.
~Konkubent 29-12-2013 10:01
Ludzie, dajcie spokój...Koniec końców sprawa odpowiedzialności pani Dz. zostanie i tak zamieciona pod dywan. Na jakim świecie Wy żyjecie ? W jakim kraju ? Komuna się u nas skończyła (podobno), ale dalej tak jest, że na układy nie ma rady i ręka rękę myje. ... który zamordował tych ludzi zostanie ukarany, ale tylko on, a pani dyrektor pewnie uśmiecha się pod nosem bo wie że nikt jej nie ruszy. Szkoda, że nikt nie zrobi porządku z tym bajzlem w filharmonii przy okazji tej tragedii.
~do sf 18;57 29-12-2013 13:11
Za to że kryminalista powiesił się w celi, konsekwencje poniósł pan minister sprawiedliwości Ćwiąkalski i musiał odejść. Co na to p. Dziedzic i instytucja to nadzorująca.
~Hahaha 29-12-2013 14:04
Rozumiecie to? Ciągle w toku. Nieważne, że gościa złapali i miał krew na rękach i wszystko widać na monitoringu. Jeszcze najlepiej go wypuśćcie, albo wrzuccie do psychiatryka na pół roku i myślcie, że wszystko będzie OK. Życzę ..., który to tak przeciąga, aby sam się najlepiej przekonał, jaki ten pan jest niebezpieczny, co by nie miał wątpliwości!!!
~mafia 29-12-2013 16:25
http://socjolog61.neon24.pl/post/102677,praktyczny-przewodnik-po-art-212-k-k
~pracownik 29-12-2013 18:31
A moze Ministra Transportu zwolnic za wypadki na drogach? Jaka tu wina Pani Dziedzic???. Ona nic nie wiedziala, ze ochroniarze wpuszczali kolege i wypuszczali zanim przyszedł personel. Zreszta kilkakrotnie a nie nocował tam stale
~emerytka 29-12-2013 19:18
A co ze zbrodnią ma wspólnego dyrektorka ?Naprawdę w naszym mieście jest tylu oszołomów co piszą nie zastanawiając się nad sensem.Ciekawe czy powtórzyłbyś to jeden z drugim patrząc Dyrektorce w oczy?Ale anonimowość chroni i pozwala na wypisywanie bzdur.Kiedyś trzeba się będzie rozliczyć z każdego słowa i odpokutować za oszczerstwa.
~Rencista 29-12-2013 19:34
Renciści na rentę, a emeryci na emeryturę, a nie do zarządzania instytucją.
~AJ 29-12-2013 20:38
Do rencista?: a prostaki gdzie?
~ 29-12-2013 20:42
Poncjusze Piłaci
~ 29-12-2013 20:49
Ad. 19:34. Renciści i emeryci nie na rentę-emeryturę lecz do eutanazji. Reszta - w wieku produkcyjnym - do zarządzania instytucjami ZUS lub OFE. DOLNOŚLĄZAK
~fwf 29-12-2013 22:07
Jasne. A jak jakiś pracownik KGHM na przykład będzie miał wypadek samochodowy w pracy, zwolnić prezesa. Jak na lekcji WF uczeń złamie nogę- zwolnić dyrektora szkoły. d...le.
Piipi Jelonkowa 29-12-2013 22:33
..do - [~ 27] .. ~ CIEKAWE? ..czy *mezczyzni sa przeciwnikami aborcji ??
~gr 30-12-2013 0:04
@fwf - lekcja WF to dobre porównanie ponieważ Filharmonia opiekuje się swoimi gośćmi jak szkoła uczniami. Jeżeli dyrektor szkoły zatrudni wuefistę, który, posłużę się twoim porównaniem, złamie uczniowi nogę albo, co miało miejsce w FD, zgwałci go ze szczególnym okrucieństwem i zamorduje (sic!), to, odpowiadając na twoje pytanie, tak, ów dyrektor ponosi odpowiedzialność!!! Czy to tak trudno zrozumieć?
~gr 30-12-2013 0:05
@pracownik - "Ona nic nie wiedziala, ze ochroniarze wpuszczali kolege i wypuszczali zanim przyszedł personel" - pracownik, ty bronisz Z. Dziedzic, czy ją pogrążasz? Moim zdaniem pogrążasz, bo jeśli ona nie wie, nie kontroluje tego, co się dzieje na terenie PODLEGŁEJ jej instytucji i ta niewiedza, ten brak kontroli, prowadzi do tak strasznej zbrodni to... to ja się boję zarówno Z. Dziedzic jak i takich pracowników jak ty
~Do AJ 30-12-2013 8:53
A idź, gdzie chcesz...
~Pracownik 30-12-2013 14:24
A gdzie powinien trafić. Jasne że do Psychiatryka tyle ze na całę zycie. Takich ludzi trzeba izolowac. I powinni byli to zrobic rodzice a nie udawac ze problemu nie ma. Winni - rodzice.
~do 14:24 30-12-2013 22:44
Jeśli ten pracownik był chory psychicznie, a wiedziało o tym jego otoczenie (czyli także współpracownicy), to ono za to odpowiada, a nie rodzice. Co oni do tego mają? On z nimi nie mieszkał, jak wynika z artykułu. Czy ktoś z was interweniował w tej sprawie kiedykolwiek? Ty - Pracownik - także powinieneś był zareagować, jeśli widziałeś, że z nim nie wszystko w porządku. To jest zadaniem otoczenia takiej osoby, aby zareagować na jej zachowanie, jeżeli stwarza zagrożenie swoim zachowaniem. Nikt z was tego nie widział? Czy był poddany badaniu lekarskiemu, jeśli coś było nie tak w jego zachowaniu, a pracownicy i przełożeni to widzieli? Ja nie znam tego człowieka, ale z komentarzy wyłania się trochę inny obraz niż z artykułu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Rozbiórka „Kuźnicy”

Śmierć na żwirowni

Papierosowy gang rozbity

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%