MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Sprawa śliska i dziurawa

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Miejski Zarząd Dróg i Mostów odbiera wyróżnienia za dobrą pracę, ale w mieście wciąż są miejsca, którymi raczej nie powinien się chwalić.

Jedno z nich to zakręt pod wiaduktem kolejowym przy Osiedlu Robotniczym i wlocie w ulicę Drzymały. Od lat spod resztek położonego tam asfaltu prześwituje poniemiecka kostka brukowa. Jej położenie okazało się bardziej solidne niż bituminiczne warstwy układane tam przez naszych drogowców.

Miejsce jest niebezpieczne: ostre zakręty wymagają zdjęcia nogi z gazu. Kiedy z powodu remontów Podwala i Mostowej, to właśnie Osiedlem Robotniczym i Drzymały kierowany był ruch w stronę Zabobrza, trudno było o szybką jazdę ze względu na korki.
Teraz auta jeżdżą tamtędy rzadziej. Niektórzy kierowcy szarżują. Twarda kostka nabiera właściwości lodowiska, kiedy spadnie deszcz. – Jest bardzo ślisko. O stłuczkę nietrudno – przekonuje Jarosław Mazurski, jeden z kierowców z Zabobrza.

Osobna sprawa to dziury i wyboje, jakie od dawna się tam tworzą. Jezdnię trzeba łatać po każdej zimie, bo położony prowizorycznie asfalt nie jest odporny na skoki temperatury.

W remontowych planach MZDiM wspomnianego odcinka jezdni, niestety, nie ujęto. – A można by się nim zająć choćby przy okazji prowadzonych w pobliżu prac przy ulicy Wiejskiej – mówią pobliscy mieszkańcy.
W tym także piesi: fatalny jest stan chodnika. Na dziurach można się potknąć i wybić sobie zęby.
– Chyba nikt z zarządu dróg tędy nie chodzi – ironizują ludzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Alarmy bombowe

