MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie z muzykami z filharmonii w Sobieszowie

Wiadomości: Sobieszów
Poniedziałek, 10 lutego 2014, 10:01
Aktualizacja: 10:10
Autor: agrzywacz
Fot. TED
Co miesiąc w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie odbywa się koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. W piątek (7.02) Marzena Drozdowicz, Rdardo EsCalante i Victor Martinez przy dźwiękach indiańskiego fletu wprowadzili uczniów w świat kultury Indian Ameryki Północnej.

Uczniowie nie tylko poznali nowe instrumenty tj. kenaczo, toyo, czakara, łankara czy dzszcz. Dowiedzieli się, jak naprawdę żyli Indianie, w co wierzyli, jak ubierali się na co dzień, co jedli i kim był szaman. Odkryli, że filmowy wizerunek czerwonoskórych nie zawsze jest zgodny z prawdą.

- Lubię chodzić na te spotkania, bo można się na nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy m.in. o instrumentach – mówiła Michalina. - A nam podobał się indiański i taniec i pióropusz - komentowały dzieci z klasy I a.

- Głównym celem koncertów jest rozbudzenie w dzieciach ich kreatywności i twórczych zachowań poprzez rytm, ruch, śpiew, taniec i aktywne słuchanie muzyki – wyjaśniała wicedyrektor szkoły Małgorzata Kruczkowska. - Dzieci z uwagą słuchają koncertu, a potem wspólnie z muzykami udają się w muzyczny świat zabaw, poznają różne instrumenty, mogą je dotykać i sprawdzać, jak wydobywają się z nich dźwięki, a przy tym wykazują naturalną spontaniczność i ogromną radość - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Nowe zasady kontroli drogowej  

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~słuchacz 10-02-2014 15:46
to chyba jakaś żenada ... to muzycy Filharmonii Dolnośląskiej ?
~joj 10-02-2014 20:47
z której Filharmonii chyba z Peru :)
~Baśka 11-02-2014 12:15
Cieszą mnie takie wiadomości, a nie tylko kto kogo zabił. Brawo SP 15 i Goście :)
~? 11-02-2014 17:44
tez mnie cieszy ale niech każdy wystepuje w swoich barwach,ani jedna osoba nie ma nic wspolnego z filharmonią dolnośląską
~Uczeń 12-02-2014 0:38
Koncertują muzycy z Filharmonii i zaproszeni goście. Na każdy występ przygotowany jest inny temat. Tym razem, uczniowie poznawali świat Kultury Indian Ameryki Północnej - muzykę, instrumenty, zwyczaje... Dziękujemy było super:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spore zainteresowanie dopłatami

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Radni KO przeciw kupcom?

Świętują Niepodległość

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
810
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%