MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Spotkanie z seniorami: jak unikać oszustw

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 stycznia 2015, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
W Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie słuchaczy Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z policjantami. Głównym tematem było przekazanie wszelkich informacji dotyczących oszustw, których ofiarami padają osoby starsze. Udział w spotkaniu wzięło około 60 osób.

W spotkaniu ze słuchaczami udział wzięły policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze: podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej oraz st.asp. Danuta Razmysłowicz z Wydziału Prewencji.

Podczas spotkania policjantki omówiły działania prewencyjne prowadzone przez policję jeleniogórską, skierowane na bezpieczeństwo seniorów, a także programy „Bezpieczny senior „ i „Bezpieczne osiedle”.

- Głównym celem spotkania było uczulenie słuchaczy i ich rodzin oraz znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Wskazanie sposobu ich działania oraz w przypadku kiedy dojdzie do przestępstwa, w jaki sposób reagować. Policjantki omówiły działanie oszustów na wnuczka, córkę, funkcjonariusza CBŚ, policjanta, pracowników społecznych , zdrowia , itp. – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

MZK i... wrzosy

Wraca pomysł łączenia muzeów

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Rico 27-01-2015 8:22
Pilnowanie osób starszych przed oszustami i nie tylko powinno być zapewnione przez ich rodziny,czyli dzieci.Jeżeli same nie mogą to powinni zatrudnić,wyznaczyć osoby do opieki swoich rodziców.Osoby starsze nie są w stanie same obronić się przed coraz nowszymi sposobami przestępców, a z całym szacunkiem dla Policji nie jest ona w stanie sprostać temu problemowi w 100%.
~fanfantulipa 27-01-2015 9:03
celem spotkania było uczulenie słuchaczy i ich rodzin oraz znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotne. a kto młodych ostrzeże przed psełdo byznesmenami z JG, fundacjami ,mrówkami całymi,para bankami amberami,itd............
~ 27-01-2015 11:53
Co do oszustw to wydaje mi sie że wystarczy nie słuchać Maryja Radio nie reagować na apele ojca dyrektora na temat zbiórek funduszy nie wychodzić z domu jak gra wośb i oczywiście nie słuchać oszustw wypowiadanych przez polityków. Cała reszta to przy tym błahostki i wystarczy zdrowy rozsądek
~ 27-01-2015 22:49
jeśli są chętni do słuchania to super a o bezpieczeństwie nigdy dość super
~hexe 27-01-2015 23:46
Rico - rodziny osób starszych też muszą od kogoś o tych metodach usłyszeć - oczywiście można grzebać w necie ale najlepiej jest usłyszeć to od kogoś kto zajmuje się tym w praktyce. chętnie wybiorę się z moją mamą na takie spotkanie aby uczulić ją na tego typu wypadki , bo ostatnio wydzwaniają do niej z ofertami darmowego badania całego organizmu ...a ja próbuję ją przekonać , że to naciąganie na zakup jakiegoś sprzętu . Mama twierdzi, że nie słyszałam jej rozmowy z tymi co zapraszają, wiec nie wiem czy to oszuści. Raz dała się nabrać Polskiej Telefonii Stacjonarnej i obawiam się kolejnych przypadków.
~ 29-01-2015 10:50
Do Rico- a co proponujesz, gdy taka osoba jest samotna?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

To jest antywitacz

Identyfikacja wizualna

Kursy zawodowe za kratami

Budują ekopostojownię

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
729
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%