MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Spotkanie z pracodawcami w „Ekonomie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 czerwca 2013, 10:14
Aktualizacja: 11:01
Autor: Angela
O nowej podstawie programowej, oczekiwaniach pracodawców i możliwościach szkoły rozmawiano wczoraj (05.06) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze podczas seminarium, na które przybyli przedsiębiorcy wszystkich branż, w których kształci szkoła.

Spotkanie przebiegło pod hasłem „Współpraca Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych z pracodawcami w świetle starej i nowej podstawy programowej”.

- Mam nadzieję, że ministerstwo przygotowując nową podstawę programową dla uczniów lepiej przygotuje ich do wejścia na rynek, a my spotykając się z pracodawcami chcemy wspólnie wypracować takie metody pracy i umiejętności, by były one przydatne w miejscu pracy – mówiła Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. - Przedstawiliśmy też pracodawcom nowe wyposażenie, które zostało kupione do naszej szkoły w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego– dodała dyrektor J. Marczewska.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich branż, w których kształci jeleniogórski „Ekonom”: hotelarze, szefowie biur turystycznych, ekonomiści i handlowcy.

- Z uczniami tej szkoły współpracujemy początku istnienia naszych obiektów i trzeba przyznać, że nasz jeleniogórski "Hotelarz" wyróżnia się na tle innych tego typu szkół w Polsce, a przyjmujemy praktykantów z całego kraju – mówił Maciej Białek, dyrektor zarządzający Hotelem Relax w Karpaczu i restauracją Dwór Liczyrzepy. – Oni znają przepisy, wiedzą czego się spodziewać na praktykach i posiadają odpowiednie umiejętności. Mamy podpisaną umowę z zespołem szkół ekonomicznych, dzięki której jeden dzień w tygodniu przez cały rok szkolny, uczniowie przebywają w naszych obiektach, gdzie uczą się praktycznego wykonywania zawodu. Mam nadzieję, że nowa podstawa programowa oraz takie rozmowy, jak dzisiejsze, pozwolą jeszcze lepiej przygotować ich do pracy i zapewnią im jeszcze większe możliwości rozwoju - dodał Maciej Białek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Bezmyślne palikowanie

Powstanie przedszkole

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Wild men 6-06-2013 12:04
Nie pracodawcy, tylko łowcy niewolników!!! Stawka 6 PLN/h. Hahahahahaha Kula w łeb, to za mało!
~ 6-06-2013 12:52
Gucia się nie da!
~starr 6-06-2013 13:09
....Pani Angelo,proszę sprawdzić....czy na pewno Pani rozmówca nazywa się Białek?
~ 6-06-2013 20:23
Za co i dlaczego Urząd Miasta Jeleniej G. płaci 10.064 zł dla p. Z. Czernow.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Nowa rada sportu

Serca pełne nakrętek

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
870
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%