MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Spotkanie z M. Fajbusiewiczem w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Czwartek, 24 kwietnia 2014, 7:28
Aktualizacja: 7:31
Autor: Org
Fot. Organizator
W piątek (25.04.) ruszają cykliczne spotkania pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”, których inicjatorem jest TAURON Polska Energia. Akcja skierowana jest do seniorów, którzy coraz częściej stają się ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach. Gospodarzem spotkań będzie Michał Fajbusiewicz, redaktor programu 997, który opowie o zagrożeniach i doradzi, jak ich unikać.

Spotkanie w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w Restauracji Edward 25.04.2014 o godz. 19:00 w Cieplicach Zdrój. Zaproszeni są na nie seniorzy i ich bliscy, którzy chcą poznać skuteczne techniki radzenia sobie w sytuacjach, gdy ktoś nieznajomy przychodzi do ich domu. Michał Fajbusiewicz, opierając się na oficjalnych policyjnych statystkach, przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają wtedy na osoby starsze.

Opisze najpopularniejsze sposoby oszustw oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć ich bezpieczeństwo w domu i poza nim. Techniki opisane przez prowadzącego umożliwią szybkie zdemaskowanie złodzieja stosującego metody „na wnuczka”, „na energetykę”, „na administrację” czy „na dotację”.

Michał Fajbusiewicz jest dziennikarzem, podróżnikiem i felietonistą. Jest redaktorem programu telewizyjnego „997” oraz internetowego „Fajbusiewicz na tropie”. Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening asertywności. Będzie on polegał na nauce skutecznego mówienia „nie” osobom, które wykorzystując ufność i życzliwość seniorów, chcą wzbogacić się ich kosztem. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom spotkania w praktyce zastosować zasady asertywności. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Każdy senior po zakończeniu spotkania otrzyma poradnik, zawierający wszystkie informacje i porady, zaprezentowane w trakcie wydarzenia.

Spotkanie ma charakter informacyjny, a udział w nim jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Niewybuch w Złotoryi

Weekend w Bukowcu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-04-2014 11:20
Ciekawe czy ten pan ma sposób na dzwoniących dniami i nocami z różnymi ofertami i na które to telefony nic nie działa np.żeby wykreślili mój numer i nie dzwonili, że sobie nie życzę że mnie nękają itp. Za chwilę dzwoni następna i tak kilkanascie razy dziennie nawet o 20,30. Co robić? Jak te podłe hieny odczepić?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Przebudowa drogi nr 2273D

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
507
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%