MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Spotkanie w Strefie z Lechem Lechowiczem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 lutego 2014, 7:46
Aktualizacja: 7:49
Autor: Org
Fot. Organizator
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania w Strefie”. Gościem będzie historyk fotografii, wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz autor „Historii Fotografii Część I 1839–1939” Lech Lechowicz. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze 14.02. o godzinie 18.00.

Pierwsza część powszechnej historii fotografii, obejmująca okres między rokiem 1839 a 1939 zawiera historyczny opis ewolucji fotografii jako elementu kultury wizualnej, w tym wzajemne relacje fotografii i sztuk pięknych. Próba rekonstrukcji przemian formy i treści jest tu wzbogacona o prezentacje ewolucji refleksji teoretycznych oraz przez odwołania do mało znanych na polskim gruncie tekstów źródłowych.

Tekst ilustrowany jest kilkuset reprodukcjami.

- Publikacja, w swój ograniczony sposób, stara się wypełnić sporą lukę w naszej literaturze, wynikającą z braku opracowania powszechnej historii fotografii przez autorów polskich, uwzględniających we właściwych proporcjach zjawiska historyczne występujące w Europie Środkowo-Wschodniej, szczególnie zaś w naszym kraju. Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza stanowi opis zjawisk i przemian występujących w wieku XIX. Druga dotyczy pierwszych czterech dziesięcioleci wieku XX" – informują organizatorzy.
Na spotkaniu będzie można nabyć Historię Fotografii Część I 1839-1939 w cenie promocyjnej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Finał na lawecie

Podgórna jest nadal zarośnięta

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
18
Tak
56%
Nie
39%
Nie wiem
6%