Z Leszkiem na Śnieżkę

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~mimi 21-05-2007 8:08
Matejki chyba też żaden z drogowców nie jeździ, na początku na samym zakręcie jest taka dziura, że tylko patrzeć jak ktoś koło urwie
~drogowiec 21-05-2007 8:34
ja bym prosił redakcje zeby zrobila zdjecia ulicy lubańskiej po remoncie bo jak ta praca zostanie odebrana tzn.ze w łape ktos dostanie. nowa nierówna nawierzchnia, stojące kałuże po deszczu obok studzienek, obrzeża bet.przy chodniku falują od 1 do 20cm, kratki sciekowe w drodze osadzone kazda na innej wysokości itd...? nawierzchnia wykonywana w czasie deszczu, ci co znają sie troche na tej robocie poprostu zamykają oczy jak tamtedy przejezdzają, – przerażenie – no i jaka kadra pracowników wykwalifikowanych..?, może z 3 razy ktoś stał z lizakiem przy zamknietym jednym pasie – kto na to pozwala...???
~drogowiec 21-05-2007 8:37
przy tak wykonywanych pracach – kto bedzie pokrywał koszty ponownego remontu, utrudnien w ruchu itp. nikt tego nie pilnuje – brak słów
~Kizior 21-05-2007 9:24
Pod wiaduktem asfalt zerwano specjalnie aby obniżyć jezdnię i spowodować możność mieszczenia się pod nim pojazdów ciężarowych. Przez lata położonych kilka warstw spowodowło podniesienie się jezdni o prawie 30 cm.
~tomek 21-05-2007 12:00
Drogowiec– to co piszesz to już dawno opisywałem. Zabezpieczenie prac drogowych w JG jest tragiczne.To cud , że jeszcze nie było ofiar, ale jak długo..... Jakość– tragiczna, w Sobieszowie remontowano most– nie skończyła się zima i zbrojenie wyszło z betonu, po ponownym nalaniu cienkiej warstwy znów skruszał beton i mamy zbrojenie na wierzchu.Gdzie inspektorzy nadzoru– jak takie coś przyjmują to niech płacą z własnej kieszeni za ponowną naprawę. W jelonce nie ma rzadnej kontroli nad jakością prac drogowych–aby dziś, a jutro choćby potop,ehhh szkoda gadać. Mieszkańcy to widzą, ale włodarze maja klapki na oczach i uszach......a może chodzi o coś innego.
~Jacol 21-05-2007 12:28
MZDiM dostaje wyróznienia za chyba za likwidowanie bezrobocia w Polsce !!! Wpadli na pomysł że jak będą partolili robote to zanim skończą to już trzeba będzie remontować i będzie robota no i zatrudnienie dla paru lumpów, bo fachowców to raczej tam się nie znajdzie zwłaszcza w KR Siedlęcin gdzie aby zaczeli jakoś się ruszać to muszą wypić po nalewce na twarz. Ciekawe czego Policja się tym nie interesuje ?
~gl0dny 21-05-2007 12:29
A moze by tak po prostu zerwac ten asfalt i wyrownac kostke? Nie trzeba bedzie co roku klasc nowych łatek, a kierowcy...niech się nauczą zwalniać, albo niech płacą z ubezpieczeń za swoje szarże!
~rys 21-05-2007 13:00
Tejo – ta kostka jest z czasow komuny i chwala nalezy tym co ten kraj rozgrabili i nigdy nic dobrego niedokonali.
~Zibij 21-05-2007 13:05
To przejście to TRAGEDIA tędy prawie całe ZABOBRZE wraca z centrum miasta do domu. Zabrakło jeszcze fotki ulicy w stronę ,,garbatego mostku,, – po prostu s.. Pozdrawiam Pana dyrektora M.Z.D.M. i zapraszam na spacerek (piechotką). A swoją drogą czy radni z Zabobrza coś w ogóle widzą?. Panowie i Panie ściągnijcie te różowe okulary. Czas na zmiany!!!
~jpg 21-05-2007 14:43
Ten samochód na zdjęciu pasuje do tej drogi. HE he he he he he he.........
~Ktoś 21-05-2007 15:24
Przy zjeździe do DODNu na samym dole jest potężna dziura wzdłuż drogi, tak duża, że poszła mi opona w rowerze, jak w nią wjechałem – a co dopiero mają powiedzieć kierowcy samochodów??? Poza tym, parking obok tego ośrodka to jedno wielkie błoto.
~MINA 21-05-2007 20:13
No prosze. Wyroznienia odbieraja a dziury pod wiaduktem juz 15 lat strasza i zwichaja kostki pieszych... hm, hm.....
~Zdzisław Pisarek 14-03-2008 12:25
Zarząd dróg zajmuje się tylko bezsensownym ustawianiem znaków np.Ustawiono znak zakaz zatrzymywania i postoju przy ulicy Paderewskiego w miejscu gdzie nie występują kolizje ,a przy salonie Renaut w majestacie prawa można się zatrzymywać i parkować po interwencji p.Dzięciłowskiego u kierownika Zarządu dróg i mostów znak posłusznie przesunięto niby dla kierowców korzystających z warsztatu natomist dalej parkują tam samochody należące do salonu przez co wjazd od ulicy Jana Pawła jest dalej utrudniony a ponoć miało być lepiej Po rozmowie z kierownikiem p.Kaczorem oświadczył że trzeba czekać jeszcze rok jak salon ma być przeniesiony to przywróci możliwość Zatrzymywania i postoju Dziwię się wjaki spsób p.Dzięciołowski to załatwił a może p.Kaczor jest na usługach salonu Renaut i ustawia znaki nie w/g projektu lecz w/g zaleceń p Dzięciołowskiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strategia rozwoju

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Odkrycia w kościele

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Dla bezpieczeństwa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
184
Tak
40%
Nie
51%
Nie wiem
9%