MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Spotkanie z teatrem w willi noblisty

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 października 2018, 6:18
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2018, 7:44
Autor: WAC
Fot. organizator
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmana w Jeleniej Górze – Jagniątkowie zaprasza dziś i jutro (26 i 27.10) o godzinie 18.00 na wyjątkowy spektakl teatralny „Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa”. Scenerią przedstawienia będzie wnętrze Hali Rajskiej willi Gerharta Hauptmanna.

Punktem wyjścia spektaklu jest przyjazd w 1946 roku malarza Johannesa Maximiliana Avenariusa (zwanego Johmą) do pustego już domu w Jagniątkowie, z którego kilka dni wcześniej wyprowadzili się wszyscy domownicy i wywieziono trumnę ze zwłokami pisarza. Powracają wspomnienia, kiedy to w „Łąkowym Kamieniu” tętniło życie towarzyskie a stojącemu na skraju ubóstwa malarzowi, noblista dał wolną rękę. Artysta przyjął zlecenie na „raj na ziemi”, dzięki któremu odmieniło się wszystko…
 
W rolę Avenariusa wcielił się jeleniogórski aktor Jacek Paruszyński. On też dokonał adaptacji wspomnień malarza uzupełniając je o faktograficzną książkę Janusza Skowrońskiego „Zapomniane tajemnice Karkonoszy”. Nad realizacją dźwięku i świateł czuwać będzie Marek Oleksy. Przy spektaklu współpracowali także Emil Mendyk i prof. Krzysztof A. Kuczyński.
 
Warto dodać, że widzowie – zamiast programu teatralnego - otrzymają w prezencie książkowe polsko-niemieckie wydanie wspomnień Avenariusa w tłumaczeniu Małgorzaty Urlich-Kornackiej, bogato ilustrowane zdjęciowo.

Ceny biletów: 15,00 zł (normalny), 10,00 zł (młodzież, seniorzy+60). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (osoba do kontaktu – Ewa Rzempała, przyjmowanie rezerwacji w godz. 9.00-16.00, tel. +48 75 755 32 86 wew. 14, email: kontakt@muzeum-dgh.pl).

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zapuszczone okolice Drzymały

Bobry na Zabobrzu

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2059
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%