MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie z Januszem Skowrońskim w piątek

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 2 sierpnia 2016, 13:40
Aktualizacja: Środa, 3 sierpnia 2016, 7:46
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
O nieznanej historii Karkonoszy i Gór Izerskich będzie mówił Janusz Skowroński na spotkaniu 5 sierpnia, które odbędzie się na tarasie Cafe Park Esplanada w Szklarskiej Porębie. Początek o godz. 18.00.

Organizatorem spotkania jest Księgarnia Literacka, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz Rodzinny Park Rozrywki Esplanada.

Janusz Skowroński - dwukrotnie nominowany do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. W 2011 r. otrzymał nagrodę Izerskiego Kryształu za działalność autorską i „pisanie historii prawdziwszej”. Odkrywa i popularyzuje rowerowy szlak papieski po Dolnym Śląsku. Organizuje na Zamku Czocha coroczne „Zamkowe Spotkania z Historią”. współpracował przy realizacji programów telewizyjnych o Dolnym Śląsku. Współpracownik miesięcznika „Odkrywca – skarby – wojna – historia”, publikuje o historii w „Gościu Niedzielnym” oraz „Sächsische Zeitung” oraz na portalach internetowych „Przeglądu Lubanskiego” i e-karkonosze.eu. Bada niewyjaśnione i zapomniane tematy XX wieku, które rozgrywały się m.in. w Górach Izerskich i Karkonoszach („Tajemnice Gór Izerskich”, „Zapomniane Tajemnice Karkonoszy”). Opisał najnowszą historię zamku Czocha (książka „Tajemnice Zamku Czocha” doczekała się 4-ch wydań!). Ostatnio napisał m.in. „AL Hartmannsdorf – zapomniana filia KL Gross-Rosen” (współautorka – Dorota Sula) i najnowszą „Operację FALA. Lubań niepokorny”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fundamenty muszli koncertowej już gotowe

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Będzie bezpieczniej

Przegląd inwestycji drogowych  

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Pożar auta przy rondzie  

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Ostrożnie podczas wędrówki na Okraj

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
358
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%