MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie pieśniarzy w Kromnowie

Wiadomości: Kromnów
Piątek, 17 maja 2019, 9:15
Aktualizacja: Sobota, 18 maja 2019, 7:08
Autor: WAC
Fot. AGI
Już w najbliższą sobotę (18.05) o godzinie 18.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Pieśniarze sobie”.

Sobotni koncert to kolejne spotkanie czeskich i polskich pieśniarzy. Tym razem w Kromnowie poza gospodarzem cyklu Petrem Rimskim wystąpią Łukasz Majewski i Petr Vašina

Petr Rímský – to pieśniarz indywidualista, w którego twórczości przeplatają się, obok folku, elementy chanson, jazzu i bluesa. Wyborny, pomysłowy gitarzysta z niepowtarzalnym sposobem grania. Głębokiego, ujmującego głosu Petra nie da się pomylić z żadnym innym głosem.

Łukasz Majewski – o sobie mówi, że "już nie jest młody, ale cały czas obiecujący". Wierzymy mu, a poza tym słychać to. Jest laureatem wielu konkursów piosenki autorskiej w Polsce. Oprócz płyt z własnymi utworami nagrał album „Na prawo od Jiczyna“ / „Vpravo od Jičína“, na którym możecie usłyszeć utwory dziewięciu znanych czeskich pieśniarzy, przetłumaczone na język polski.

Petr Vašina – czeski pieśniarz, oprócz gitary grający również na harmonijce i flecie. W Příbramie w środkowych Czechach, skąd pochodzi, jest bardzo aktywnym organizatorem kulturalnych wydarzeń. Przez kilka lat był również stałym gościem muzycznego programu Petra Rímskiego.

Koncert będzie prowadzić i tłumaczyć Bogna Piter z Wrocławia. Niektóre utwory Petra Rímskiego i Petra Vašiny będą w przekładach na język polski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Ostatnia prosta kandydatów

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Celadon? Ćwiczenia z obcości w BWA

Spotkanie autorskie z Danutą Sadownik

Inauguracja ze Stradivariusem

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sybiraczki i goście

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
580
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%