MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie z M. G. Gontarskim w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 marca 2017, 8:39
Autor: KK
Fot. Organizator
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze oraz Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki zapraszają 5 kwietnia (środa) o godz. 17.00 do sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej na spotkanie z poezją Mirosława Jerzego Gontarskiego, połączone z promocją najnowszej książki autora „Pozwól, że zacznę od nowa”.

Mirosław Jerzy Gontarski ukończył filozofią na UMCS w Lublinie. Poeta, filozof. W latach 70 – tych ubiegłego stulecia zakładał literacki Ruch Pilleus. Na przełomie wieków współorganizował Ogólnopolskie Warsztaty Haiku w Chojnowie. Publikował w prasie dolnośląskiej oraz kilkudziesięciu almanachach. Jego wiersze można znaleźć w Internecie.

Autorskie tomy: „Mirosława Jerzego Gontarskiego nie ma” (2006), „Mirosława Jerzego Gontarskiego nie będzie „ (2007), „ Mirosława Jerzego Gontarskiego nie było (2010)”, „Mirosława Jerzego gon tarskiego nie było, nie ma i nie będzie” (2015), „Pozwól, że zacznę od nowa”.

W 2002 roku wraz z A.B. Jagiełłowicz i E. Kozak współautor podręcznika akademickiego pt. „O sztuce porozumiewania się”, wiceprezes Dolnośląskiego Oddziału ZLP, członek Zarządu Głównego ZLP, Wiceprezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Uczestnik wielu także międzynarodowych konferencji naukowych, na których głosił swoje filozoficzne eseje poświęcone filozofii zdrowia, filozofii wojny czy filozofii religii.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Historia papiernictwa w Muzeum Karkonoskim

Polski finisz Rytmu i Melodii w filharmonii

PiS apeluje do mieszkańców

Z miłości – finał Festiwalu Obrzędów

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Zaczytaj się z Jelonką.com

Boczne boisko z początkiem sierpnia

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
193
Tak
24%
Nie
74%
Nie mam zdania
2%