MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Spotkanie w muzeum z F. Maśluszczakiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 grudnia 2018, 12:24
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2018, 10:10
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze – Cieplicach odbyło się spotkanie z malarzem, grafikiem Franciszkiem Maśluszczakiem.

Okazją ku temu była czasowa wystawa w muzeum, którą oficjalnie otwarto 22 listopada. Od tamtej pory mieszkańcy i turyści mieli szansę podziwiać kilkanaście obrazów, grafik i rysunków artysty z Kotlic. Dopełnieniem wystawy było spotkanie z jej autorem Franciszkiem Maśluszczakiem.

- Wszystko jest na tle takiej Polski nie z wielkimi domami, ale tej prowincjonalnej. (Artysta) nawiązuje też w swoich pracach do miejscowości z których pochodzi, czyli Zamojszczyzny. Dużo jest architektury z tamtego obszaru. Oczywiście w swojej twórczości odwołuje się także do zwyczajów ludowych, polskich wierszy oraz bajek– mówił Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze.
- Wystawa jest fajna, bo jest dla dzieci i dorosłych – zapewnia Franciszek Maśluszczak. - Moja sztuka jest przedstawiająca tzn. widać, że jak człowiek to człowiek, jak dom to dom. Choć jest to oczywiście interpretacja.

W trakcie spotkania Stanisław Firszt powiedział, że nieobecni powinni żałować, że nie mieli okazji spotkać się z artystą. Za to jest jeszcze szansa, aby zobaczyć jego prace. Wystawa w Muzeum Przyrodniczym będzie dostępna dla zwiedzających do 15 stycznia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W poszukiwaniu mandragory

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dzisiaj Grondowy i Kolendo

Skalne ławki pod Szrenicą

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Zaczytaj się z Jelonką.com

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Gości wita król Maciuś

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
248
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%