MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Spotkanie posłanki z diabetykami

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 listopada 2016, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
W siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z posłanką Elżbietą Stępień. Wśród poruszanych tematów były przede wszystkim problemy, z jakimi na co dzień spotykają się diabetycy.

Na wstępie posłanka Nowoczesnej poinformowała zgromadzonych, że w październiku w Sejmie powstał Parlamentarny Zespół ds. Diabetyków i najprawdopodobniej będzie brała udział w jego pracach ze względu na to, że w KSON-ie ma swoje biuro społeczne oraz takie są społeczne oczekiwania. - Dostrzegam kwestie, które różnicują pacjentów i chorych. Pacjenci bardzo często przychodzą, żeby szukać w sobie choroby i ją zdiagnozować, natomiast chorzy potrzebują tej pomocy. Clou problemu jest to, jak opieką zdrowotną zarządzać, żeby przede wszystkim chorzy mogli otrzymać pomoc i nie musieli na nią czekać miesiącami – powiedziała Elżbieta Stępień.

Istotnym problemem była też kwestia refundacji leków. - Leki refundowane są lekami najtańszymi, często nieoczyszczonymi, wymagającymi leków osłonowych, które są już odpłatne, więc ta pomoc jest niekiedy powierzchowna – zauważyła posłanka okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Elżbieta Stępień zaznaczyła, że gdy dostała zaproszenie od diabetyków na spotkanie w sejmiku, rozeznała się w temacie i deklaruje, że będzie rozmawiać w tej sprawie z Ministrem Zdrowia oraz Krajowym Konsultantem ds. Diabetyków.

- Takie spotkania dużo wnoszą, albowiem nie tylko się mówi o żenującym poziomie debaty publicznej z jaką mamy do czynienia w Sejmie, ale także są poruszane tematy głęboko merytoryczne – podkreślił pan Andrzej, członek wspierający Stowarzyszenia Diabetyków działającego przy jeleniogórskim KSON-ie. - Zależy nam na dostępie do nowoczesnych leków, które są dostępne w krajach ościennych i zachodnich, a u nas za taki lek trzeba płacić kilkaset złotych, co na kieszeń przeciętnego emeryta stanowi znaczne obciążenie – zaznaczył uczestnik spotkania.

To pierwsze z cyklu spotkanie z parlamentarzystami w KSON-ie, w którym udział oprócz diabetyków, wzięły osoby słabowidzące oraz seniorzy zrzeszeni w organizacjach „ksonowskich”. - Chcielibyśmy się dowiedzieć, co w sejmowej „kuchni” dzieje się w przedmiocie leków refundowanych, bezpłatnych, co z dostępem do usług medycznych – powiedział Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. W kolejnych spotkania planowane są z udziałem posłanek: Marzeny Machałek, Zofii Czernow oraz senatora Krzysztofa Mroza. Zaproszenie zostanie wystosowane również do Adama Lipińskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Wandale kontra naukowcy

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~18 sqandal 12-11-2016 9:50
..... pogadała se i co? ano nic pogadała i tyle
~A.B. do poprzednika 12-11-2016 17:03
Nieprawdą jest,że tylko sobie pogadała. Spotkanie miało bardzo merytoryczny charakter, a Pani Poseł zaprezentowała wysoką znajomość tematu i bardzo dobre przygotowanie specjalistyczne . Do tego doszła skromność i takt, a to sprawiło, że zyskała ogólne uznanie i sympatię.
~lm 12-11-2016 18:52
Tylko jak taka niby jest wiedzaca to dlaczego nie zrobi spotkania nie tam w ksonie tylko gdzie indziej i dla większej grupy ludzi którzy choruja,Ten Kson to mi już bokiem wychodzi a zwłaszcza ten pseudo Prezesik oszust Juz dawno go nie powinno być tam GBUR
rymcycymcy 12-11-2016 23:33
Widząc tytuł pomyślałem o Machałkowej z balonikami :)
~Do 18 sqandal 13-11-2016 1:46
A Ty se ino napisałeś, choć żeś ze Ślunska i co? Pogodała kobitka przynajmniej o czymś niezwykle ważnym, a nie o dyrdymałach, jak posłowie z reguły robią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec remontu tunelu

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Złote Gody w Janowicach

Będzie taniej za wodę i ścieki

Remontują kapliczkę

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
564
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%