MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Spotkanie ze studentami o zagrożeniach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 października 2019, 14:19
Aktualizacja: Sobota, 5 października 2019, 7:18
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie ze studentami I roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udział w spotkaniu wzięli: podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej, sierż. szt. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz mł.asp. Jacek Drytko i sierż. szt. Krzysztof Malinowski z Wydziału Ruchu Drogowego.

Funkcjonariusze na początku zapoznali studentów ze strukturą oraz rekrutacją do policji. Kilkudziesięciominutowe wykłady dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz po użyciu środków odurzających. Ponadto policjanci poinformowali o zagrożeniach wynikających z rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Przypominali również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Mówili o konsekwencjach prawnych, grożących za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a także wskazali na zagrożenia w dyskotekach, pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ponadto policjanci poinformowali o zagrożeniach w sieci oraz w jaki sposób należy postępować, w sytuacjach, kiedy padnie się ofiarą oszustwa. Było o oszustwach i kradzieżach na szkodę osób starszych i prośba, aby studenci uczulili swoich najbliższych na tego typu sytuacje.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia. Na zakończenie każdy mógł porozmawiać z policjantami i zadać im pytania.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Centrum po remoncie

Była przychodnia – teraz będą mieszkania

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 4-10-2019 15:44
Dlaczego nie karzą nosić odblaski , złomiarzom , menelom , złodziejom ,będą widoczni
~P 4-10-2019 17:20
Zagrożeniem jest ukryta prostytucja studentek. HIV WZW inne syfy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Przygotowania do chłodów

Zmiana na skrzyżowaniu

Zbigniew Zamachowski w Teatrze Norwida

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
376
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%