MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie z dobrą wróżką poezji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: AGA
Fot. AGA
Nastrojowy koncert, wspomnienia o autorce, czytanie wybranych wierszy oraz rozmowy przy ciastkach i kawie. Tak przebiegała prezentacja najnowszego tomiku Marii Sucheckiej, jeleniogórskiej dziennikarki, nauczycielki i regionalistki.

Nie zabrakło serdecznych życzeń i ciepłych słów. – Tylu kwiatów nie dostałam nawet na ślubie – żartowała pani Maria nie kryjąc jednak wzruszenia.

Z tomikiem „Nimfy błotne” (kolejnym po wydanym trzy lata temu „Od świtu do zmierzchu”) można było zapoznać się w poniedziałek (28.04) w Kawiarni „Muza” Osiedlowego Domu Kultury podczas cyklicznego spotkania „Ars Poetica”.

Dobra wróżka, doradczyni i opiekunka – tak m.in. przyjaciele określają Marię Suchecką. – W swojej poezji jest strażniczką zasad moralnych, dobrego smaku i obyczajów – można było usłyszeć we wspomnieniach o Autorce. – W najnowszym tomiku pokazuje pewne pułapki rzeczywistości oraz drogę jak ich uniknąć. Jest poetką w literaturze i w życiu – mówili. Helena Gordziej, członkini Związku Literatów Polskich, w krótkiej recenzji podkreśla, że wiersze „napisane są przez poetkę pełną wrażliwości, wiary i nadziei w jutro”, a oszczędna i zwięzła refleksyjność „przykuwa uwagę czytelnika, wskazuje na umiejętność cieszenia się każdą jasną chwilą, wykreowaną przez odpowiedzialną społeczność świata.”

O oprawę muzyczną spotkania zadbała Włodzimierz Brzeziński, który zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenki Marka Grechuty, a w drugiej części swojego występu uraczył zgromadzonych utworami wykonanymi na skrzypcach. Wręczone zostały również legitymacje nowym członkom stowarzyszenia, a na miejscu każdy mógł zakupić tomik poetki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na druk i wydanie kolejnych tomików.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z Psim Patrolem

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Po Koronę Gór Polskich

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 29-04-2008 13:36
~ Pani Mario...ONA jest ..ale "gdzies" daleko i pijac "niebieska herbate" jest szczesliwa !!.~Pani wiersze z ostatniego tomiku -" Od switu do zmierzchu"..mam w pamieci.~Ciesze sie na nowe...a ONA ma rowniez duza radosc z takiej Dobrej Coreczki Czarodziejki.~Gratuluje.piipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyniki JBO 2020

Stop marginalizacji średnich miast

Głosowanie w JBO  

Poświst na "góralu"

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
703
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%