MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Spotkanie z jazzem: Piotr Damasiewicz Quartet “Mnemotaksja”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 czerwca 2014, 8:49
Aktualizacja: 8:52
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (6 czerwca) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11A) odbędzie się koncert muzyki jazzowej w wykonaniu kwartetu Piotr Damasiewicz Quartet. Koncert promuje płytę “Mnemotaksja”. Wstęp 25 zł. Organizator: Fundacja “Karkonosze – Muzyka Serc”, rezerwacja: tel. 502–212–638.

Piotr Damasiewicz Quartet tworzą: Piotr Damasiewicz – trąbka, Gerard Lebik – saksofon tenorowy, klarnet kontra altowy, Zbigniew Kozera – kontrabas i Wojciech Romanowski – perkusja. W koncercie zagra także gościnnie: Mateusz Rybicki – klarnet basowy.

Do spotkania muzyków kwartetu avant jazzowego doszło w roku 2007. W lipcu 2008 r. formacja nagrała album pt. “Mnemotaksja”. Muzyka ta jest podsumowaniem trzyletniego etapu założyciela grupy Piotra Damasiewicza, związanego wówczas głównie z wrocławską sceną improwizowaną.

Mnemotaksja to pojęcie wymyślone przez leadera kwartetu, które w sposób umowny i alegoryczny odnosi się do potencjalnych umiejętności człowieka warunkujących jego przetrwanie w otaczającej go rzeczywistości.

Piotr Damasiewicz to wrocławski kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista. W swojej twórczości sięga zarówno do języka jazzu kierując się głównie w stronę idei free, jak i tradycji europejskiej muzyki klasycznej. Czerpie z osiągnięć muzyki najnowszej - europejskiej muzyki improwizowanej, sound artu, elektroakustycznej improwizacji, czy performansu. Założyciel muzycznej asocjacji “Music According To Art” (MATA), skupiającej artystów poszukujących alternatywnych rozwiązań w sztuce. Oprócz muzyków MATA skupia ludzi ze świata sztuk plastycznych i wizualnych - artystów otwartych na dialog. Jednym z ważniejszych wydarzeń w tym zakresie była prezentacja własnych utworów muzyka w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Do tej pory artysta współpracował z polsko-niemiecką koprodukcją festiwalu Avant Art z organizacjami Gerngesehen i Mex. Jako kompozytor i instrumentalista reprezentuje Polskę w europejskich platformach muzycznych JazzPlayesEurope 2010, Eropean Jazz Network project 2012, oraz Take Five European Project 2013. Muzyk brał udział w międzynarodowym spotkaniu sceny improwizowanej, elektroakustycznej i awangardowej skupiającej artystów z Austrii i Polski (Graz & Styria meets Wrocław).

Piotr Damasiewicz ma okazję prezentować dorobek zarówno w swoich autorskich projektach: Power Of The Horns, Mnemotaksja, Hadrons, Piotr Damasiewicz Project ImproGraphic, jak i w tych których jest współautorem VeNN Circles, Art Escape Quintet. Za swoje dokonania muzyk został wyróżniony nagrodą Akademii Fonograficznej – Fryderykiem 2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal Silesia Sonans wystartował

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jerzy 4-06-2014 19:32
Koncert muzyki jazzowej w Muzeum Przyrodniczym? Tego jeszcze nie było. Co następnym razem: dyskoteka z DJ-em Grzanką? Szkoda, że nowy dyrektor w ten sposób próbuje rekompensować swój brak pomysłów na dalsze funkcjonowanie Muzeum.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Warsztaty z Grondowym

Zygzakiem po ulicy

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Warsztaty z aniołami

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
588
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%