MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie z piosenką poetycką i turystyczną w Radomierzu

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 21 lipca 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:31
Autor: Accipiter
Fot. Organizatorzy
Już w najbliższy piątek (22 lipca) i sobotę (23 lipca) w połowie drogi między Radomierzem a Janowicami Wielkimi koło tablicy Nadleśnictwa „Śnieżka” rusza Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Dobrych Myśli z Janowic Wielkich.

Przegląd „Polana” to, według organizatorów, kontynuacja spotkania z piosenką poetycką i turystyczną. Aby uczestnicy imprezy mogli odkryć piękno Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich, przegląd ma miejsce rok rocznie w innej wsi gminy Janowice Wielkie. I tak w ubiegłym roku odbył się w ruinach Zamku Bolczów pod nazwą „Rudawy Dobrych Myśli”.

Każdy uczestnik konkursu zaprezentuje dwie piosenki. Konkurs ma formę otwartą i skierowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, wykonujących utwory z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznej i studenckiej. Preferowane będą własne autorskie kompozycje, ale docenione zostaną również interesujące interpretacje wokalne znanych utworów z „krainy łagodności”. Utwór może zostać wykonany a capella lub z użyciem własnych instrumentów muzycznych.

Wśród wykonawców tegorocznej „Polany” będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. barda strajkowego i autora pieśni protestu Zbyszka Stefańskiego, legendarnego lidera zespołu Bez Jacka, a także znanych i cenionych laureatów ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki studenckiej, poetyckiej i turystycznej takich jak Bieguni, H'Ernest, Andriej Kotin, Włodzimierz Mazoń z zespołem Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane, Beata Osytek, Piotr Płaza, Ryszard Stańko oraz ZaMałoPiwa.

Program: 22 lipca (piątek) – koncert od godz. 18-ej, 23 lipca (sobota) – konkurs od godz. 12-ej i koncert od godz. 18-ej. Na miejscu będzie pole namiotowe. Po koncertach zaplanowano ognisko ze śpiewami do białego rana. Udział w Przeglądzie „Polana” jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej: www.przegladpolana.janowicewielkie.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa remont Krakowskiej

Sztuka sztucznej inteligencji w BWA

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~czeszka 21-07-2011 12:12
życzę lepszej pogody niż jest dzisiaj i mnóstwo widzów
~gitarą i... 21-07-2011 16:04
my też życzymy lepszej pogody, znamy z doświadczenie, jak deszcz może wszystko zepsuć...pozdrawiamy
~już jutro 21-07-2011 18:04
przyjeżdżajcie, polany starczy dla każdego, a scena już stoi!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

O rozpadających się górach

JGJ Festiwal za nami!

Studium na początek

Mają w nosie pieszych

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%