MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie z autorem „Legend Jeleniej Góry…”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 grudnia 2015, 14:15
Aktualizacja: 14:17
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Archiwum Muzeum Przyrodniczego
Wczoraj (22.12) w siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach odbyła się promocja książki Ivo Łaborewicza „Legendy Jeleniej Góry na tle dziejów miasta i okolic”, a wydarzeniu towarzyszył występ zespołu „Sybiraczki i Kresowianie” oraz loteria fantowa.

Nakład pierwszego wydania książki wyczerpał się szybko, a podania związane z powstaniem Jeleniej Góry, zamkiem Chojnik czy cieplickimi źródłami wciąż fascynują nie tylko mieszkańców, ale i odwiedzających nasz region turystów. Drugie, zmienione i poprawione wydanie legend związanych z naszym miastem, opatrzone zostało ilustracjami artysty Janusza Motylskiego.

Spotkanie z Ivo Łaborewiczem rozpoczęło się od wysłuchania kolęd w wykonaniu zespołu „Sybiraczki i Kresowianie”, który działa przy MDK „Muflon”. Autor opowiedział o pracy nad powstawaniem książki i znaczeniu, jakie wywarła na nim usłyszana jeszcze w przedszkolu legenda o zamku Chojnik. O stronie graficznej książki opowiedziały Regina Chrześcijańska i Sandra Nejranowska z Wydawnictwa AD REM, które przygotowały książkę do druku.

Tego dnia można było nabyć książkę po promocyjnej cenie, a także otrzymać autograf i dedykację od autora. Muzeum Przyrodnicze przygotowało dla wszystkich przybyłych niespodziankę – bezpłatną loterię, w której do wygrania były m.in. książki „Legendy Jeleniej Góry na tle dziejów miasta i okolic” oraz bezpłatne wejściówki do Muzeum. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem z zespołem „Sybiraczki i Kresowianie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Premiera “Dam i huzarów” u Norwida

Wybory: Zwycięstwo PiS

Celadon? Ćwiczenia z obcości w BWA

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 24-12-2015 3:22
odpustem zalatuje
~zazdroscisz> 25-12-2015 13:19
Pewnie nigdy nie byles na odpuscie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Nagrody dla nauczycieli

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sybiraczki i Goście – koncert w "Muflonie"

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
662
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
20%