MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Spotkanie z mitem dla dzieci od dzisiaj w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 lipca 2014, 6:46
Aktualizacja: 6:48
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
– W czwartek (3 lipca) obejrzymy wystawę rzeźby Rafała Boettner–Łubowskiego, poczytamy mity i pogawędzimy o nich. W piątek (4 lipca) zapraszamy do stworzenia wizerunku ulubionego bohatera mitycznego. Każdy otrzyma gipsową maskę, którą będzie mógł pomalować i ozdobić. Zapraszamy wakacyjnie dzieci (7–13 lat) wraz z rodzicami – zachęcają do udziału w zajęciach pracownicy Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

- Dawno, dawno temu ludzie wierzyli, że świat zamieszkiwali bogowie i superbohaterowie opiekujący się ludźmi i kosmosem. Kiedy wokół pojawiały się zagadki, nieoczekiwane zwroty wydarzeń, gdy coś wydawało się nieuniknione, albo tak niezwykłe jak marzenie, tajemniczy sen, silne uczucie czy istotny wynalazek, nasi przodkowie wierzyli, że dzieje się tak za sprawą bogów, bogiń i różnych stworów. Aby wyjaśnić, dlaczego nastaje zima i lato, aby zrozumieć przyczynę straszliwej burzy lub tęsknotę za wiecznym życiem, nie pytano naukowców, lecz tworzono piękne historie wyjaśniające świat – opowiadają organizatorzy warsztatów.

- Świat realny fascynował starożytnych. Opowiadali oni o wydarzeniach ziemskich jak o najciekawszym spektaklu bóstw, w którym człowiek odgrywał podszepnięte role. Trudno im się dziwić, skoro wystarczy wyciszyć się na chwilę, rozejrzeć wokół, a piękno człowieka i prostota świata budzą w nas wdzięczność. Spróbujemy odszukać w sobie tą pasję - podkreślają.

Więcej o wystawie i warsztatach na https://www.facebook.com/bwa.gora
Koszt: czwartek – 3 zł, piątek – 8 zł.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1420
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%