MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Spowalniacz na Zachodniej naprawiony

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 maja 2016, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od dwóch miesięcy na naszej ulicy jest zniszczony spowalniacz drogowy i mimo licznych zgłoszeń do zarządu dróg i mostów, nikt nie czuje się w obowiązku, by go naprawić – skarżył się pan Radosław mieszkający przy ul. Zachodniej w Jeleniej Górze. – Do mnie taka informacja nie dotarła, ale oczywiście naprawimy ten próg spowalniający – zapewniał Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. I słowa dotrzymał.

Zdaniem naszego Czytelnika, brak progu spowalniającego na ul. Zachodniej powoduje, że kierowcy jeżdżą o wiele szybciej i mniej uważnie. – Tylko czekać, aż dojdzie tu do tragedii – mówił z końcem kwietnia br. pan Radosław. – Nie wiem, dlaczego nie możemy się doprosić naprawy tego spowalniacza, ale wydaje mi się, że zbyt skomplikowaną czy kosztowną inwestycją to nie jest. Część tego progu do niedawna leżała obok jezdni i wystarczyło ją przykręcić do podłoża. W ostatnim czasie jednak już zniknęły te ruchome elementy, więc trzeba będzie je najprawdopodobniej dokupić – dodaje Czytelnik.

Piotr Dyła odpowiada, że takie usterki usuwane są w kolejności zgłoszeń, ale nie później niż w ciągu dwóch tygodni. - Gdybyśmy mieli takie zgłoszenie, najprawdopodobniej próg spowalniający byłby już naprawiony, ale do tej pory informacja o zniszczonym elemencie do mnie nie dotarła – mówił z końcem kwietnia br. wiceszef Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Oczywiście próg zostanie naprawiony w najbliższym czasie – dodał i słowa dotrzymał. Obecnie próg jest już naprawiony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Odpust na Śnieżce

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~rty 9-05-2016 9:48
Normalnie news dnia. Brawo jelonka.
~II sort 9-05-2016 10:33
... i słowa dotrzymał! - jak to wzniośle brzmi! A na ul. C.K.Norwida postawiono znak: zniszczona nawierzchnia i ilokroć tamtędy przejeżdżam, mam "poczucie winy", że to ja przyczyniłem się do tego "zniszczenia" (choć mam na swoją obronę: w małym stopniu)! Widocznie muszą minąć następne lata, lub połamać się kolejne zawieszenia w autach, by "coś" drgnęło...
~Ja 9-05-2016 12:28
Do Zarzadu Drog i Mostow prosba od mieszkancow ul .Powstancow wielopolskich 24 i 21 o naprawe drogi na samym zakrecie z ulica Lipowa na pasach .Sa duze wyrwy ulica sie zapada i w budynkach czujemy wstrzasy przy kazdym przejezdzajacym samochodem .Szyby drza i odczuwamy to w mieszkanaich .Zapraszamy ..
~ 9-05-2016 12:29
Na zachodniej to oswietlenie trzeba zrobic porzadne bo w nocy ciemno jak w d...!!!!Na ulicy obok postawili piekne ledowe latarnie!!!
~ 9-05-2016 14:07
Na zachodniej to oswietlenie trzeba zrobic porzadne bo w nocy ciemno jak w d...!!!!Na ulicy obok postawili piekne ledowe latarnie!!!
~KOT znaczy KOD 9-05-2016 16:35
PROTEST! Nie dla spowalniaczy naszej wspaniałej dobrej zmiany!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Spotkanie z przeszłością

Zatrzymany za narkotyki

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
560
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%